Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do Euro pozostało 125 dni. Już pół roku prowadzone są wielkie inwestycje - raport z placów budowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do Euro pozostało 125 dni. Już pół roku prowadzone są wielkie inwestycje - raport z placów budowy
05-02-2012 01:24   Janusz Ludwiczak
Równo za 124 dni rozpoczyna się Euro, a za 126 dni rozegrany zostanie w Poznaniu pierwszy mecz w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Już pół roku trwa przebudowa Ronda Jeziorańskiego i ulicy Roosevelta oraz przedłużenie PeSTki do Dworca Zachodniego. Od sześciu miesięcy trwa również budowa nowego dworca kolejowego. Przedstawiamy kolejny raport z placów budowy.

Na Rondzie Jeziorańskiego ułożono już tory tramwajowe i słupy trakcyjne

Na Rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego postęp prac jest najbardziej widoczny. Na samym rondzie, a także na ulicy Grunwaldzkiej, Reymonta i Przybyszewskiego ułożone są nowe tory tramwajowe i słupy trakcyjne.

W tej chwili drogowcy prowadzą prace na wschodniej nitce ulicy Przybyszewskiego i Reymonta. Zerwany został stary asfalt i przygotowywane są warstwy pod nową nawierzchnię.

Jest bardzo prawdopodobne, że przebudowane Rondo Jeziorańskiego zostanie oddane do użytku przed terminem.


Trwa montaż drutów zbrojeniowych pod filary nowej estakady ulicy Roosevelta

Nie istnieje już stara estakada ulicy Roosevelta. Udało się ją wyburzyć pod koniec zeszłego roku. Robotnicy kończą montaż drutów zbrojeniowych pod filary nowej estakady ulicy Roosevelta. Gdy tylko zakończa się mrozy zostaną one zalane betonem. I etap przebudowy węzła komunikacyjnego Ronda Kaponiera, czyli przebudowa ulicy Roosevelta powinna zakończyć się za niespełna cztery miesiące. Pytanie czy wykonawca zdąży?


Widać już bryłę nowego dworca. Przybywa kolejnych elementów dachu

Siarczysty mróz nie przeszkadza w budowie nowego dworca kolejowego. Wykonano już wszystkie kondygnacje budowli. Pojawiło się 10 elementów konstrukcji ażurowego dachu. Tym samym udało się zamontować 1/3 elementów, które ważą ponad 100 ton. Konstrukcja dachu ma być gotowa do końca lutego.

Widać już pierwszy szkielet schodów z nowego dworca na peron nr 2. Rozpoczęła się też budowa szybów wind.


Mróz wstrzymał przedłużenie PeSTki

Temperatury sięgające poniżej -10°C spowodowały, że na budowie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego nie widać pracowników. Robotnicy przenieśli się na prace prowadzone wewnątrz tunelu, łączącego Dworzec Zachodni z peronem 6. Rozbierane są stare schody i prowadzone są prace instalacyjne. Wykonawca nie musi się spieszyć, zakończenie inwestycji przewidziane jest do końca grudnia.


Rozkopią jeszcze Grunwaldzką. Zdążymy na Euro?

Na początku marca przedstawimy Państwu kolejny raport z placów budowy. Do naszej listy prowadzonych inwestycji dojdzie jeszcze remont ulicy Grunwaldzkiej, który rozpocznie się w nocy z poniedziałku na wtorek.

Pozostaje trzymać kciuki za pracowników, aby udało się im zakończyć wszystkie inwestycje na czas. Euro 2012 w Poznaniu już 10 czerwca.


Komentarze (2)

05-02-2012 14:58:24
kaśka
No dworzec zaczyna już coś przypominać, chyba zaczynam wierzyć, że zdążą do euro.
05-02-2012 13:18:27
wrześnianin
musimy zdążyc!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: