Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bimby będą nadal jeździć po starych torowiskach. Rondo Jeziorańskiego wyremontują dopiero jesienią - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bimby będą nadal jeździć po starych torowiskach. Rondo Jeziorańskiego wyremontują dopiero jesienią
14-04-2011 00:49   Janusz Ludwiczak
Miasto planowało przed Euro2012 wyremontować torowiska tramwajowe w ciągu ulicy Grunwaldzkiej, Reymonta i Hetmańskiej. Inwestycja ta okazała się zbyt kosztowna dla miasta. Znów opóźni się też remont Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012 unieważniła przetarg na modernizację torowiska na ulicy Grunwaldzkiej (na odcinku od Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego do ulicy Bukowskiej) oraz przebudowę samego Ronda Jeziorańskiego. Do przetargu stanęła tylko jedna firma, która za realizację inwestycji zażądała o 20 mln zł więcej niż zakładał budżet projektu (inwestor zaproponował cenę 79 mln zł).

Miasto ogłosi osobny przetarg na przebudowę Ronda Jeziorańskiego. Tym samym po raz kolejny opóźni się rozpoczęcie tej inwestycji. Remont ronda będzie mógł rozpocząć się najwcześniej 60 dni po rozstrzygnięciu przetargu i ewentualnych protestach, a więc dopiero po wakacjach.

Przed Euro 2012 miasto planowało też remont torowiska na ulicy Reymonta oraz w ciągu ul. Hetmańskiej (od Arciszewskiego do Kasprzaka). Na tą inwestycje już w ubiegłym roku zabrakło funduszy, projekt został więc wykreślony.

ZOBACZ TAKŻE: PeSTka nie dojedzie na Dworzec Zachodni i do Głogowskiej na Euro2012?


Komentarze (1)

14-04-2011 10:07:55
Sławek
Oddano za to wiadukt widmo na Bukowskiej. Teraz prokuratura powinna zintensyfikować badanie czy budowanie obiektów, które być może będą wykorzystane w 10-15 letniej przyszłości, kosztem tych niezbędnych teraz jest postępowaniem zgodnym z prawem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: