Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie referendum o odwołanie prezydenta Grobelnego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie referendum o odwołanie prezydenta Grobelnego?
06-02-2012 01:22   Janusz Ludwiczak
Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiada, że po Euro zamierza złożyć wniosek w sprawie referendum o odwołanie prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Już w grudniu poseł Krystyna Łybacka podczas jednej z konferencji mówiła, że SLD rozważa złożyć wniosek o odwołanie prezydenta Grobelnego w drodze referendum.

W weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej Poznań" ukazał się wywiad red. Michała Wybieralskiego z Tomaszem Lewandowskim, szefem klubu radnych SLD.

Jeśli prezydent nie zmieni sposobu wydawania miejskich pieniędzy i nie zaprzestanie forsowania podwyżek uderzających w mieszkańców, złożymy wniosek o referendum w sprawie jego odwołania. Testem dla Grobelnego będą prace nad budżetem na 2013 r. - powiedział dla "Gazety Wyborczej Poznań" Tomasz Lewandowski, Radny Miasta Poznania, przewodniczący klubu radnych SLD.

SLD najpierw będzie chciało przeprowadzić głosowanie wśród miejskich radnych. Jeśli zakończy się ono z wynikiem negatywnym, wtedy partia będzie chciała zebrać 40 tysięcy podpisów wśród mieszkańców Poznania.

Referendum lokalne może zostać przeprowadzone z inicjatywy organu stanowiącego, np. Rady Miasta lub na wniosek 10% mieszkańców uprawnionych do głosowania. By referendum było ważne frekwencja musi wynieść 30%.

W listopadzie 2009 roku mieszkańcy Częstochowy odwołali w referendum prezydenta Tadeusza Wronę, któremu zarzucali niegospodarność i "politykę nadmiernie uwzględniającą interesy Jasnej Góry". W referendum wzięło udział 36 tysięcy osób, a wymaganych było 30 tysięcy głosów.

Natomiast w styczniu 2010 roku przeprowadzono referendum w sprawie odwołania Jerzego Kropiwnickiego z fotela prezydenta Łodzi.

Gdy wynik referendum jest wiążący w takim przypadku premier powołuje komisarza, a najpóźniej 90 dni od referendum odbywają się wybory nowego prezydenta miasta.


Komentarze (5)

06-02-2012 22:26:21
pyrus
popieram! czas skończyć z grobelizmem.
06-02-2012 16:57:51
POznaniak Z Poznania
Wara w pi....du z złodziejem, ściemniaczem, podróżnikiem za nasze pieniądze. On sie byczył w Chinach , Izraelu, Beneluksu se też odwiedził. Już się dochrapał kasy i nakradł. Sam osobiście z tym pajacem, ściemniaczem rozmawiałem. Kasy na dzieciaków, seniorów, inicjatywy młodzieżowa NIE MA . ale 33 miliony + 4 mil dla swych urzędasów to ma sk...yn. Jak j się cieszę, ze z oszustem i człekiem bez honoru się Poznań rozstanie. Nich se leci jako euro pepus z partii platwusów.
06-02-2012 16:34:13
poznaniak
Grobelny won!
06-02-2012 14:18:21
Marta
Do dziś nie ma wyroku w sprawie Kulczykaparku i Andersii, a oni tu o referendum. Pewnie jak przyjdzie co do czego to SLD i tak się wycofa.
06-02-2012 13:34:16
pyra
najwyzszy czas podziekowac temu panu za ostatnie dwie kadencje, ktore okazaly sie porazka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: