Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto nie wydało jeszcze decyzji w sprawie miasteczka dla kibiców w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto nie wydało jeszcze decyzji w sprawie miasteczka dla kibiców w Parku Kasprowicza
31-01-2012 02:05   Janusz Ludwiczak
W czerwcu firma Carlsberg planuje w Parku Kasprowicza ulokować pole namiotowe dla kibiców Euro 2012. Również w Parku Kasprowicza, a także w samej hali Arena powstanie miasteczko dla kibiców, gdzie mieścić będą się telebimy oraz strefa gastronomiczna. Na początku grudnia Rada Osiedla Św. Łazarz wydała pozytywną opinię w tej sprawie, jednak do tej pory miasto negocjuje ze sponsorem warunki finansowe.

7 grudnia zeszłego roku podczas trwającej ponad dwie godziny nadzwyczajnej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła pozytywną uchwałę w sprawie wydania opinii o usytuowanie miasteczka namiotowego dla kibiców Euro 2012, które od 8 do 20 czerwca będzie funkcjonować w Parku Kasprowicza.

Opinia wydana przez radnych osiedlowych z Łazarza była wiążąca dla miasta. Tymczasem magistrat nadal prowadzi negocjacje ze sponsorem, firma Carlsberg.

Stanowisko Rady Osiedla jest dla nas wiążące, jednak ciągle trwają negocjacje z Carlsbergiem, mające na celu uzyskanie satysfakcjonujących miasto warunków finansowych - powiedział Maciej Milewicz z Biura Prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Informacji w tej sprawie nie chce udzielać też sam organizator.

Do zakończenia negocjacji z miastem nie chcemy komentować szczegółów dotyczących naszych planów i decyzji - powiedział Paweł Rabantek, rzecznik organizatora.

Podobne miasteczka dla kibiców Carlsberg ulokuje w innych polskich miastach, które są gospodarzami Euro 2012 - w Warszawie i we Wrocławiu. W Trójmieście pole namiotowe ze strefą dla kibiców powstanie w Sopocie.

Firma Carlsberg planuje zorganizować fun camp na terenie sopockiego hipodromu. Promocja projektu Carlsberg FanCamp odbywa się na mocy listu intencyjnego podpisanego pomiędzy Brand New a Polska Organizacją Turystyczną. Sponsor płaci spółce hipodrom za wynajem terenu, ponosi także koszty jego rekultywacji. Dodatkowe zapisy umowy to m.in. zaangażowanie do pomocy sopockiej młodzieży w ramach projektu "Wakacje za własne pieniądze" czy rozlosowanie wśród mieszkańców Sopotu biletów na mecze Euro 2012 w Gdańsku - powiedziała Magdalena Jachim, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Sopotu.


Komentarze (26)

28-02-2012 11:00:42
Negatyw
Do PIOTR: Póki co jednak, strefa kibica to (mocno rozreklamowany) fakt. A impreza w Arenie - Twoje przypuszczenia.
21-02-2012 21:15:08
PIOTR
Jest jeszcze jedna sprawa. Jeżeli radni by się nie zgodzili na to miasteczko to w arenie na 100 procent odbędzie się inna impreza związana z EURO. ARENA ma na siebie zarabiać. Nie będzie wtedy ochroniarzy, toi toi i jak zrobi się ciemno to wtedy będziecie mieli na arenie jeden wielki wychodek którego nikt nie będzie kontrolował, a na hałasy w środku nocy i tak nikt nie przyjedzie interweniować bo będą się tłumaczyć że nie ma po co bo przecież jest EURO. Nawet jeśli nie będzie można kupić piwa na arenie to trzeba by wprowadzić prohibicję aby nie było zagrożenia związanego z podchmielonymi kibicami. Z dwojga złego wolę to miasteczko .
02-02-2012 14:46:10
Tomek
Mój list był także krytyczny, więc potwierdza to tezę Negatywa. A wracając do wątku, to dlaczego nie można podać konkretnej liczby? A co jeśli przyjdzie kilka razy więcej osób niż założono, co wtedy? Ile przewiduje się sanitariatów i jak one mają funkcjonować??? Gdzie będą się one mieścić?
02-02-2012 11:32:24
Negatyw
Do Radna: "Dziwi mnie to że wszyscy podobno są przeciw a na konsultacje się nie pofatygowali,do biura Euro wpłynęły 2 uwagi,wcale nie krytyczne." Tak się składa, że moja uwaga była zdecydowanie KRYTYCZNA. A o tym, że wpłynęła - poinformowano mnie zwrotnym mailem. Tak więc wiarygodność Pani wypowiedzi - jest co najmniej dyskusyjna... Swoją drogą, większość mieszkańców Łazarza to ludzie starsi. Ja nie zauważyłem nawet ani jednej ulotki namawiającej, czy choć informującej o możliwości zagłosowania w temacie być / nie być dla strefy w Parku. Informacja do tych ludzi nie trafi przez internet, gdyż z niego nie korzystają.
02-02-2012 09:51:17
Radna
Polecam lekturę :USTAWA O BEZPIECZEŃSTWIE IMPREZ MASOWYCH najważniejsze zmiany w przepisach dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych artystyczno-rozrywkowych wprowadzone ustawą z dnia 31 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2011 nr 217 poz. 1280) USTAWA z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych1) Rozdział 1 Liczebność służby porządkowej oraz służby informacyjnej określa się w następujący sposób: 1) w przypadku imprezy masowej niebędącej imprezą masową podwyższonego ryzyka - co najmniej 10 członków służb: porządkowej i informacyjnej na 300 osób, które mogą być obecne na imprezie masowej, i co najmniej 1 członek służby porządkowej lub służby informacyjnej na każde następne 100 osób, przy czym nie mniej niż 20 % ogólnej liczby członków służb stanowią członkowie służby porządkowej; 2) w przypadku imprezy masowej podwyższonego ryzyka - co najmniej 15 członków służb: porządkowej i informacyjnej na 200 osób, które mogą być obecne na imprezie masowej, i co najmniej 2 członków służb: porządkowej lub informacyjnej na każde następne 100 osób, przy czym nie mniej niż 50 % ogólnej liczby członków służb stanowią członkowie służby porządkowej.
02-02-2012 09:11:24
Tomek
Pani Radna, fajnie brzmią te odpowiedzi, ale nie są konkretne. Dlaczego nie można było podać konkretniej wszystkich danych? Np. o dokładnej liczbie ochrony, o codziennym sprzątaniu sąsiednich ulic itp. Nie oszukujmy się, że część osób przyjedzie samochodami i gdzie je zostawią w tak zakorkowanej dzielnicy? Czy naprawdę te 20 000 jest wystarczającą zachętą? Nie można było powalczyć o wyższą kwotę? Osobiście na konsultacje nie dotarłem, jedynie wysłałem swoje uwagi organizatorowi i także ubolewam nad tym iż tylko 2 osoby to zrobiły. Bardzo chciałbym się mylić co do moich podejrzeń i przeżyć fajne 2 tygodnie, choć kusi mnie wyjazd na wakacje w tym terminie, aby nie widzieć tego wszystkiego.
01-02-2012 19:52:23
Radna
Arena nie jest taka piękna jak opisujecie. Od lat czeka na rekultywację. Tereny zielone są ozdobione psimi kupami i rozjeżdzane przez samochody. Odnośnie miasteczka Euro,też mieszkam blisko Areny i mam nadzieję przeżyć czerwiec bez nadmiernych problemów.Dziwi mnie to że wszyscy podobno są przeciw a na konsultacje się nie pofatygowali,do biura Euro wpłynęły 2 uwagi,wcale nie krytyczne.20.000,- zł to dodatkowe środki jakie otrzymamy od firmy Carlsberg.Za wynajem terenu,Areny,zniszczenia i ich naprawę zapłacą dodatkowe pieniądze.Wszystkie szkody mają zgodnie z umową być naprawione do końca lipca.Szkody w terenach zielonych będą naprawione do jesieni,bo wtedy dokonuje się nasadzenia.Sanitariaty będą nie tylko w Miasteczku , ale także na sąsiednich terenach,ochrona będzie w ilości wymaganej przepisami zwiększona o 30% patrolujących ulice wokół Areny.Dla spacerujących poza miasteczkiem zostaną wyznaczone bezpieczne przejścia, zabezpieczony zostanie dostęp do pływalni .
01-02-2012 16:36:37
Tomek
Chłopie, będziesz miał ten swój "fancamp" na Placu Wolności. Spod Areny to około 15-20 min pieszo. Czy to tak dużo dla Ciebie? Mi właśnie chodzi o te niezwykle niskie wymagania naszych dzielnicowych radnych w stosunku do Carlsberga. Zadowolili się marnymi obietnicami w stylu 20 000 zł. Od organizatora nie ma żadnych konkretów na temat owych parkingów buforowych (jest marzenie o "wynajęciu" terenów po Energetyku), nie ma podanej dokładnej ilości służb ochrony (na pewno będzie spokój), nie ma informacji czy ochrona skupi się tylko na terenie ogrodzonym, czy też także terenem wokół, nie ma informacji na temat terminu rekultywacji terenu i jego zakresu. Osobiście wysiliłem się i napisałem list do organizatora i otrzymałem właśnie takie zdawkowe odpowiedzi. Nie dziw się ludziom, że nie chcą tej imprezy w naszej pięknej dzielnicy skoro organizator traktuje nas niepoważnie.
01-02-2012 13:48:41
kokos
To wszystko opiera się wyłącznie o organizację . W takim np. Klagenfurcie ( 1500 ludzi) było 8 natrysków i 20 WC. I co czyściutko. W Niemczech pod stadionem 20 tyś ludzi i co czyściutko. Przestańcie się bać tylko wymagajcie więcej od miasta i organizatorów. To co się dzieje przed meczami Kolejorza w okolicach stadionu woła o pomstę do nieba !!! syf , szczyny , burdel , smieci , rozjechane trwaniki pod domami przez przyjezdnych z okolicznych wiosek , zablokowane ulice tak że pogotowie nie przejedzie . Ale dlaczego tak jest bo wszyscy się na to zgadzamy . Sami jesteśmy sobie winni. Dlaczego tak jest ? bo nikt nie zapawenia parkingów buforowych i nie blokuje dojazdów pod stadion , bo brak toalet , bo służby porządkowe nie sprzatają na bieżąco , bo policja chowa sie po krzakach , bo mieszkańcy od lat kochają Ryszarda G. I tylko dla tego nie może powstać fancamp w najlepszym dla tego miejscu. Bo się przyzwyczailiście do syfu i jedyne co potraficie to się bać???
01-02-2012 08:38:08
Negatyw
Do Kokos: Pisałem o tym w jednym z wątków, ale powtórzę dla Ciebie: Opary moczu, od zakończenia imprezy będą parować pewnie przez tydzień. A w piaskownicach placu zabaw dla dzieci - znajdziemy wymiociny kiboli. Ciekaw jestem również, jak organizator zapewni przestrzeganie ciszy nocnej w okolicy. No i kto zapłaci za zdewastowane samochody...? P.S. W tym parku - bawi się czasem moje 2-letnie dziecko. Czy wystarczy Ci argumentów...???
01-02-2012 08:22:08
Tomek
@kokos Ty naprawdę myślisz, że firma piwowarska robi to dla krzewienia kultury w Europie?
31-01-2012 22:54:14
JS
A czy wy nie możecie sobie kupić słownika ortograficznego? Dysortograficzne buraki :)
31-01-2012 20:23:37
kokos
Marlok ty myslisz że jak kibic z zagranicy to w merkurym będzie mieszkal ? To właśnie cholota z Piły czy innego Rawicza ci trawnik przed meczem Kolejarza rozjezdrza . Mniej obaw ty lepiej kombinat jak tak blisko mieszkasz jak pare groszy przytulić. I nie obrazaj nas z Jolanta bo w........ :-)
31-01-2012 19:30:01
morlock
@kokos. Cherbaciany prowokatorku gdzieś ty się Ulung? Tłumaczyć oszołomom na okrętkę, i znowu, i dalej,i ciągle. Mieszkam obok "płaza" i w i e m co nas, mieszkańców Łazarza czeka gdy penerstwo pomnożę razy 100. Jaśnie państwo w namiotach nie zamieszka tępoto tylko zbieranina nie dosyć że z Polski ale piwożłopy z całej Europy. Na deser damy im kokosa i Jolę. Skoro w ptasim móżczku może brda Ci się że niedaleka obecność teamu "Olympia" coś da to się grubo mylisz. A jeśli oboje macie mnie za oszołomstwo to zapytam Was dlaczego mądrzejsi ode mnie już dziś fortyfikują wejścia na swoje posesje? Chleba już brak to się h..e igrzysk cudzym kosztem zachciewa.
31-01-2012 18:38:40
kokos
Widać kompletny brak zrozumienia tematu. to miasteczko dla kibiców przyjezdnych fancamp a nie pijalnia piwa dla kibiców . arena ma świetną do tego lokalizację z szybkim transferemma stadion dworzec centrum. ludzie nie bądźcie tak zasciankowi . był ktoś z Was kiedyś w takim miejscu ? W Klagenfurcie na polskim fancampie (1500 ludzi z Polski )przez pomyłkę zameldowalo się sześciu niemców i bez dymow za maskotki robili. tu przyjadą normalni ludzie tacy jak my. to właśnie o nas bym się obawiał. widziałem kiedyś naszych co na euro mieszkali w lanosie , przed blokiem mieszkalnym namiot rozbijali albo obiady ze sloika na krawezniku gotowali.
31-01-2012 18:20:20
Tomek
A dlaczego ma zyskać miasto??? To nasza dzielnica będzie odczuwać uciążliwość tej "imprezy", to my będziemy musieli przez wiele tygodni oglądać teren przypominający pobojowisko. A co mamy na tym zyskać? 20 000 zł lub "siłownię", która nota bene jest już w naszym parku... Śmiech na sali. Dziękuję radni Łazarza!
31-01-2012 14:25:17
tonny
Wątpie. Miasteczko czy w Parku Kasprowicza i tak powstanie. jesli nie stanęło by np. na Łęgach, a na tym zyskałaby Wilda. Pytanie tylko ile uda się wynegocjować miastu.
31-01-2012 13:48:08
Jola
Do obłudy: ja też tu mieszkam i czy od razu musze być blondynką?
31-01-2012 13:09:34
obłuda
@Jola -My tu mieszkamy.Ps. Bllondi 3co?
31-01-2012 12:18:49
Jola
A co wy takiego złego widzicie w tym miasteczku? Będzie przynajmniej się coś działo, nie będzie trzeba jechać aż na plac Wolności. Byłam na Arenie gdy był Eurobasket, nie zauważyłam żadnych incydentów. Poznaniacy fajnie bawili się w strefie kibica przy parkingu na Wyspiańskiego, kibice z zagranicy byli bardzo sympatyczni.
31-01-2012 11:49:38
morlock
@kokos. Problem był i jest a jeśli chcesz znać meritum skontaktuj się z Adminem niech Ci poda linki do wcześniejszych artykułów (i komentaży)w tym temacie leniu. Zacytuję mistrza antytrollingu - nie kce mi siem s Tobom gadać :-).
31-01-2012 11:43:58
Kokso
To może jest jeszcze cień szansy na to, że miasteczka nie będzie?
31-01-2012 11:37:13
Paweł
Zgadzam się z Negatywem. Nie znam nikogo z mieszkańców, kto byłby za. Najwyraźniej Rada Osiedla jest z ekipy prezydenta.
31-01-2012 11:26:25
morlock
Na Łazarzu wykpił się Carlsberg "siłownią" a ile dostaną sopocianie? Jeśli tak samo naiwni jak nasza Rada to pewnie po dorszu i zgrzewce browara ( nie na łeb - na dzielnicę).
31-01-2012 07:35:45
kokos
A w czym upatrujesz problem ?
31-01-2012 06:04:32
Negatyw
Gdy pytam mieszkańcow tej dzielnicy (nawet kiboli), kaźdy jest PRZECIW powstaniu tej strefy. Tymczasem Rada Osiedla - jest ZA. Ciekawe, prawda...? Miejmy nadzieję, źe ta strefa pozostanie - jedynie w planach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: