Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez "rodzinną radość" chcieli spełnić marzenie podopiecznego Fundacji Mam Marzenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez "rodzinną radość" chcieli spełnić marzenie podopiecznego Fundacji Mam Marzenie
12-06-2011 06:17   Janusz Ludwiczak
Festyn "Rodzinna radość" odbył się w piątek na boisku Szkoły Podstawowej nr 69 przy ulicy Jarochowskiego. Uczniowie, rodzice i nauczyciele postanowili tym razem wesprzeć Fundację "Mam Marzenie" i spełnić marzenie niespełna 4-letniego Filipa, który marzy o domku na drzewie.

W ramach festynu odbyły się pokazy akrobatyczne i judo, występy taneczne i chóru szkolnego, a także prezentacje angielskojęzycznych piosenek w wykonaniu uczniów. Przedstawicielki Straży Miejskiej przygotowały też dla dzieci malowanie twarzy.

W piątek uczniowie mogli zmierzyć się w różnych turniejach ze swoimi nauczycielami. Specjalnie na tą okazję rodzice upiekli ciasta i przygotowali inne pyszności.

Ten festyn ma nieco inną formułę od poprzednich. Chcemy pomóc Fundacji "Mam Marzenie" i spełnić marzenie jej podopiecznego. Chłopiec marzy o domku na drzewie. Ponadto pragniemy rodzicom zaprezentować talenty ich dzieci. Przewidzieliśmy występy sportowe, artystyczne, chóralne, teatralne. Mamy prezentacje dorobku świetlicy szkolnej z możliwością zakupienia przedmiotów. Na festynie jest też pchli targ - powiedziała Ewa Baranowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 8 - Szkoły Podstawowej nr 69.

Filip ma całe niecałe cztery lata. Choruje od wakacji 2009 roku.
Jego marzeniem jest urządzenie domku na drzewie. Ma już w domu zrobiony przez rodziców domek, ale chciałby mieć taki z prawdziwego zdarzenia. Filip jest bardzo energicznym chłopcem. Uwielbia skakać i biegać. Jest zafascynowany serialem "Czterej pancerni i pies" oraz "Panem Samochodzikiem". Potrafi oglądać odcinki, zna głównych bohaterów. Potrafi opowiedzieć co będzie w każdym z odcinków. Widać, że jest to jego pasja. Uwielbia także czołgi i wojsko
- wyjaśnia Eliza Znajszła, wolontariusza Fundacji "Mam Marzenie".

Fundacja "Mam Marzenie", która działa od 2003 roku w samym Poznaniu spełniła marzenia dla ponad 400 dzieci, a w całym kraju uśmiech pojawił się na twarzy 3283 małych podopiecznych tej organizacji.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Rodzinna radość

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: