Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MDK 3 wyprowadzi się z Łazarza. Przedszkole nr 51 z Magnolii trafi na Jarochowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MDK 3 wyprowadzi się z Łazarza. Przedszkole nr 51 z Magnolii trafi na Jarochowskiego
26-11-2011 00:38   Janusz Ludwiczak
Miasto planuje przeniesienie Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 z budynku przy ul. Jarochowskiego 1 na ulicę Solną, gdzie mieści się Ogród Jordanowski nr 2. W zamian do pomieszczeń, w którym mieści się obecnie MDK3 miałoby zostać przeniesione Przedszkole nr 51, znajdujące się nad Magnolią.

Czy istniejący od 37 lat Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 zniknie z mapy Łazarza? Portal lazarz.pl dotarł do projektu restrukturyzacji sieci szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Poznań.

Według koncepcji wiceprezydenta Sławomira Hinca i Wydziału Oświaty Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 (MDK3) miałby zostać przeniesiony na ulicę Solną, gdzie mieści się Ogród Jordanowski nr 2, który z kolei miałby zostać zlikwidowany.

W zamian Przedszkole nr 51, znajdujące się nad Magnolią miałoby zostać przeniesione do budynku przy ul. Jarochowskiego 1, po MDK3.

O sprawie nie wiedzą zainteresowane strony. Żadne pismo w tej sprawnie nie wpłynęło też do Rady Osiedla Św. Łazarz.

Nic nie wiem na ten temat. Żadnej informacji nie otrzymaliśmy - mówi Katarzyna Piętak, wicedyrektor MDK3.

Nic mi o tym nie wiadomo jednak trudno przewidzieć co w przysłowiowej trawie piszczy. Na pewno w tej turze przekształceń nie jesteśmy uwzględnieni. Myślę, że są to luźne pomysły, tak jak ten o którym słyszeliśmy, że przedszkole będzie budowane za płotem Parku Wilsona przy piaskownicach - twierdzi Klaudia Szcześniak, dyrektor Przedszkola nr 51.

Co na to urzędnicy?

Pierwszy raz słyszę, żebyśmy chcieli przedszkole nad Magnolią przenosić gdzie indziej. Sprawa MDK-u jest sprawą otwartą. Powinny to być placówki wyjęte z ustawy o systemie oświaty - karty nauczyciela i być placówkami nie pracującymi w okresie letnim. Uważamy, że placówki te powinny być przejęte przez inny organ - powiedział Andrzej Tomczak, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Okazuje się, że sami pracownicy Wydziału Oświaty mają sprzeczne informacje.

Są robione analizy. Miejsce nad Magnolią to nie jest najlepsze rozwiązanie dla tych dzieci kwestia bazy, przestrzeni. Zobaczymy na ile ten wariant będzie aktualny. Można polepszyć bazę dla małych dzieci. Nie wiemy jeszcze co dalej będzie z MDK nr 3 - mówi Piotr Mróz, zastępca dyrektora ds. organizacyjnych Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Wyprowadzka Przedszkola nr 51 z budynku przy ul. Głogowskiej 40, w którym mieści się Magnolia była pewna, ale do tej pory w grę wchodziła tylko budowa nowej siedziby na tyłach Parku Wilsona, w pobliżu ul. Parkowej.

Na dzisiaj plany budowy nowej siedziby dla Przedszkola nr 51 nie są aktualne. Analizujemy możliwości jakie bazy już mamy i jak to powinno być zoptymalizowane. Z planu gimnazjalnego widać, że mamy szereg przestrzeni, które być może są zbyteczne - tłumaczy Piotr Mróz z Wydziału Oświaty.

O wyprowadzce MDK3 do tej pory nie wiedziała też nic Rada Osiedla Św. Łazarz.

Nasze pieniądze wyprowadzą się na Stare Miasto. To Łazarz ma stracić MDK-a? Tam chodzi kilkadziesiąt dzieci, odbywają się liczne zajęcia czy półkolonie - komentowali radni podczas środowej sesji.


Komentarze (12)

03-12-2011 11:33:21
ipoz*nano
Artykuł w Wyborczej nie wniósł nic nowego oprócz podania wyskości inwestycji w Ogródki Jordanowskie, które miałyby pójść w błoto. No i oprócz udowodnienia słowami samego urzędnika Hinca, że natura mu (temu Hincu) rozumu poskąpiła a stanowisko i tę resztkę zabrało. :) Brawo! Proponuję kolejną inspekcję przeprowadzać z samolotu, nie samochodu - ogarnie wtedy cały Poznań czujnym okiem. Szkoda, że okiem nie połączonym ze sprawnym analizatorem tego obrazu...
02-12-2011 15:17:59
ddd
Polecam lekturę dzisiejszej Wyborczej i artykuł o MDK.
02-12-2011 13:52:16
ipoz* nano
Dziecięcy Zespół Cepelia Poznań nie jest zespołem komercyjnym. Jest zespołem będącym jednym z kół zainteresowań w MDK 3 i tańczą w nim dzieci z Poznania, a nie jacyś pracownicy. Zespół nie zarabia komercyjnie. Rodzice płacą za każdy wyjazd zagraniczny swoich dzieci - tutaj ukłon do władz Poznania - może warto by dofinansować takie wyjazdy, skoro zespół występujący na międzynarodowych festiwalach promuje i Polskę i nasze miasto? Kretyńska była decyzja o umieszczeniu przedszkola w Magnolii, ale to nie powód, by jeden kretynizm naprawiać kolejnym. Dokąd pójdą dzieci z Łazarza? Na Solną? Nie. Znów wrócą na ulicę. Życząc dalszych sukcesów i szybkiej abdykacji, pozdrawiam. P.S. Zdaje się, że nśp. Frankiewicz był mistrzem likwidacji najlepszych placówek w Poznaniu i Opatrzność go dosięgła....
01-12-2011 21:44:29
ekeyah
do ***: Ha! Skąd te informacje o Cepelii? Może, zanim się otworzy paszczę, sprawdzić? Wszystkie osoby pracujące w MDK są tam zatrudnione. Nauczyciele Cepelii także. Cepelia nie wynajmuje w dobrych godzinach sal - Cepelia tam ćwiczy. A wystarczyło spojrzeć na stronę MDK........ Co do artykułu - wkradł sie tam jeden błąd - do MDK na zajęcia nie przychodzi kilkadziesiąt dzieci - sama Cepelia liczy tyle (pod setkę)! Z zajęć MDK 3 korzysta kilkaset dzieci rocznie.
29-11-2011 00:41:11
w
komercja jest dobra :)
28-11-2011 23:53:49
xxx
Sam Dziecięcy Zespół Cepelia-przykro mi ale ten Zesopół to właśnie komercja,w najlepszych godzinach wynajmuje sale w MDKnr 3 a zajęcia dla dzieci z POznania i okolic prowadzą instruktorzy nie pracujący w MDKtylkozatrudniani dla tegozespołu.
28-11-2011 09:12:08
Beata
Sprostowanie dla pani Kaśki: MDK 3 nie prowadzi działalności komercyjnej. Przykro, że ludzie wypowiadają się na ten temat nie mając o nim pojęcia. Jeszcze bardziej smutne jest że nawet radny z rady osiedla nie orientuje się w temacie i pisze, że należy tam kilkadziesiąt dzieci. Moje dziecko od kilku lat chodzi na zajęcia do tej placówki. Kilkadziesiąt dzieci dziennie uczestniczy w zajęciach, wszystkich jest pewnie kilkaset! Sam Dziecięcy Zespół Cepelia-Poznań to około 60 dzieci, a co dopiero inne zespoły i koła: plastyka, gra na instrumentach, koła wokalne, teatrzyk.
28-11-2011 00:22:01
Bieganek
Z P51 to bzdura totalna. Przedszkola - jak podstawówki - winne być lokowane tak, by tworzyć 'obwody' zamieszkiwane przez podobną liczbę ludzi. Przy założeniu, że P51 przeniesione zostałoby aż pod Arenę, to: po 1. znalazłoby się 100 m od P39, dublując jego 'rejon', po 2. cały północny zostałby bez przedszkola! Moje obie córki chodziły do tego przedszkola i z całą odpowiedzialnością muszę przyznać, że jest prowadzone wzorowo, a nabór UWZGLĘDNIA niewielką powierzchnię, przez co nie ma tłoku. A brak własnego ogródka z nawiązką rekompensuje Park Wilsona. A MDK: z Solnej rzut beretem Za Cytadelę - a tam jest MDK nr 2. Jedynka jest na Wildzie. W Ogród Jordanowski ostatnio wpompowano masę pieniędzy, tworząc fantastyczną przestrzeń dla dzieci. I znów pytanie: KOMU TO PRZESZKADZA? Chyba że know-how* jest takie: młodzież z Grunwaldu nie ma tracić czasu na emdekowe bzdury, tylko trzaskać się po bramach i tłumnie nawiedzać Świątynię Gnijącej Trawy...
27-11-2011 19:37:48
vera
a moze niech przeniosa 8mke do mdku?
26-11-2011 14:09:00
morlock
@kaśka.No przecież na zielonej wyspie mieszkamy ( my prukwy [za siebie piszę ] to pół biedy) ale nasze dzieci też. Tuskavalon popaprany.A valdi jego prorokiem.
26-11-2011 13:11:39
kaśka
czy oni już naprawdę pogłupieli? W sumie MDK3 i tak prowadzi działalność komercyjną, więc dlaczego ma być samorządowy?
26-11-2011 12:12:17
morlock
Pierwej gimnazja, teraz MDK ? Mój APEL: Autorze portalu zadaj odpowiednie pytania odpowiednim decydentom.A może pora Dom Kultury do Moskwy należy przenieść? Będzie bliżej? Co to jest ? Test na lojalność? Jeśli tak to na czyją korzyść?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: