Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego dla MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego dla MTP
21-09-2011 21:07   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania zaopiniowała pozytywnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz zgodziła się na utworzenie kasyna gry, które ma powstać w kompleksie City Park przy ul. Wyspiańskiego 26a.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego "Międzynarodowych Targów Poznańskich" w Poznaniu obejmuje obszar ok. 23 hektarów, ograniczony ulicami Grunwaldzką, Roosevelta, Głogowską i Śniadeckich.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (mpzp) dla MTP wpisuje się do "Strategii Rozwoju Miasta Poznania na rok 2030".

Głównym założeniem przyjętego projektu mpzp dla MTP jest uporządkowanie przedmiotowego obszaru poprzez sformułowanie szczegółowych rozwiązań funkcjonalno-przestrzennych, które pozwolą na zagospodarowanie terenów dotąd niezagospodarowanych. Celem planu jest też zdefiniowanie zasad ochrony i sposobów przyszłego zagospodarowania obszarów i obiektów cennych kulturowo, objętych ochroną konserwatorską. Projekt planu wprowadza znaczące przekształcenia funkcjonalno-przestrzenne omawianego obszaru. Dzięki określonym liniom zabudowy, które wskazują lokalizację nowych budynków, projekt planu pozwala na utworzenie czytelnego układu przestrzennego.

MPZP dla MTP zakłada przeznaczenie pod zabudowę usługową wystawienniczą i targową z dopuszczeniem lokalizacji obiektów o funkcji: konferencyjno-widowiskowej, biurowej, handlu i gastronomii, kultury, oświaty, sportu i rekreacji, garażowej oraz turystycznej.

Plan ustala też m.in. zachowanie obiektów wpisanych do rejestru zabytków, ochronę zespołu urbanistyczno-architektonicznego Łazarza, wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A 239 czy również zakaz lokalizacji i rozbudowy urządzeń reklamowych i tablic informacyjnych w sposób przesłaniający istotne elementy i detale wystroju architektonicznego obiektów wpisanych do rejestru zabytków.

Przyjęty we wtorek projekt planu miejscowego przez Radę Miasta Poznania zabrania natomiast utworzenia na terenie targów magazynów i składowisk, z wyjątkiem wykorzystywanych na funkcje wystawiennicze i targowe, obiektów handlu hurtowego i półhurtowego czy obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 500 m kw, czyli super i hipermarketów.

Międzynarodowe Targi Poznańskie nie będą mogły wybudować budynków, których wysokość nie będzie przekraczać 25 metrów wysokości, a nowo wydzielone działki nie będą mogły przekraczać powierzchni wynoszącej 7 ha.

Wtorkowa uchwała Rady Miasta, którą powierzono Prezydentowi Poznania wejdzie w życie, po upływie 30 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Radni miejscy wyrazili też pozytywną opinię dotyczącą utworzeni kasyna gry, które ma powstać przy ul. Wyspiańskiego 26a, w kompleksie City Park. Pozytywną opinię wydała już też straż pożarna, policja i Rada Osiedla Święty Łazarz.

Inwestor, firma Finkorp Sp. z o.o. musi otrzymać jeszcze inne stosowne pozwolenia, by móc otworzyć kasyno w City Parku.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: