Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mamy już 6 lat - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mamy już 6 lat
19-08-2011 15:49   Janusz Ludwiczak
Wszystko zaczęło się 19 sierpnia 2005 roku, wtedy też był piątek. Dokładnie tego dnia narodził się Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy, dziś jako Łazarski Portal Internetowy lazarz.pl. Nasz portal ma już 6 lat.

Tak naprawdę nasza historia rozpoczyna się 12 sierpnia 2005 roku, kiedy zrodził się pomysł powstania strony internetowej poświęconej Łazarzowi i która służyć będzie mieszkańcom dzielnicy. I stało się. Po tygodniu, dokładnie 19 sierpnia 2005 roku powstał Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy, w skrócie ŁiiD. Z czasem zainteresowanie stroną zaczęło być coraz większe. Strona miała coraz więcej odwiedzin, coraz więcej zaczęło przychodzić maili na adres strony. O ŁiiD (a później lazarz.pl) pisały i mówiły m.in. "Gazeta Wyborcza Poznań", "Głos Wielkopolski", Radio Merkury czy Radio Emaus.

Już rok później, z okazji 1.urodzin odbyła się wycieczka dla internautów i mieszkańców do bunkra (schronu) pod Parkiem Wilsona. Nie spodziewaliśmy się wtedy wizyty ponad 200 gości. We wrześniu przeprowadzamy kolejną wycieczkę pokazując Łazarz od kuchni - tym razem do zajezdni tramwajowej przy Głogowskiej. Tu także przyszło więcej osób niż się spodziewaliśmy. To jednak nie jedyne zorganizowane przez nas wycieczki po dzielnicy. 2 czerwca 2007 roku z okazji 18.pełnoletnich Dni Łazarza po raz pierwszy w historii było można zobaczyć panoramę Poznania z wieży kościoła Św.Anny.

Po dwóch latach działalności strony w kwietniu 2007 roku ŁiiD - Łazarski Internetowy Informator Dzielnicowy przekształcił się w lazarz.pl. Powodów było kilka - mylenie nazwy strony z jedną z sieci handlowych (Lidl) oraz partii politycznych (LiD - Lewica i Demokraci). Po za tym nazwa lazarz.pl była prostsza do zapamiętania. Czy wyobrażają sobie Państwo dziś, aby nasz portal miał aż tak długą nazwę?

Sześć lat to jakiś kawałek historii. Przede wszystkim zwykła strona poświęcona Łazarzowi stała się dużym portalem i serwisem informacyjnym, co nas cieszy. Od samego początku serwis miał integrować mieszkańców, być przydatnym źródłem informacji, w którym znaleźć można wszystko: od bieżących wydarzeń w dzielnicy, aż po wykaz mszy świętych, rozkład jazdy czy dyżury aptek.

W ciągu sześciu lat udało się nam wspólnie z Państwem - uczestnikami konkursów oraz mieszkańcami i internautami głosującymi w konkurach wyłonić Herb i Logo Łazarza (które w późniejszym okresie stało się oficjalnym logo naszego portalu), przeprowadzić wiele wycieczek (wspomnianych wcześniej do schronu pod Parkiem Wilsona, zajezdni MPK przy Głogowskiej czy na wieżę kościoła Św.Anny, a także do Centrum Sterowania Ruchem ZDM, Muzeum Introligatorstwa oraz zabytkowej lokomotywowni przy ulicy Kolejowej).

Swego czasu cyklicznie organizowaliśmy spotkania w ramach Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel", podczas którego mieszkańcy Łazarza mogli na żywo zadawać pytania zaproszonym gościom: dzielnicowym, radnym, urzędnikom.

Co roku z okazji Dni Łazarza przeprowadzamy konkurs "Krzyżówka Łazarska", w tym roku odbył się już po raz piąty. Pod koniec roku przygotowujemy ilustrowany "Kalendarz Łazarski". Na ten rok ukazała się już jego czwarta edycja.

Rok temu przeprowadziliśmy dwa plebiscyty, podczas których mogli Państwo głosować na "TRZY PEREŁKI ŁAZARZA" oraz "BIAŁEGO i CZARNEGO ŁAZARKA". Na wzór Siedmiu Cudów Świata i Polski wyłoniliśmy Trzy Perełki Łazarza - mamy wiele miejsc, którymi możemy się pochwalić także wśród turystów. Najwięcej głosów otrzymały: Park Wilsona, Palmiarnia, Kościół Matki Boskiej Bolesnej, secesyjne kamienice przy ulicy Matejki, Rynek Łazarski oraz Targi. Miejsce pierwsze przyznaliśmy ze względu na zbliżoną liczbę głosów i lokalizacje po równo Parkowi Wilsona z Palmiarnią, a dwoma pozostałymi Perełkami Łazarza zostały według Państwa głosów Kościół Matki Boskiej Bolesnej oraz secesyjne kamienice wzdłuż ulicy Matejki.

W ubiegłym roku zainaugurowany został czat z zaproszonymi gośćmi, w trakcie którego mogą Państwo zadawać pytania, poruszać interesujące tematy, wyrażać opinie. Do tej pory przeprowadziliśmy 22 czaty, którego gośćmi byli m.in. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, dyrekcje MPK i ZDM, Radni Miasta Poznania: Michał Wiśniewski, Wojciech Wośkowiak, Lidia Dudziak, Rady Osiedli: Świętego Łazarza i Targowego, a także goście z ZHP, Inea, Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania" czy przedstawiciele Straży Miejskiej.

Z okazji 110.rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania od marca do maja 2010 r. zorganizowaliśmy akcję zbierania pamiątek: starych zdjęć, pocztówek, map i nie tylko. Wypożyczone eksponaty zostały zaprezentowane na wystawie, która odbyła się podczas XXI Dni Łazarza i trwała do połowy czerwca zeszłego roku.

Największym naszym sukcesem jest przyczynienie się do powstania tak oczekiwanego przez wielu mieszkańców, szczególnie najmłodszych placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona.
Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców portal lazarz.pl wyszedł z inicjatywą zbierania podpisów pod petycją z prośbą o utworzenie na terenie Parku Wilsona placu zabaw dla dzieci. W sumie udało nam się zebrać prawie 900 podpisów (dokładnie 877), które przekazaliśmy na ręce Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Od samego początku przez minione już sześć lat łazarski serwis internetowy prowadzony jest praktycznie przez jednoosobową skromną redakcję przy wsparciu, pomocy i współpracy kilku osób i instytucji. Miejmy nadzieję, że lazarz.pl będzie nadal niezbędnikiem każdego "Łazarzanina", bo to serwis stworzony właśnie z myślą o mieszkańcach Łazarza. Portal lazarz.pl jest jednym z najbardziej prężnych działających serwisów w mieście

6 lat to już spory kawałek czasu i historii. Największe podziękowania należą się Państwu, bo dzięki Wam istnieje ten portal. Od trzech lat mogą Państwo sami współredagować portal lazarz.pl dzięki Kontaktowej Platformie Czytelników (24@lazarz.pl). Od sierpnia 2007 roku otrzymaliśmy od Państwa kilkadziesiąt informacji i zdjęć o wypadkach, zdarzeniach i innych wydarzeniach w dzielnicy. Tworząc razem z nami, pomagamy innym. Redakcja portalu lazarz.pl pragnie podziękować też wszystkim instytucjom i partnerom za dotychczasową współpracę i ułatwienie pracy przy tworzeniu serwisu.

Wkraczamy więc w siódmy rok działalności. Już niebawem zmienimy się specjalnie dla Was, Drodzy Internauci, Czytelnicy i Internauci. W ciągu najbliższych dni pojawi się nowy wygląd strony i zmieniony układ i szata graficzna portalu.

Natomiast już teraz z okazji 6. urodzin portalu lazarz.pl przygotowana została wróżba: Taki będzie Łazarz za sześć lat, 19 sierpnia 2017.

I na koniec jeszcze krótka nasza krótka statystyka:

  • ponad 2850 artykułów i newsów
  • prawie 43 tys. zdjęć i materiałów graficznych w INFOaktualnościach
  • niespełna 100 materiałów nadesłanych przez Internautów na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl), dzięki czemu mogliśmy poinformować mieszkańców o ważnych wydarzeniach w dzielnicy
  • ponad 24 miliony wejść na stronę, od samego początku jej istnienia
  • prawie 5 000 komentarzy Internautów do artykułów
  • ponad 4 500 otrzymanych maili na redakcyjne skrzynki e-mailowe
  • średnio 50 tys. odsłon (wyświetleń strony) i średnio 700 wejść (wizyt) na stronę dziennie
  • 7 441 144 odsłon i 185 143 wejść na stronę tylko od 1 stycznia do końca lipca tego roku
  • średnio ponad 800 tys. odsłon i prawie 18 tys. wizyt na portal w ciągu miesiąca


R E K L A M A

Komentarze (8)

30-08-2011 16:00:15
RT
Serdeczne gratulacje i wielkie dzięki za to, co robicie. Bardzo tęsknię za Poznaniem, i oczywiście za ukochanym Łazarzem, często z łezką w oku czytam artykuły i oglądam zdjęcia... Dziękuję bardzo i życzę dalszych sukcesów
24-08-2011 17:08:05
Hania
Gratuluje serdecznie ! Zycze powodzenia i dalszego rozwijania stronki, ktora jest SUPER ! Przedewszystkim dla mnie z daleka od Poznania to jestescie Rarytas ! Zagladam kiedy mam czas i od razu jestem na biezaco ! Dziekuje bardzo.
24-08-2011 11:33:23
sicilpol
Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów! :)
20-08-2011 20:21:46
xoxo
najlepszego!
20-08-2011 17:02:34
REDAKCJA
Dziękuje wszystkim za życzenia.
19-08-2011 20:23:48
mamik
Wszystkiego najlepszego droga redakcjo
19-08-2011 16:15:17
kaśka
sto lat, tak trzymac dalej panie redaktorze, zycze dalszych sukcesow i wytrwalosci
19-08-2011 15:59:58
Poznaniak
Wow Fajnie ale szkoda, że Grobelniak na zdjęciach się pojawia , BO JA jego Nie lubię . Znów całą imprezę zepsuje. Więc p. redaktorze nie zapraszaj Jego na tort 'a...... Bo nawet się nie dołożył do święta portalu
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: