Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jacek Tomczak i Jarosław Gowin pojawili się na Rynku Łazarskim, wspierał ich Wojciech Wośkowiak - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jacek Tomczak i Jarosław Gowin pojawili się na Rynku Łazarskim, wspierał ich Wojciech Wośkowiak
24-09-2011 13:11   Janusz Ludwiczak
Jacek Tomczak i Jarosław Gowin w piątkowe przedpołudnie odwiedzili Rynek Łazarski. Mieszkańcom rozdawali swoje ulotki wyborcze i zachęcali do oddania głosu.

Na Rynku Łazarskim Jarosław Gowin, poseł Platformy Obywatelskiej poparł oficjalnie Jacka Tomczaka, który również startuje w wyborach parlamentarnych.

Posłowie zapewnili, że w kolejnej kadencji Sejmu będą bronić zapisów obecnej ustawy antyaborcyjnej, jako dobrego kompromisu. Podjęli też stanowisko w sprawie in vitro.

Część mieszkańców, która robiła zakupy na Rynku Łazarskim chętnie spotkała się z politykami. Były jednak osoby, którym ich obecność się nie podobała. Pewna grupa starszych osób skrytykowała Jacka Tomczaka, za to, że jest zdrajcą, gdyż odszedł z Prawa i Sprawiedliwości.

Na Rynku Łazarskim pojawił się też Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania i Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

W mijającym tygodniu czułem się jak w wirze kampanii. Spotkanie z samorządami uczniowskimi, [...] wsparcie dla kandydata w wyborach. To jednak nie kampania, a działania samorządowe:)
Pozytywnie odebrałem miłe przyjęcie i ciepłe słowa, kierowane przez mieszkańców, do posła Gowina
- napisał na swoim profilu na Facebooku Wojciech Wośkowiak.

Jarosław Gowin wspólnie z Jackiem Tomczakiem odwiedzili w piątek jeszcze inne poznańskie targowiska. Pojawili się m.in. na Rynku Jeżyckim i Rynku Wildeckim.

Jacek Tomczak startuje do Sejmu z poznańskiej listy Platformy Obywatelskiej, z dziesiątego miejsca. W kolejnej kadencji będzie chciał obniżyć ceny za korzystanie z internetu i telefonii komórkowej, a także wprowadzić korzystne przepisy dla przedsiębiorców.

Jacek Tomczak ma 38 lat, żonę i trzy córki. W latach 1988-1990 działał Konfederacji Polski Niepodległej, a później w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym. W latach 2001-2002 należał do Przymierza Prawicy, a następnie przystąpił do PiS-u.

W 2006 roku kandydował na prezydenta Poznania, gdzie uzyskał trzecie miejsce wśród 10 kandydatów, uzyskując 19,55% głosów.

Jacek Tomczak dwukrotnie uzyskał mandat poselski. W 2005 i 2007 roku startował z listy PiS. W poprzednich wyborach parlamentarnych otrzymał 14 323 głosy.

W 2009 roku zrezygnował z członkowstwa w PiS. Tego samego roku został członkiem koła parlamentarnego Polska Plus, a po jego rozwiązaniu został posłem niezrzeszonym. W listopadzie ubiegłego roku został członkiem PJN, a w lipcu tego roku przystąpił do klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej.

Jacek Tomczak wywodzi się z Łazarza. Mieszka przy ul. Sczanieckiej.


Fot: www.jacektomczak.pl

Komentarze (11)

23-10-2011 22:19:01
Jan
Wreszcie mamy swój efektowny akwapark w Poznaniu. Bomba! Nie musimy już wybierać się do Berlina czy Leszna. Pamiętam, że 50 mln dotacji na termy Poznań otrzymał głównie dzięki staraniom Pana. W. dobrego w nowej kadencji!
17-10-2011 22:41:19
piter
O, widzę, że konserwa głos podnosi, nagle uaktywnili się zwolennicy Tomczaka. Z takimi poglądami to do PISu. Problemem Platformy sa właśnie tacy ludzie jak pan poseł, którzy promują ciemnotę i hamują postep. Dlatego przekaz PO jest niespójny i dlatego sporo ludzi głosowało na partię Palikota. Nawiasem mówiąc więcej głosów miał zarówno Banaszak jak i Łybacka. To daje do myslenia.
17-10-2011 11:08:20
Monika
Partie i demokracja u nas dopiero się kształtują. Ruchy polityczne zmieniają nazwy, wchłaniając inne poprzednie.Większość posłów należało do co najmniej kilku inicjatyw i ruchów politycznych. Razi mnie robienie z tego zarzutu. Cieszy mnie, że w PO wzmacnia się skrzydło o char. konserwatywnym w sferze wartości podstawowych.
17-10-2011 10:38:12
Andrzej
Gratuluję ponownego wyboru. Pamiętam gdy jako wielokrotny radny miejski i przewodniczący komisji bezpieczeństwa porządkował giełdę samochodową w Poznaniu, doprowadził do powstania i rozwoju monitoringu w mieście wreszcie optował za zapewnieniem opieki nad dziećmi w drodze do szkoły. Tak trzymać dalej.
17-10-2011 10:07:22
Tadeusz
Witamy w PO. Zawsze na Pana głosowałem. My też potrzebujemy więcej poszanowania tradycji i wiary oprócz zdrowej gospodarki. Życzę dużo zdrowia i nadal tego hartu ducha.
06-10-2011 18:38:38
tolek
Panie Pośle!Przeraża mnie łatwość z jaką zmienia Pan przynależność do partii politycznych. Jest Pan super kamelaonem
01-10-2011 14:00:24
pati
A co tam robił Wośkowiak? Niech się lepiej zajmie radą miasta i swoją radą osiedla. A zapomniałam, to były PiSowiec.
24-09-2011 20:54:55
morlock
@Poznaniak cyt.- ..Tomczak łopata czeka na mojej działce Zrób coś pożytecznego ... Na ten przykład niech niewypał wykopie i walnie w zapalnik w obecności Gowina. Wtedy i 111 będzie miał extra dotacje bo szpital będzie spacyfikowany (upss) monitorowany przez media jedyne und prawdogadawcze plus NFZ.
24-09-2011 20:54:15
wyborca
Pan Poseł teraz przychodzi do ludzi, bo kampania. Po wyborach przestanie i niewiele zrobi, ponieważ będzie i tak głosował jak dyscyplina każe. A przejście z PIS do PO to nic wielkiego, bo w najważniejszych sprawach te partie niczym się różnią.
24-09-2011 19:05:41
kaśka
Co Tomczak zrobił takiego wielkiego dla Poznania, z wyjątkiem współorganizacji konferencji na temat leczenia homoseksualizmu?
24-09-2011 15:45:46
Poznaniak
Ten to łazi i nic nie robi . Tomczak łopata czeka na mojej działce Zrób coś pożytecznego . dla kraju i ojczyzny. Tu tez jest kasa mała ale jest
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: