Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto zlikwidowało pojemniki do segregacji śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto zlikwidowało pojemniki do segregacji śmieci
04-12-2011 01:17   Janusz Ludwiczak
W Parku Kasprowicza, na ul. Stablewskiego, przy skrzyżowaniu Matejki i Berwińskiego oraz niegdyś na Rynku Łazarskim znajdowały się kolorowe pojemniki do segregacji śmieci. Niestety mieszkańcy Łazarza od dwóch tygodni nie mogą już wrzucać do żółtych pojemników plastiku, do zielonych szkła, a do niebieskich makulatury, chyba, że takie pojemniki dostarczy właściciel lub zarządca danego terenu.

Dlaczego zniknęły pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, które stały na ulicy Kasprzaka nieopodal przychodni? I gdzie w związku z tym można wyrzucać odpady nadające się do recyclingu? - pyta nas jedna z Czytelniczek, p. Małgorzata Karczewska.

Pojemniki do segregacji śmieci znajdowały się w Parku Kasprowicza przy hali Arena, przy wejściu do Parku Wilsona - dokładnie przy zbiegu ulic Matejki i Berwińskiego, na ulicy Stablewskiego przy skrzyżowaniu z Kasprzaka. Przy okazji konferencji klimatycznej, która odbyła się trzy lata temu ustawione zostały na ul. Śniadeckich przy wejściu na Targi. Niegdyś pojemniki te znajdowały się też na Rynku Łazarskim (na Lejku).

Jeszcze dwa tygodnie temu na terenie miasta znajdowało się w sumie 20 punktów selektywnej zbiórki odpadów. I tak do niebieskich można było wrzucać makulaturę, do zielonych szkło kolorowe, do białych szkło białe, a do żółtych plastik i tworzywa sztuczne. Do tej pory za segregację śmieci odpowiadało miasto. Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości miasta za selektywną zbiórkę odpadów odpowiadać będą firmy prywatne.

Pojemniki zniknęły, gdyż obowiązek odbioru segregowanych odpadów opakowaniowych spoczywa na przedsiębiorcy, który odbiera zmieszane odpady komunalne i to on powinien postawić pojemniki do segregacji - tłumaczy Paulina Sarnowska z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: