Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skalar Office Center wśród najlepszych biurowców Europy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skalar Office Center wśród najlepszych biurowców Europy
17-08-2011 16:11   Janusz Ludwiczak
Biurowiec Skalar Office Center znajdujący się przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Góreckiej znalazł się wśród laureatów nagrody na najlepszy projekt architektoniczny w konkursie European Property Awards.

European Property Awards 2011 jest uznanym na całym świecie znakiem jakości i częścią prestiżowego konkursu International Property Awards, który od 17 lat przyznaje nagrody w kategoriach obejmujących nieruchomości mieszkaniowe i komercyjne. W tym roku zaszczytny tytuł dla najlepszego projektu w kategorii Office Architecture przypadł autorom projektu biurowca Skalar Office Center, Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Inwestycja została doceniona przez ekspertów z branży nieruchomości. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 23 września w Londynie.

Budowa Skalar Office Center rozpoczęła się pod koniec 2008 roku i trwała półtorej roku. Obiekt ma sześć kondygnacji (w tym cztery piętra), o łącznej powierzchni użytkowej liczącej 23 tys. m kw. Część parteru przeznaczona została na lokale handlowo-usługowe, natomiast na piętrach zlokalizowane zostaną biura, które zajmą łącznie powierzchnię ponad 14 tys. m2. W części podziemnej Skalara powstał parking na ponad 200 miejsc postojowych.

Architektura biurowca odznacza się modernistycznym połączeniem elementów aluminium i szkła. Projekt budynku powstał w pracowni architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Bryle nadano formę dwóch skrzydeł, północnego i południowego, przylegających swoimi dłuższymi, wewnętrznymi bokami do wspólnego, przeszklonego patio, które stanowi komunikacyjny łącznik obiektu. Dzięki temu nabiera on oryginalnego, dynamicznego charakteru, a wszystkie biura będą odpowiednio doświetlone.

Skalar Office Center został zaprojektowany przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich. Generalnym wykonawcą biurowca była Hydrobudowa 9 S.A.


Fot: Fot: Skalar Office Center (1-5), Janusz Ludwiczak (0,6-43)

ZOBACZ TAKŻE: We wrześniu otwarty zostanie nowy biurowiec Skalar Office Center

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: