Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czwórka z Liverpoolu" pojawiła się w ZSBD na Raszynie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czwórka z Liverpoolu" pojawiła się w ZSBD na Raszynie
09-12-2011 07:04   Redakcja
W Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych na Raszynie pojawiła się "czwórka z Liverpoolu". Podczas tegorocznego Festynu Językowego, już VIII edycji imprezy, podczas której młodzież poprzez zabawę uczy się języków obcych i sprawdza swoje umiejętności w tym zakresie, miało miejsce niecodzienne wydarzenie – pojawili się członkowie grupy The Beatles.

Najpierw na korytarzach zawisły plakaty prezentujące Berlin, Londyn i Moskwę. Równolegle odbywał się finał quizu. Uczniowie słuchali piosenek w trzech językach i rozwiązywali testy zawierające pytania z zakresu gramatyki, słownictwa oraz geografii i kultury krajów, w których mówi się po niemiecku, rosyjsku lub angielsku.

W czwartek, gwóźdź trzydniowej imprezy – karaoke. Wystąpiły w nim cztery zespoły z różnych klas oraz siedmioro solistów. Repertuar był zróżnicowany; rosyjska piosenka ludowa, utwory zespołu Rammstein i liryczne piosenki Adele i Amy Winehouse.

Mimo, że poziom emocji był bardzo wysoki, nikt nie spodziewał się, że coś może go podnieść jeszcze bardziej. Po intrygującej zapowiedzi konferansjerów Mateusza i Krzysztofa, na scenę wbiegło czterech muzyków w garniturach, do złudzenia przypominających "czwórkę z Liverpoolu". Mało tego, chwycili za gitary, jeden rozsiadł się przy perkusji, a przez głośniki rozległy się piski i wołanie "Help!". Dalsze słowa piosenki The Beatles zagłuszone zostały owacjami na stojąco. Geograf śpiewał niczym sam John Lennon, anglista i matematyk dzielnie mu wtórowali, a historyk "wymiatał" na perkusji. Wszystkim bardzo się ten występ podobał. Każdy wie, że to żart, to szkolni nauczyciele odegrali role członków jednego z najbardziej znanych zespołów na świecie. Zapewne, wielu uczniów zmieniło swoje postrzeganie grona pedagogicznego, które nie tylko wymaga i ocenia ale również potrafi się bawić, "nauczyciel, w końcu, też człowiek!!!"

Następnego dnia odbyło się uroczyste podsumowanie Festynu przez p. dyrektora Grzegorza Owczarzaka oraz wręczanie nagród. Wśród finalistów karaoke byli uczniowie, którzy śpiewali piosenki rosyjskie "Kanikuły"(Каникулы) i "Kto ty?" (Кто ты?). Miejsce I zajął duet męski wykonujący utwór "Amerika" grupy Rammstein. Zwycięzcy konkursu kaligraficznego, "Cyrylica? - to proste!", otrzymali wieczne pióra, a zdobywcy pierwszych miejsc w quizach i konkursie na plakat, bilety do kina na dowolnie wybrany film. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz wydawnictwa.

Uczniowie lubią swoją szkołę, opowiadają o tym, co się na Raszynie dzieje, swoim znajomym i rodzinom. Od przyszłego roku szkoła zaskoczy pierwszoklasistów jeszcze jedną niespodziankę. Wszyscy otrzymają komplety gratisowych podręczników, z których będą mogli korzystać przez cały rok szkolny.

Beata Cywińska


Fot: Dagmara Kwaśniewska

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: