Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rondo Jeziorańskiego: drogowcy wyremontowali wschodnią nitkę. Zmiany tras linii T2, T3 i 251 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rondo Jeziorańskiego: drogowcy wyremontowali wschodnią nitkę. Zmiany tras linii T2, T3 i 251
30-12-2011 20:42   Janusz Ludwiczak
W czwartek drogowcy oddali do użytku wyremontowaną wschodnią nitkę w ciągu ulicy Przybyszewskiego i Reymonta. Równocześnie rozpoczął się trzeci etap remontu Ronda Jeziorańskiego. Wprowadzono nową organizację ruchu. Swoje trasy zmieniły również autobusy linii zastępczych T2 i T3 oraz nocnej 251. Swoją lokalizację zmienił przystanek dla autobusów linii nr 93.

W nocy z 28 na 29 grudnia rozpoczął się trzeci etap remontu Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Drogowcy oddali do użytku wyremontowaną wschodnią nitkę w ciągu ulicy Przybyszewskiego i Reymonta i równocześnie rozpoczęli remont nitki zachodniej (prowadzącej w kierunku Arciszewskiego).

Na ulicy Przybyszewskiego, na odcinku od Marcelińskiej do Grochowskiej utworzony został tymczasowy buspas, jednak jest on blokowany przez kierowców, którzy nie jadą zgodnie z przepisami.

Od czwartku, 29 grudnia zmieniły się trasy linii autobusowej zastępczej "za tramwaj" nr T2 oraz nocnej nr 251, które z Junikowa do Centrum jadą teraz objazdem przez Grunwaldzką, Grochowską, Marcelińską, Przybyszewskiego i Grunwaldzką (powrót przez Wojskową, Marcelińską, Grochowską i Grunwaldzką).

Natomiast autobusy trzeciej linii "za tramwaj" "zahaczają" teraz o przystanek Ostroroga. Z przystanku "Głogowska/Hetmańska" autobus T3 jedzie jak dotychczas przez Hetmańską i Grochowską, a dalej skręca w Promienistą i następnie przez Grunwaldzką i Jawornicką dojeżdża na osiedle Kopernika. Na ulicy Grochowskiej, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 90 utworzony został tymczasowy przystanek "Promienista n/ż".

Pasażerowie, którzy czekają na tymczasowym przystanku "na żądanie" nie do końca powinni ufać rozpisce odjazdów, gdyż ZTM odwrotnie zamieścił rozkłady jazdy. I tak rozkład jazdy w kierunku os. Kopernika został zamieszczony na przystanku w stronę "Głogowska/Hetmańska" i na odwrót.

Równocześnie na Rondzie Jeziorańskiego zmieniła się lokalizacja przystanków dla linii nr 93. W kierunku Piątkowa zatrzymują się tak jak dawniej po zjeździe z ronda na ul. Przybyszewskiego. Natomiast w kierunku Górczyna na ul. Reymonta, za skrzyżowaniem z ul. Grunwaldzką. Ponadto przystanek "Wojskowa" dla autobusów linii T1, T2 i 251 został przeniesiony i zastąpiony przystankiem "Rondo Jeziorańskiego", zlokalizowanym przy ul. Niecałej.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: