Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni, policjanci i dyrekcja Palmiarni zastanawiali się jak poprawić bezpieczeństwo w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni, policjanci i dyrekcja Palmiarni zastanawiali się jak poprawić bezpieczeństwo w Parku Wilsona
09-07-2011 02:08   Janusz Ludwiczak
W piątkowe południe radni z Osiedla Święty Łazarz spotkali się z przedstawicielami Policji, Straży Miejskiej, Wydziału Gospodarki Komunalnej i dyrekcją Palmiarni by omówić sprawę bezpieczeństwa w Parku Wilsona i dalszej rozbudowy placu zabaw.

Pod koniec czerwca, w wyniku aktu wandalizmu został zniszczony jeden z trzech bujaczków, jaki w listopadzie został zamontowane na placu zabaw w Parku Wilsona.

W piątek, w samo południe spotkali się wspólnie przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, Palmiarni Poznańskiej i Rady Osiedla Święty Łazarz, by porozmawiać o poprawie bezpieczeństwa na terenie Parku Wilsona.

Jedną z propozycji jaka była omawiana to zakup nowej kamery i możliwość podłączenia jej do miejskiego monitoringu.

Będzie przeprowadzona analiza wspólnie z Palmiarnią i Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa czy do systemu monitoringu, który znajduje się na terenie Parku Wilsona będzie można zamontować nową, dodatkową kamerę, która obejmowałaby swoim zasięgiem plac zabaw - tłumaczy Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania i Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

Mimo częstych patroli Policji Straży Miejskiej w Parku Wilsona dochodzi do aktów wandalizmu. Obecny system monitoringu jest przestarzały.

Kamery znajdują się tylko od strony Palmiarni i sięgają do wysokości piaskownicy. W dodatku po zmroku nic z nich nie widać. Ani Policja, ani Straż Miejska nie jest w stanie efektywnie zabezpieczyć parku - mówił Zbigniew Wągrowski, dyrektor Palmiarni.

Innego zdania jest jednak policja.
Patrole są jak najczęściej wysyłane na teren Parku Wilsona i okolic w celu ewentualnego zatrzymania sprawców, uszkodzeń lub niszczenia mienia. Współpracujemy również ze Strażą Miejską prowadząc wspólne patrole. Najczęściej otrzymujemy sygnały o spożywaniu alkoholu niezgodnie z przepisami uchwały Rady Miasta, ale również niszczenia mienia - ławek, lamp - powiedział nadkomisarz Romuald Jaskulski, zastępca komendanta Komisariatu Policji Poznań Targi.

Dyrektor Palmiarni, Zbigniew Wągrowski wciąż nie jest zadowolony, że w Parku Wilsona powstał plac zabaw.
Park Wilsona był zapotrzebowaniem politycznym. Plac zabaw powstał kosztem okaleczenia parku. Jest to początek zabierania parku. Jest to park o charakterze spacerowym. Nie można tutaj robić Cytadeli, to jest małe miejsce. Prezydentowi takie działania nie przyniosą w przyszłości chwały - twierdzi Zbigniew Wągrowski, dyrektor Palmiarni.

Na piątkowym spotkaniu omawiano też kwestie rozbudowy i utrzymania placu zabaw. W ramach przyszłorocznego budżetu Rada Osiedla Święty Łazarz planuje przeznaczyć 20 tysięcy złotych w ramach III etapu rozbudowy placu zabaw w Parku Wilsona. Z funduszy tych zakupiona ma zostać "skamielina" w kształcie dinozaura do odkopywania piasku oraz cztery kule do zabawy dla dzieci.
Radni chcieliby też wymienić stare obręcze i obramowania piaskownic.

W tym roku kwota przeznaczenia środków na plac zabaw jest uzależniona od kosztorysu, jaki nam przedstawi dyrektor Palmiarni. Chcielibyśmy wymienić obramowania piaskownic oraz polepszyć funkcjonowanie monitoringu. Być może będzie to się wiązało z wymianą kamer i podłączeniem ich do miejskiego systemu monitoringu. Dzięki temu byłaby bezpośrednia i natychmiastowa interwencja Straży Miejskiej w przypadku jakiś zagrożeń niszczenia mienia - wyjaśnia Maria Łazarz, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Święty Łazarz.


Komentarze (2)

10-07-2011 17:28:26
dana
dlaczego Dyrektor Palmiarni nie zajmie się wjezdzajacymi samochodami do parku i parkujacymi przy AWF? tylko placem zabaw? Już czas by zmienić DYREKTORA- auta tak a dzieci NIE!!!! to jego punkt widzenia?
09-07-2011 07:36:20
Poznaniak
Przeciez to proste W poznanskim magistracie jest wolny etat. tzn jest zjety ale ten człek sie nudzi!!! wiec proponuje by tzw. Prezydenr Grobelniak czy jak mu tam był cieciem heheheheheheeheheheheh Dac mu pałka latrarkę, i kocyk i flaszkę i nich siedzi i pilnuje hehehe
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: