Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rok smoka będzie rokiem katastrof naturalnych - uważa znany astrolog Jacek Kryg - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rok smoka będzie rokiem katastrof naturalnych - uważa znany astrolog Jacek Kryg
19-01-2012 01:27   Janusz Ludwiczak
Znany astrolog oraz mistrz feng shui odwiedził we wtorek Klub Osiedlowy "Krąg", by z członkami Stowarzyszenia Radiestetów porozmawiać o zbliżającym się roku smoka.

Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego na swoje wtorkowe posiedzenie zaprosiło znanego astrologa i mistrza feng shui Jacka Kryga.

"Rok smoka wydaje się wybitnie korzystny na zawieranie małżeństw. Smok sprzyja ludziom" - mówił w trakcie spotkania Jacek Kryg.

"Będzie to rok katastrof naturalnych. Smok się na dobre nie zaczął i już mamy trzęsienie ziemi w Wielkopolsce. Chińczycy nie boją się kryzysu, a właśnie katastrof naturalnych z wodą. Rok wodnego smoka był również w 1952 roku i co się wtedy działo w Europie? Największa w historii Holandii powódź. Już teraz mieliśmy kilka dni temu cofkę w Elblągu i okolicach" - twierdzi Jacek Kryg.

Tymczasem już we wtorek, 24 stycznia w godz. od 17:00 do 20:00 radiesteci zapraszają do swojej siedziby przy ul. Kasprzaka 3 na drzwi otwarte.

Organizujemy drzwi otwarte dla wszystkich, również sympatyków i osób zainteresowanych radiestezją. Przygotowaliśmy dobrych i sprawdzonych radiestetów i bioenergoterapeutów. Zaprosiliśmy też numerologa, bo każdy jest ciekawy jaki będzie dla niego rok - mówi Irena Galas, prezes Stowarzyszenia Radiestetów im. Czesława Spychalskiego.

Stowarzyszenie Radiestetów powstało w 1979 roku i jest najstarsze w Polsce, w naszych strukturach jest 85 czynnych członków. Spotykamy się co tydzień, organizujemy również szkolenia z radiestezji, bioenergoterapii, pomocy holistycznej. Każdy u nas może znaleźć sobie zajęcie, by móc sobie pomóc. Dziś naturoterapia wchodzi w życie. Ciężko się dostać do lekarza, szpitala, a my nie leczymy tylko zapobiegamy - dodaje Irena Galas ze Stowarzyszenia Radiestetów.

Rozmowa z Jackiem Krygiem, znanym astrologiem i mistrzem feng shui

Janusz Ludwiczak, portal lazarz.pl: Jaki będzie rok 2012, a w zasadzie rok smoka?

Jacek Kryg: Będzie to rok katastroficzny, ale w znaczeniu naturalnym. Wynika to z charakterystyki energetycznej roku. Jest to rok wodnego smoka. Smok jest natury ziemia. Ziemia niszczy wodę. Czekać będą nas katastrofy takie jak obserwujemy w telewizji - lawina, lawina błotna, wypadki górnicze, zawalenia domów - wszystko co będzie związane z ziemią i wodą. Już się zaczęły pewne klęski - katastrofa statku wycieczkowego we Włoszech czy trzęsienie ziemi w Wielkopolsce.

Kiedy rozpoczyna się rok chiński?

Mamy dwa różne roki chińskie. Rok kalkulacyjny on zawsze tyle samo trwa i zaczyna się 4 lutego. Jest też rok tzw. "agrarny". Chińczycy świętują rok agrarny, który zaczyna się 23 stycznia i będzie trwał do 9 lutego 2013 r. Będzie wyjątkowo długim rokiem, bo według Chińczyków będzie trwał 384 dni.

Majowie uważają, że 21 grudnia będzie koniec świata. Czy tak będzie?

Trudno powiedzieć czy tak będzie. Nie znalazłem w żadnych źródłach chińskich potwierdzenia tego faktu, który będzie przypominać koniec świata. Kataklizmy będą, ale pamiętajmy, że kataklizm dla mrowiska to jest koniec mrowiska, ale nie koniec świata dla ziemi.

Czy kryzys ekonomiczny dalej nam grozi?

Kryzys ekonomiczny będzie raczej spowolnieniem. Z charakterystyki roku wynika, że nie ma żadnych przesłanek, że będzie coś bardzo złego działo się z finansami europejskimi.

Jak wypadnie Euro 2012?

Euro 2012 będzie imprezą zagrożoną. Od początku wszyscy myślą, że przez autostrady. Nieprawda. W Austrii też nie było odpowiednich autostrad. W góry na stadion trzeba było jechać jednopasmową drogą. Nie wiem czy będzie powód do świętowania, jeśli niektórzy będą walczyć o chleb i życie. Może być protest jakieś drużyny, która zamiast jechać na Mistrzostwa Europy będzie chcieli pomóc.

Jaki będzie to rok dla Poznania? Jak Pan myśli uda się wybudować nowy dworzec kolejowy na Euro?

Dla Poznania będzie to rok bardzo dobry. Poznań będzie się w porównaniu do lat ubiegłych rozwijać szybciej.
Obawiam się, że w czasie budowy mogą wystąpić nieprzewidziane kłopoty. W pełni funkcjonującego dworca się nie odda. Płachtami będą zakryte budowy.


Komentarze (5)

09-01-2013 01:49:17
jola
Żyjemy w świecie, w którym jest miejsce zarówno dla ludzi zajmujących się radiescezją, medycyną naturalną, wschdnią, zachodnią, tybetańską, feng shui, Qgong, astrologią, filozofią, kosmonautyką, informatyką nannotechnologią, biotechnologią (........) Czy rzeczywiście aby się dobrze poczuć, "dowartościować" trzeba deprecjonwać coś, co jest inne, a przede wszystkim (na co wskazuje wiele wypowiedzi) nieznane? Tylko dlatego, ze takie jest dla Ciebie? oczywiście, że nie. Takie wypowiedzi ukazują jedynie kompleksy, małość ich autorów i brak otwartości, gotowości do ich poznania. Najlepsza w takich okolicznościach jest sprawdzona metoda: nie wiesz - nie wypowiadaj się - poczytaj, pomyśl i wtedy dojdź do swojego, indywidualnego stanowiska, które jeśli tylko nie będzie lekceważące dla innych ma szansę na zaistnienie.
23-01-2012 16:35:20
nie_mistrz
Szanowni Państwo, rok Wodnego Smoka rozpoczyna się 4 lutego 2012 r., to data oparta na kalendarzu solarnym. Kalendarz solarny używamy w prognozach opartych na czterech filarach i Feng Shui.
23-01-2012 00:37:26
w
Tak jak pisałem, pozostaję z szacunkiem dla p.Kryga. Jenak to, że nadchodzący rok będzie wyjątkowy, można wywnioskować śledząc wydarzenia z ostatnich miesięcy oraz bieżące. Nie potrzeba do tego znać układu gwiazd ani chińskiego kalendarza. A zastąpienie medycyny opartej na "klasycznej" empirycznej nauce bioenergoterapią może skończyć się tragicznie dla pacjenta.
22-01-2012 18:02:57
Krystyna
Pan Jacek ma dość rozległą wiedzę i doświadczenie w feng shui. Wie ci mówi. Nie znając tematu mówić o szarlatanerii to chyba nadużycie. Rok 2012 będzie szczególnym czasem czy się w to wierzy czy nie. Warto trochę o tym poczytać w innych źródłach, jeśli trudno zaakceptować Pana Jacka.
19-01-2012 10:33:56
w
Z całym szacunkiem dla tego pana i jego publiki - mamy do czynienia z szarlatanerią - jeśli ktoś bierze ją na poważnie to może być niebezpieczne, dla zdrowia i portfela.. szkoda, że takie akcje firmuje krąg, a lazarz.pl robi dodatkową reklamę.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: