Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont na Matejki zakończy się w piątek? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont na Matejki zakończy się w piątek?
13-09-2011 01:34   Janusz Ludwiczak
W piątek powinien zakończyć się remont chodników na ulicy Matejki, pomiędzy ulicami Niegolewskich, a Wyspiańskiego.

W piątek powinien zakończyć się remont chodników w ciągu ulicy Matejki, na odcinku od Niegolewskich do Wyspiańskiego. Takie przynajmniej były warunki przetargu ogłoszone przez ZDM. Termin wykonania był określony na 16 września.

Wymianę starych płyt chodnikowych na nową kostkę tzw. "pozbrukową" wykonawca wyłoniony w przetargu, firma Budromel rozpoczęła 16 sierpnia. Przez cztery tygodnie nowe chodniki i krawężniki pojawiły się już po wschodniej stronie ulicy Matejki (od strony ulicy Głogowskiej) na odcinku od Niegolewskich do Wyspiańskiego.

Dwa lata temu nie udało się w terminie zakończyć remontu na sąsiedniej ulicy. O tydzień przedłużyła się wymiana chodników na ulicy Wyspiańskiego, o czym w artykule: "Tygodniowy poślizg remontowy".

Koszt remontu na Matejki wyniósł ponad 300 tysięcy złotych, z czego 100 tys. zł. pochodzi z budżetu Rady Osiedla Święty Łazarz.


Komentarze (3)

14-09-2011 00:48:30
lilid
Niewątpliwie wszystko należy robić z głową i dlatego moje nieśmiałe pytanie przy okazji Matejki, a co tam z planowaną wymianą na ul. Kolejowej? Czy coś się dzieje dalej, po niezwykle pozytywnej decyzji o przeznaczeniu na jej remont przez Radę Osiedla 100 tys. Wiadomo, ze Rada miała sesję terenową, czy może była jakaś wizja lokalna tej ulicy. Jak mieszkańcy tejże mogliby wesprzeć działania w sprawie Kolejowej?
14-09-2011 00:12:30
qben
Może ktoś mi wytłumaczy jaki jest sens wymiany chodników na nową kostkę, jeśli na "chodniku" parkują samochody. Nie dało się zrobić parkingów dla samochodów, a chodnik zrobić po prostu trochę węższy? W moim mniemaniu chodnik służy do poruszania się pieszo, a nie do parkowania aut, rozjeżdżania i zabrudzania olejem nowej kostki.
13-09-2011 13:05:44
morlock
Łee! Ślizgawka chodnikowa, bo „zabytkowa „ przy Św.Annie na Matejki rozumiem że pozostaje?! A to co widać po „remoncie” idąc obok w/w kościoła – (wstawione plomby z neobruku) wygląda jak reklamówa podpasek zawieszona na rogach Koziołków Poznańskich.Jeśli taka jest wizja urzędasów o zachowywaniu zabytków w Poznaniu to ja stąd spadam.Im mniej normalnych tym więcej władzy.Pa!
Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: