Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto zlikwidowało pojemniki do segregacji śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto zlikwidowało pojemniki do segregacji śmieci
04-12-2011 01:17   Janusz Ludwiczak
W Parku Kasprowicza, na ul. Stablewskiego, przy skrzyżowaniu Matejki i Berwińskiego oraz niegdyś na Rynku Łazarskim znajdowały się kolorowe pojemniki do segregacji śmieci. Niestety mieszkańcy Łazarza od dwóch tygodni nie mogą już wrzucać do żółtych pojemników plastiku, do zielonych szkła, a do niebieskich makulatury, chyba, że takie pojemniki dostarczy właściciel lub zarządca danego terenu.

Dlaczego zniknęły pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, które stały na ulicy Kasprzaka nieopodal przychodni? I gdzie w związku z tym można wyrzucać odpady nadające się do recyclingu? - pyta nas jedna z Czytelniczek, p. Małgorzata Karczewska.

Pojemniki do segregacji śmieci znajdowały się w Parku Kasprowicza przy hali Arena, przy wejściu do Parku Wilsona - dokładnie przy zbiegu ulic Matejki i Berwińskiego, na ulicy Stablewskiego przy skrzyżowaniu z Kasprzaka. Przy okazji konferencji klimatycznej, która odbyła się trzy lata temu ustawione zostały na ul. Śniadeckich przy wejściu na Targi. Niegdyś pojemniki te znajdowały się też na Rynku Łazarskim (na Lejku).

Jeszcze dwa tygodnie temu na terenie miasta znajdowało się w sumie 20 punktów selektywnej zbiórki odpadów. I tak do niebieskich można było wrzucać makulaturę, do zielonych szkło kolorowe, do białych szkło białe, a do żółtych plastik i tworzywa sztuczne. Do tej pory za segregację śmieci odpowiadało miasto. Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości miasta za selektywną zbiórkę odpadów odpowiadać będą firmy prywatne.

Pojemniki zniknęły, gdyż obowiązek odbioru segregowanych odpadów opakowaniowych spoczywa na przedsiębiorcy, który odbiera zmieszane odpady komunalne i to on powinien postawić pojemniki do segregacji - tłumaczy Paulina Sarnowska z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.


Komentarze (6)

04-12-2011 19:38:20
pyruś
W sumie dobrze. Z jakiej strony ma za to odpowiadać miasto, czyli w praktyce my - podatnicy. Tak jak za dostarczenie kontenerów na śmieci, także pojemniki do segregacji powinien dostarczyć prywatny przedsiębiorca na zlecenie administracji budynku.
04-12-2011 16:20:40
tomek
rzeczy banalnie proste przerastaja administracje mojego osiedla... mam wrazenie ze tak jest im wygodnie...
04-12-2011 14:42:35
SzS
Pojemniki do segregacji (lub worki) MUSI wam podstawić firma, która zabiera zmieszane odpady. Proste. Wsytarczy żeby Wasza wspólnota/spółdzielnia/zarządca przypilnowała tego! To banalnie proste, nie ma potrzeby żeby moje podatki szły na coś, co jest OBOWIĄZKIEM prywatnej firmy, nie rozumiecie tego?
04-12-2011 14:11:36
kaśka
Szkoda, że z deklaracji miasta w 2008 roku na COP14 pozostały tylko wspomnienia. Szkoda, że wtedy robili wszystko tylko na pokaz.
04-12-2011 12:48:07
a
w zupełności się zgadzam. Niestety miasto jest skłonne dbać o środowisko tylko na pokaz przy okazji promocji wielkiej imprezy, smutne...
04-12-2011 12:42:04
tomek
doszlo do tego ze z plastikami i szkłem trzeba jechac na piątkowo albo rataje... w SM Grunwald też nie mogę się doprosić pojemników - a przecież wywóz odpadów posegregowanych powinien być tańszy! pomijając kwestie ochrony środowiska czy odzyskiwania surowców... mam wrażenie że słynna poznańska gospodarność to niestety mit :(
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: