Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza stanęła siłownia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza stanęła siłownia
30-07-2011 01:44   Janusz Ludwiczak
Mimo, iż jej otwarcie nastąpi w środę, to już teraz przeżywa prawdziwe oblężenie. Mowa o siłowni na wolnym powietrzu, jaka powstała w Parku Kasprowicza.

Siłownia na wolnym powietrzu powstała w Parku Kasprowicza. Obiekt został stworzony głównie z myślą o seniorach, jednak już teraz najczęściej korzystają z niego dzieci, młodzież i ludzie w średnim wieku.

Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie na relaks po pracy. Siłownia jest na świeżym powietrzu. Jak zobaczyliśmy to miejsce to byłyśmy pełne zachwytu i stwierdziłyśmy, że na naszą dietę będzie to najlepsze rozwiązanie, by trochę się poruszać - przekonuje Magda Besler.

Czy osoby korzystające z siłowni, nie mają obaw, że nie będzie ona dewastowana?
Nie oszukujmy się, Łazarz nie jest spokojną dzielnicą w Poznaniu. Obawiam się, że za jakiś czas miejsce to może zostać zdewastowane. Możemy liczyć jedynie na to, że jak ktoś będzie wyrozumiały, to zrozumie, że to miejsce jest stworzone dla nas i chcemy z niego nie tylko korzystać za darmo, ale jest to zdrowe, atrakcyjne i może być urozmaiceniem spędzenia chwili ze znajomymi - mówi Magda Besler.

Sytuację może rozwiązać monitoring, o który wnioskowała Rada Osiedla Święty Łazarz. Sama siłownia kosztowała miasto 50 tysięcy złotych. Zadanie to zrealizował Zarząd Zieleni Miejskiej.

Ta siłownia to jest moje dzieło, ponieważ ja zgłosiłam poprawkę do budżetu na 25 tys. zł i radni mi ją przegłosowali. Bardzo się cieszę, że to nam się udało i ta siłownia powstała. Takie miejsca są jak najbardziej potrzebne. W innych częściach miasta już działają i są bardzo dobrze odbierane przez mieszkańców - wyjaśnia Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania.

Jest szansa, że niebawem w tej części miasta pojawią się kolejne tego typu obiekty. Jeden z nich działa już od czerwca na terenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Konopnickiej 1.

Będziemy próbowali w innych miejscach zorganizować takie siłownie. Chcemy wnioskować do budżetu o takie środki, bo to są właściwie żadne pieniądze, a radości jest bardzo dużo dla mieszkańców - uzupełnia radna Lidia Dudziak.


Komentarze (5)

06-01-2012 09:58:01
Ksia
ZA SIŁOWNIĘ BARDZO DZIEKUJEMY.KORZYSTAMY.SERDECZNE POZDRAWIAMY PANIĄ LIDIĘ I PANA REDAKTORA JANUSZA!!!4322
02-08-2011 21:24:27
js
tylko szkoda, że jak widać na zdjęciach, z siłowni będzie korzystać gówniateria a seniorzy będą nieśmiało krążyć czekając aż dzieciaki łaskawie się znudzą i pójdą rozwalać ławki ;)
30-07-2011 12:50:16
REDAKCJA
Ależ przypominamy. Wystarczy kliknąć na ostatni link: ZOBACZ TAKŻE: Otwarto siłownię "na wolnym powietrzu"
30-07-2011 11:55:41
wolf
Warto przypomnieć, że mała siłownia na wolnym powietrzu powstała również przy ulicy Dmowskiego
30-07-2011 10:51:18
Poznaniak
No fajnie fajnie - jak długo to bedzie uzywane i dlaczego dopiero pod koniec wakacji heheh
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: