Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czy jesteśmy lokalnymi patriotami? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czy jesteśmy lokalnymi patriotami?
11-11-2011 01:33   Janusz Ludwiczak
Cudze chwalicie, swego nie znacie - mówi jedno ze znanych przysłów. 11 listopada - Święto Niepodległości. Była to dobra okazja do mówienia o patriotyzmie. Czy zatem miłujemy swoją małą ojczyznę?

Jak możemy przeczytać w Wikipedii patriotyzm lokalny jest to umiłowanie i przywiązanie względem własnej, lokalnej ojczyzny, (tzw. mała ojczyzna) - miejsca zamieszkania lub urodzenia. Podobnie jak patriotyzm w swym szerszym znaczeniu, patriotyzm lokalny opiera się na otwartości względem innych jednostek bądź grup.

Łazarz już 111 lat jest w granicach administracyjnych Poznania. Dokładnie 1 kwietnia 1900 roku wraz z Górczynem, a także Wildą i Jeżycami został przyłączony do Poznania. Zapewne większość z naszych Czytelników mieszka lub pracuje na Łazarzu i właśnie z tą dzielnicą jest związana. Mamy Park Wilsona z Palmiarnią, Arenę, pływalnię letnią w Parku Kasprowicza, Rynek Łazarski, ulicę Głogowską, Targi, a w ich pobliżu Dworzec Zachodni. To właśnie na Łazarzu znajduje się siedziba MPK i uczą się tutaj chemicy w Collegium Chemicum UAM. O Łazarzu można by mówić sporo. Czy jednak jesteśmy patriotami lokalnymi? Czy szanujemy naszą dzielnicę?

Mieszkańcy dwóch dzielnic powołali stowarzyszenia mające na celu poprawę ich środowiska lokalnego. Nasi sąsiedzi powołali Stowarzysznie "Piękne Jeżyce", zaś w centrum powstało Stowarzyszenie "Chwaliszewo". Czy Łazarz także będzie miał swoje stowarzyszenie?

Czy potrafimy się zgrać i wspólnie działać? Czy jesteśmy patriotami lokalnymi? Czy umiemy walczyć o swoje? Czy wzajemnie się wspieramy? Zapraszamy do dyskusji.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: