Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Przybyszewskiego układają już tory, przy Dworcu Zachodnim wyburzono ostatni budynek {RAPORT} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Przybyszewskiego układają już tory, przy Dworcu Zachodnim wyburzono ostatni budynek {RAPORT}
13-11-2011 01:31   Janusz Ludwiczak
Już dwa miesiące trwa remont Ronda Jeziorańskiego, przebudowa ulicy Roosevelta oraz budowa szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego. Przedstawiamy kolejny raport z placów budowy.

Na przełomie sierpnia i września ruszyła budowa szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego. Natomiast 3 września rozpoczął się remont Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego, zaś pięć dni później drogowcy rozpoczęli przebudowę ulicy Roosevelta.

Zaglądamy z naszym aparatem na plac budowy i przedstawiamy Państwu postęp prac. Co miesiąc zamierzamy przedstawiać podobny raport i fotoreportaż.

Pogoda na szczęście do tej pory dopisuje ekipom budowlanym. Na placach budowy widać pierwsze efekty pracy. Oby śnieg i nadchodząca zima tego nie sparaliżowała.


Na Przybyszewskiego układają już nowe tory

Na ulicy Przybyszewskiego i Grunwaldzkiej (na odcinku od Reymonta do Niecałej) gotowa jest już betonowa podbudowa pod torowisko tramwajowe. Dzięki temu rozwiązaniu autobusy będą mogły poruszać się po torowisku tramwajowym, nie stojąc w korku. Drogowcy na ulicy Przybyszewskiego układają też nowe szyny.

Po całkowitym zamknięciu Ronda Jeziorańskiego dla ruchu tramwajowego inwestycja ta ruszyła z kopyta. Na samym rondzie przygotowywane są niecki, na których zostanie wylany beton pod przyszłe torowisko. W ciągu paru dni rozebrane zostały stare tory tramwajowe na ulicy Reymonta. Rozpoczyna się wyburzanie dawnych przystanków.


Roosevelta zniknęła z powierzchni Poznania

Wyburzona została stara i grożąca zawaleniem estakada na ulicy Roosevelta, pomiędzy Bukowską, a Mostem Uniwersyteckim. Teraz budowlańcy rozpoczynają rozbiórkę estakady znajdującej się pomiędzy Mostem Dworcowym, a Bukowską. Równocześnie "na dole" trwają prace przy przebudowie trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego. Kolejarze musieli zmienić układ torów dla pociągów. Zlikwidowane zostało torowisko kolejowe prowadzące do peronu 7. To tam już za rok będą się znajdować tory PeSTki.


Wyburzono ostatni budynek przy ulicy Dworcowej. Na Dworcu Zachodnim wylewają beton

W minionym tygodniu wyburzona została kamienica, która znajdowała się na ulicy Zachodniej, naprzeciwko poczty. Był to ostatni budynek, który stał na przeszkodzie budowy nowej stacji PeSTki.

W tym samym czasie inne ekipy pracują na peronie 7, gdzie wylewany jest beton pod przyszłe torowisko Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. W przypadku tej inwestycji czasu jest sporo. Rondo Jeziorańskiego i Roosevelta mają być gotowe pod koniec maja, natomiast przedłużenie PST do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej zakończy się dopiero pod koniec 2012 roku.


Komentarze (2)

13-11-2011 13:59:05
tonny
Ciekawe co zrobia, gdy inwestycji nie uda się ukończyć na czas. Podobno zima będzie sroga.
13-11-2011 12:49:20
kaśka
Spadne śnieg, będzie kilkustopniowy mróz zobaczymy czy robota będzie palić się w ręku. Ale nie przeczę postęp prac jest. No to w przyszłym roku prezydent będzie przecinał wstęgę co miesiąc praktycznie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: