Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pod koniec kwietnia odbędzie się ewangelicka olimpiada młodzieżowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pod koniec kwietnia odbędzie się ewangelicka olimpiada młodzieżowa
08-02-2012 13:27   Janusz Ludwiczak
Nawet tysiąc osób może wziąć udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzieży Ewangelickiej, które w dniach od 27 do 30 kwietnia organizują poznańscy protestanci z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

Od 27 do 30 kwietnia odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej. Jest to nowy projekt kierowany do wszystkich członków Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, niezależnie od wieku.

Impreza będzie miała charakter igrzysk. Młodzi ludzie rywalizować będą w wielu dyscyplinach: piłce nożnej, piłce ręcznej, siatkówce plażowej, koszykówce, lekkoatletyce, bowling, tenisie stołowym czy w szachach. Zawody będą rozgrywane w całym mieście na ośrodkach POSiR-u. Spodziewamy się do 1000 osób. W Mistrzostwach weźmie udział młodzież ewangelicka z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji - mówi ks. Wojciech Płoszek, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Młodzieżowych Mistrzostw Młodzieży Ewangelickiej.

Zawody przeznaczone są w pierwszej kolejności dla ewangelików. Jednak jako że jesteśmy Kościołem otwartym, dopuszczamy by w ekipach parafialnych występowały osoby innych wyznań o ile są w jakiś sposób z tymi parafiami związane, czy są sympatykami Kościoła. Ideą zawodów jest krzewienie wśród młodzieży chrześcijańskich i sportowych ideałów. Sport jest wspaniałą płaszczyzną do ewangelizacji i opowiadaniu o Bogu. W sporcie kształtujemy swoje ciało, w Kościele ducha. Chcemy uczyć młodych ludzi uczciwości, gry fair, drużynowej współpracy. Chcemy też zorganizować czas dla tych, którzy cały dzień siedzą przed komputerem. Nie bez znaczenie jest tez to, że będzie to okazja do spotkania ludzi z różnych części Polski i świata. To też poszerza ludziom horyzonty, otwiera oczy i pozwala nawiązać nowe znajomości - wyjaśnia ks. Wojciech Płoszek, wikariusz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przy ul. Obozowej.

Tego typu zawody były rozgrywane na początku lat 90. Poznańscy luteranie postanowili reaktywować młodzieżową olimpiadę ewangelicką.

Zawody tego typu odbywają się w naszym Kościele od wczesnych lat 90. Odbywały się one pod nazwą Międzynarodowych Olimpiad Młodzieży Ewangelickiej. Z czasem ich organizację przejęła Luterańska Organizacja Sportowa z Tomaszowa Mazowieckiego. W latach świetności brało w nich udział ponad tysiąc osób z kilku kontynentów. Niestety parę lat temu przestały się one odbywać. Nasza Parafia postanowiła reaktywować tą imprezę, tworząc jej zupełnie nowy format, choć oczywiście nawiązując także do historii - dodaje ks. Wojciech Płoszek.

Patronat honorowy nad Międzynarodowymi Mistrzostwami Młodzieży Ewangelickiej objęli już prof. Jerzy Buzek, Ryszard Grobelny - Prezydent Poznania, ks. bp Jerzy Samiec - Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ks. bp Marcin Hintz - Biskup Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewangelicko-Ausburskiego oraz Stadtsuperintendent Hanoweru – ks. Hans-Martin Heinemann.


Komentarze (1)

23-03-2012 21:03:43
eliza
super exctra
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: