Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przed cmentarzami można było kupić gofry i kolejkę. Odwiedziliśmy groby bliskich - FOTOREPORTAŻ - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przed cmentarzami można było kupić gofry i kolejkę. Odwiedziliśmy groby bliskich - FOTOREPORTAŻ
02-11-2011 01:24   Janusz Ludwiczak
We wtorek opustoszały ulice, a całe życie miasta przeniosło się na cmentarze. Tego dnia alejki nekropolii wypełnione było tłumami ludzi. Okazuje się, że przed miejscem wiecznego spoczynku kupić mogliśmy już nie tylko znicze, kwiaty czy tradycyjne "rury", ale również rogale świętomarcińskie, lody, gofry, potrawy z grilla, a nawet kolejkę, pluszowe pieski i inne zabawki.

Jak zawsze niezawodna okazała się komunikacja miejska, która była zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w dotarciu na cmentarz. Wszystkie tramwaje i autobusy, którymi można było dotrzeć na grób bliskich jeździły częściej niż wynikało to z rozkładu świątecznego, bowiem co 10 minut. Osoby, którzy jednak postanowiły dojechać na Junikowo samochodem stały w korkach, a dojazd trwał nawet godzinę.

Przed cmentarzami obok zniczy i kwiatów można było kupić już nie tylko tradycyjne "rury", ale też rogale świętomarcińskie i pierniki, a w przypadku Junikowa nawet lody, gofry, zapiekanki, bigos i inne potrawy z grila. Było też stoisko, na którym można było zaopatrzeć się w pluszowe pieski, samochody i kolejkę.

Starsze osoby mogły na grób dojechać… rikszą. Już kolejny rok wolontariusze i pracownicy Barki dowozili chętnych dwuosobowymi rikszami.

Wieczorem wielu poznaniaków wybrało się na cmentarze, aby nie tylko pomodlić się nad grobami, ale zobaczyć tradycyjne światełka święcących się zniczy.


Komentarze (1)

09-11-2011 09:42:29
katsie14
wszystko,wszystkim. Ale zeby w taki dzien sprzedawac zabawki pod cmentarzami to juz jest szczyt ludzkiej glupoty.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: