Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rzecznicy MPK, Sanepidu i Straży Miejskiej oraz prezesi Warty i Lecha laureatami "Medialnej 10" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rzecznicy MPK, Sanepidu i Straży Miejskiej oraz prezesi Warty i Lecha laureatami "Medialnej 10"
14-12-2011 19:21   Janusz Ludwiczak
W Klubie Osiedlowym "Krąg" po raz piąty przyznano nagrody "Medialna 10 Wielkopolski". Za najlepszą współpracę z dziennikarzami, a w efekcie przekazywanie informacji dla opinii publicznej wyróżnieni zostali m.in. rzecznicy MPK, Sanepidu i Straży Miejskiej, a także prezesi Warty Poznań i Lecha Poznań.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek w Klubie Osiedlowym "Krąg" wielkopolski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP przyznał statuetki w plebiscycie "Medialna 10 Wielkopolski".

"Dla opinii publicznej jest niezmiernie ważnym, by osoby z którymi rozmawiają dziennikarze, firmy czy urzędy do których zwracają się, były życzliwe i skłonne do współpracy, bo to budzi tez szacunek odbiorców wiadomości. Postanowiliśmy wybrać co roku 10-tkę tych, z którymi się najlepiej współpracowało. Głosowali dziennikarze i stowarzyszenia dziennikarskie, często całe redakcje" - mówił w trakcie uroczystości Ryszard Sławiński, przewodniczący Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Tegorocznymi laureatami zostali:

  1. Józef Dworakowski - prezes Unii Leszno
  2. Tomasz Dymaszewski - rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu
  3. Iwona Gajdzińska - rzecznik prasowy MPK Poznań
  4. Arkadiusz Kasprzak - wiceprezes KKS Lech Poznań
  5. Roman Krzywiński - Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych
  6. Izabela Łukomska-Pyżalska - prezes KS Warta Poznań
  7. Przemysław Piwecki - rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Poznaniu
  8. Jerzy Rybarczyk - antykwarysta
  9. Cyryla Staszewska - rzecznik Sanepidu
  10. Robert Werle - prezes Automobilklubu Wielkopolskiego

Od pięciu lat, od 2007 roku Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej nagradza najlepszych, najciekawszych, najaktywniej i najskuteczniej współpracujących z mediami. Mimo, że nasze stowarzyszenie nie jest dość liczne, ale ku naszej wielkiej radości redakcje, osoby związane w jakiś sposób z mediami typują tych, z którymi najlepiej się współpracuje. Uważamy, że im lepsza będzie współpraca, tym skuteczniej możemy informować opinie publiczną o tym co się dzieje i czego oczekuje opinia publiczna - wyjaśnia Ryszard Sławiński, przewodniczący Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

W trakcie uroczystości zgromadzeni na sali goście mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Aliny i Krzysztofa Galas, a także Mateusza Donieca i Łukasza Mirka - duo akordeonowego "Bayan Brothers", finalistów drugiej edycji programu "Mam Talent".

Bardzo szanuję pracę dziennikarzy. Dla mnie dziennikarz będzie zawsze osobą, która wykonuje swoją pracę i należy ją szanować. Wtedy dopiero ta praca przynosi efekty, którymi są informacje przekazywane mieszkańcom. To przez dziennikarzy wspólnie kreujemy opinię publiczną. Można się zgadzać lub nie zgadzać z różnymi tezami i wypowiedziami, ale szanujmy się wzajemnie - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

Ta praca, którą pełnie przez już 10 lat nie tylko mi się nie znudziła, ale zaczęła mi się nawet podobać. Cieszę się każdym dniem pracy, bo to jest zawsze coś nowego. Zaczynało się od prostych informacji tekstowych, a teraz organizowane są już konferencje prasowe. W mojej pracy jest wielka odpowiedzialność za wypowiedziane słowo. To słowo jest upublicznione i ulega ocenie.
Najbardziej stresującym dniem był dla mnie udział na żywo w programie telewizji WTK, gdzie przed wejściem do studia dowiedziałem się, że tematem omawianym będzie konflikt pomiędzy komendantem Straży Miejskiej a księdzem proboszczem kościoła farnego. Troszkę nogi mi się ugięły, bo byłem przygotowany w całkowicie innym temacie. Dyskusja była wtedy bardzo ostra i stresująca, ale było to kolejne doświadczenie
- dodaje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: