Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znamy już nowych Radnych Osiedla Święty Łazarz - WYNIKI WYBORÓW {RAPORT LAZARZ.PL} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znamy już nowych Radnych Osiedla Święty Łazarz - WYNIKI WYBORÓW {RAPORT LAZARZ.PL}
21-03-2011 02:33   Janusz Ludwiczak
Zaledwie 1 206 osób z 29 805 uprawnionych do głosowania wzięło udział w wyborach do Rady Osiedla Święty Łazarz. Oznacza to, że frekwencja wyniosła 4,05%. Do urn poszedł więc co 24 mieszkaniec Łazarza. Znamy już wyniki wyborów do Rady Osiedla Święty Łazarz.

Marne zainteresowanie
4,05% - tyle wyniosła frekwencja w niedzielnych wyborach do Rady Osiedla Święty Łazarz. Oznacza to, że do urn poszedł co 24 mieszkaniec. Na 29 805 uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udział tylko 1 206 osób.
Frekwencja w okręgu II wyniosła 4,23%, zaś w okręgu nr I (stanowiącym granice byłego Osiedla Targowego) - 3,33%.
Jeśli chodzi o podział na poszczególne komisje wyborcze, to najlepiej głosowaliśmy w Obwodzie nr 10, czyli w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych. Tam frekwencja wyniosła 6,49%. Najgorzej wypadł obwód nr 3 (którego komisja mieściła się w Klubie Seniora "Uśmiech") - 1,44%.

Będzie 9 całkiem nowych radnych i 9 pań
O 21 mandatów w Radzie Osiedla Święty Łazarz walczyło w sumie 47 kandydatów. W pierwszej kadencji rady pojawi się dziewięć nowych osób. Tyle samo osób stanowić będą panie.

W nowej Radzie Osiedla Święty Łazarz zasiądą:

 1. Bożena Banaszak
 2. Dorota Barkowiak
 3. Tomasz Brojewski
 4. Ewa Chwieszczenik
 5. Paweł Kirchner
 6. Marek Kurkowiak
 7. Maria Łazarz
 8. Bogumiła Maćkowiak
 9. Maciej Maćkowiak
 10. Anna Nawrot
 11. Marietta Niemier
 12. Bartosz Nowak
 13. Filip Olszak
 14. Piotr Pałgan
 15. Maria Paradowska
 16. Łukasz Prymas
 17. Lech Sadowski
 18. Marcin Tomczak
 19. Tomasz Wojciechowski
 20. Wojciech Wośkowiak
 21. Bogna Zielińska

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie www.wybory.lazarz.pl


Komentarze (34)

31-03-2011 20:33:34
kaparupu
A może by tak się przejść na dyżur rady? Radni pełnią dyżury dla mieszkańców co tydzien w siedzibie rady, żaden problem pójść i zainteresować ich swoją sprawa. Był ktoś z was-narzekających kiedys na takim dyżurze?
31-03-2011 12:19:33
xxl
"radny raz po raz powinien się przejść po mieszkańcach " jako mieszkaniec Łazarza wolę aby nikt po mnie nie chodził. 21 radnych osiedlowych, 5 radnych miejskich ciężko byłoby przeżyć to chodzenie .
31-03-2011 12:13:30
Herkules
Nie zgodzę się z osobą co pisze do małpy i uważam że Maczuga ma rację radny raz po raz powinien się przejść po mieszkańcach i spytać w czym mógł by pomóc na naszej dzielnicy wyborcy poszli do urny głosować to dlaczego radny nie może przejść się po wyborcach, ja gdybym był radny tak bym zrobił .
31-03-2011 08:16:41
@ do tego co pisze do Małpy
Typowa "obywatelska postawa". Ludzie, którzy zostają Radnymi mają sami dobrze wiedzieć co powinni zrobić. Powinni się domyślić, jakie są nastroje ludu, który niczym zmanierowana panna nic nie mówi, a ciągle jest niezadowolony. Jak widać nie potrafisz dyskutować bo zamiast proponować siejesz tajemniczym "jest naprawdę dużo do zrobienia". To jest tak dużo to pisz co trzeba zrobić i proponuj. Ale ja rozumiem - lepiej napisać komuś "do Małpy", powiedzieć że jest śmieszny i zwolnić się z rzeczowej dyskusji...
29-03-2011 20:54:54
do Małpy
Nie bądż smieszny żeby radzie pod suwać pomysły skoro są tacy dobrzy to sami powinni wiedzieć co jest do zrobienia,a jest naprawdę dużo.
28-03-2011 21:56:20
@ Herkules i Maczuga
Minęły 3 dni i ciągle czytam ten bełkot i zarzuty. A gdzie te propozycje dla Rady na następną kadencję? Bo jakoś ich nie widzę i to jest żenujące - tylko narzekacie, a nie czytacie wpisów. Jak jest tak źle to czemu nie ma propozycji co można zrobić i jak? Zamiast tego lepiej sobie popsioczyć na otaczającą rzeczywistość i jest lepiej...i pisać, że stare wygi nic nie robią. Wy też nic nie robicie, żeby napisać, co Rada ma zrobić.
28-03-2011 20:21:37
Maczuga
Oczywiście że rada nie zlikwidowała .toalet ale chciałam się dowiedzieć co zrobiła żeby je wyremontować i pozostawić .a to wiadomość do xxl widzę że minimum wiedzy to pp.posiada bo jeśli jesteś taki taka bystra to trzeba było robić wszystko żeby toalety pozostawić a jednak zdenerwowałam Ciebie.Herkulesie masz100 procent racji brawo pozdrawiam
28-03-2011 17:03:22
Joa
Wypowiedzi,iż Radni nic nie robią jest krzywdzące, a już najbardziej dotyczy to pani Łazarz. Jest to osoba, która w ubiegłej Radzie napracowała się najbardziej pozostając przy tym skromną osobą. Ile się trzeba nabiegać , nagłowić aby przedrzeć się przez urzędniczy bełkot wie tylko osoba która chce coś zrobić. /nie jestem osoba z Rady ale z nią współpracuję/. Narzekający czemu nie startowaliście???
27-03-2011 21:44:01
Herkules
Zastanawiam się gdzie są te posadzone drzewa mieszkam przy placyku u zbiegu ulicy Małeckiego , a tam same wycinki przykład ulica Małeckiego , Graniczna ,Łukaszewicza i brak nowych drzewek tak samo chodniki ciekawe gdzie są te remonty widzę że xxl widzi więcej gratuluje ,ciekawe kiedy chodnik na kolejowej zostanie wyremontowany chyba że według xxl nie ma takiej potrzeby bo przecież po kolana w błocie się jeszcze tam nie chodzi
27-03-2011 21:24:48
xxl
Rada Osiedla nie zlikwidowała toalet na Rynku Łazarskim., to decyzja konserwatora którą wykonały służby miejskie. Jak się chce krytykować to trzeba wykazać się chociaż minimum wiedzy.Remontowane chodniki, posadzone nowe drzewa, remonty boisk szkolnych, place zabaw przy przedszkolach i szkołach,, plac zabaw w Parku Wilsona,siłownie na wolnym powietrzu,dofinansowanie Dni Łazarza, konkurs Zielony Poznań i wiele innych działań to nic.Gratuluję wiedzy o pracy Rady Osiedla.
27-03-2011 19:26:56
Maczuga
Właśnie usiadłam sobie żeby poczytać komentarze po wyborcze,no i niestety muszę przyznać rację Herkulesowi .Nasza poprzednia rada osiedla nic konkretnego nie zrobiła,oprócz zlikwidowania toalet na R łazarskim. naprawdę jest mi ogromnie wstyd.Myślałam że będą wybrani nowi ludzie a nie stare wygi które praktycznie nic nie robią.Dziwię się bardzo co robi tu pan Wośkowiak jeśli jest w radzie miejskiej to niech tam siedzi bo dla dzielnicy tak nic nie zrobi a ludzie głosowali na niego tylko i wyłącznie bo zapamiętali to nazwisko negatywnie lub pozytywnie ale jest nazwisko i to tylko tyle ale tak naprawdę jest to bardzo przykre bo wiem że nic nie zrobi dla naszej dzielnicy gratuluję wyboru mieszkańcy Lazarza.Herkulesowi biję brawo bo napisał prawdę brawo Herkules trzymaj się pozdrawiam
25-03-2011 12:51:04
@ Herkules
Gdzie są konkretne i realne do realizacji propozycje i pytania do Rady na następną kadencję? Czekam na Twoje. Nikt za Ciebie Twoich problemów nie wymyśli i nie rozwiąże. Ludzie! Obudźcie się! Radni Osiedla nie siedzą i nie piją za 5 tysięcy miesięcznie, tylko pracują, utrzymują swoje rodziny i w Radzie działają społecznie. Dlatego jak chcecie rozwiązania problemów to droga do tego prowadzi przez rozmowy, współpracę i wspólne szukanie rozwiązań. Samo narzekanie nic nie zmieni.
25-03-2011 12:45:59
@ Sławek
Sorry, ale przestałeś być dla mnie autentyczny. Dużo krytykujesz, a na listach do Rady Osiedla się nie pojawiłeś. Twoje pytanie owszem jest konkretne i warto spytać Radę w jaki sposób chce korzystać ze swoich kompetencji i współdziałać z Miastem, żeby odpływ mieszkańców zatrzymać? Ciekaw jestem konkretnych propozycji.
24-03-2011 22:35:24
M.Łazarz
Mieszkańcom Łazarza z całego serca życzę aby nowi radni bezinteresownie zrobili dla osiedla i mieszkańców tyle co ja i wielu radnych w ostatnich latach. Najłatwiej krytykować siedząc wygodnie przed ekranem telewizora lub komputera. Nowi radni, jeżeli będą chcieli mogą razem wiele zrobić, jest ich dziewięciu , przy pełnej mobilizacji i rzetelnym traktowaniu podjętych zobowiązań można zrealizować wiele.Herkules nie trafił także z piciem kawy, bo nigdy jej nie piłam, po prostu nie lubię.
24-03-2011 20:06:47
Hercules
Witam wszystkich na forum, chciałbym się wypowiedzieć na temat wyborów osiedlowych ,uważnie śledziłem całe wybory i zastanawiam się dlaczego ludzie tak ślepo wierzą ludziom którzy tak pięknie opowiadają przed wyborami lub nic nie mówią i tak wygrywają wybory przykładem może być P.Wośkowiak który jest już radnym miasta poznania poza tym zastępcą przewodniczącego do spraw wyborów osiedlowych i nigdzie nie zamieścił co chciałby zrobić dla naszego osiedla a i tak wygrał. To daje dużo do myślenia, poza tym Pani Łazarz która na debacie powiedziała że" nazwisko zobowiązuje" - niestety przez wiele lat nic z tego nie wynikło .Żal mi nowych kandydatów którzy chcieli naprawdę coś zmienić, ale im się nie udało dostać do rady bo tam siedzi ta sama gwardia która tylko dyskutuje i piję kawę , mam nadzieję że 9 nowych radnych będzie miało na tyle siły aby coś zmienić i naprawdę poprawić życie na naszej dzielnicy.Życzę im powodzenia
24-03-2011 17:52:45
Sławek
To jak chodzi o konkrety to chciałbym się dowiedzieć co zrobi nowa rada by Łazarz stał się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. "Według szacunków Rad Osiedli tylko w latach 2000-2005 liczba mieszkańców Śródmieścia zmniejszyła się o 18 tys. Najbardziej wyludniły się Jeżyce (ok. 5880) i Łazarz (5560)." http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,61085,4031268.html. Chętnie dowiem się co robił Pan Wośkowiak by Łazarz był atrakcyjny do zamieszkania -nadal podtrzymuje twierdzenie, że zastawiony autami lejek jest lepszą opcją, niż lejek z fontanną i ławkami?
24-03-2011 16:39:05
Jacek P
Drodzy Forumowicze: Mam do Was prośbę. Zamiast komentować, kto jest lepszym lub gorszym dyrektorem szkoły, kto ściemnia i jaką kasę bierze (niemałą tzn. jaką?) lub wiązać wszystko z faktem, że Prezydent Grobelny jest mężem córki generała Siwickiego weźcie się za konkrety!!!! Ktoś kto to pisze o panie Ewie Siwickiej, że jest córką Generała albo ma nierówno pod sufitem, albo szuka chyba spiskowej teorii dziejów albo nie potrafi filtrować i oceniać kłamliwych treści, których pełno w necie. Zabierzcie się za konkrety tzn. zaproponujcie czym Rada i Radni powinni się zająć, jakie są realne potrzeby Łazarza możliwe do zrealizowania albo z budżetu Rady, albo w ramach działalności społecznej poszczególnych radnych. A potem realnie rozliczajcie. Nie znoszę i stanowczo protestuję Droga Redakcjo Łazarz.PL przeciw rzucaniu kłamstw, manipulacjom i szukaniu spiskowych teorii dziejów. Mamy już w kraju wielu takich, którzy we wszystkim widzą spisek i zmowę "czerwonych" oraz "obcych wywiadów przeciwko naszemu krajowi". Nie kwestionuję wolności wypowiedzi, ale protestuję przeciwko brakowi odpowiedzialności.
24-03-2011 09:27:54
Andrzej
Ale ludzie są nieświadomi Nika, wszystko wygląda super z zewnątrz! Pan Wośkowiak jest przecież taki zaangażowany i wszystko na Łazarzu jest jego zasługą. Ludzie nie widzą, że rada osiedla jest dla niego furtką dla robienia propagandy. Po co robić coś w radzie miasta? Najlepiej ściemniać w osiedlu - ludzie i tak wybiorą a kaska co miesiąc jest. Pan Sadowski to jeden z najbardziej kontrowersyjnych dyrektorów - faktycznie słyszałem o nim dużo złego. Życzę całej radzie osiedla, szczególnie nowym radnym dużo sukcesów!
24-03-2011 08:54:24
Nika
Wośkowiak to człowiek Grobelnego. Teść Grobelnego to generał Florian Siwicki, prawa ręka generała Wojciecha Jaruzelskiego. Warto o tym pamiętać, że nie przypadkiem po Wojciechu Szczęsnym Kaczmarku to akurat Ryszard Grobelny objął władanie miastem. Z komuszków warto wiedzieć o Lechu Sadowskim - człowiek rządzący SP 33 od 17 lat w sposób mocno kontrowersyjny. Z infrastruktury boisk szkoły niemożliwe jest korzystać. Zamknięty obszar dla mieszkańców dzielnicy. Ten człowiek zwalniał nauczycieli, zagrażających jego stanowisku a z SP33 zrobił swój własny folwark do robienia kasy. Czerwoni rządzą więc na całego a nieświadomi ludzie nawet o tym nie wiedzą bo Wyborcza im mówi, że jest prawdziwa demokracja.
23-03-2011 22:01:55
Andrzej
Dlaczego Panu Wośkowiakowi brakuje odwagi i klasy, aby zaprzestać tej nieustannej propagandy i mówieniu, że działa w Radzie Osiedla dla dobra społeczności. Przecież nikt głupi nie jest. Wszystkie zdania powinien wykazywać w ramach mandatu radnego miasta - bo został wybrany i pobiera kasę i to nie małą! Rada Osiedla służy mu tylko do tego, aby przez cztery lata organizować kampanię i opowiadać, o działalności w radzie osiedla. Przecież oprócz niego jest jeszcze 20 innych osób!! Czy WY ludzie naprawdę nie widzicie po co on to robi ?? Jaki ma w tym cel?? To oczywiste!!!!!!!! Szanuję zaangażowanie i chęć do działania ale ściemy nie znoszę! Jednak taki był wybór ludzi - szkoda!ponieważ nic się z takim podejściem w tej Polsce nie zmieni
23-03-2011 14:23:33
Statystyk
Od 2008 roku ubyło 1969 wyborców. To coś znaczy.
22-03-2011 23:52:45
Płetwa
Głosowanie na tylu kandydatów ile jest miejsc było po to, by dotychczasowi radni się dogadali i ich grona znajomych głosowały krzyżowo na siebie. Niska frekwencja to ich sprzymierzeniec - im więcej skomplikowania i braku informacji - tym lepiej. Doskonale się to udało. Co zrobią po 4 latach - zobaczycie, że w tym najbardziej zadłużonym mieście w Polsce nie zmieni się nic (podobnie na Łazarzu) conajwyżej zlikwidują targowiska (w tym to łazarskie) a tramwaj na Bema jak nie jeździł tak będzie nadal. Brak infrastruktury i rosnące czynsze spowodują dalsze wyludnianie tej dzielnicy. Gemela na dolnym Łazarzu i developerzy na górnym. Szkoda mi tych ludzi, ja podobnie jak wielu wyprowadzam się na obrzeża aglomeracji - tam jest po prostu wygodniej i taniej. Żal tylko tych co tu pozostaną bo muszą.
22-03-2011 18:52:05
kiwi
tacy jestescie madrzy. pogadamy za 4 lata, co wtedy zrobil pan woskowiak. a wlasnie jestescie wstanie wymienic przynajmniej 4 jego najwieksze osiagniecia w pracy rady osiedla lazarz?
22-03-2011 15:41:55
@ ptys
Istnieje coś takiego jak zrzeczenie się mandatu. I wtedy do Rady wejdzie osoba z najwyższą ilością głosów z grona tych, które obecnie do Rady nie weszły.
22-03-2011 15:40:19
@ Statystyk
A jakie kwalifikacje uważasz za niezbędne dla działalności społecznej?? Dyplomy, szkolenia, zrealizowane projekty? Czy może siedzenie w świetlicy? Poza tym fajnie, że nazywasz Radę Osiedla na Łazarzu kliką. To Ty chyba jeszcze kliki nie widziałeś. Zobacz na Jeżyce - tam to dopiero jest klika.
22-03-2011 15:35:55
@ Płetwa
Pamiętaj, że obrażasz ponad 1000 ludzi swoim komentarzem. I jak widać masz "zero" wiedzy, bo działalność w Radzie Osiedla to nie diety i kupa kasy oraz ciastek. Jeśli stawiasz zarzuty o celowe zorganizowanie wyborów w taki, a nie inny sposób to albo złóż protest, albo zgłoś do prokuratury, albo się wyprowadź. Bo jak widzę po Was Forumowicze lazarz.pl to więcej zrobilibyście jeśli czas spędzony na narzekaniu spożytkowalibyście na działanie dla dzielnicy.
22-03-2011 13:57:48
ptyś
ciekawe co woskowiak zrobi, gdy sad orzeknie, ze radny miasta nie moze byc rownoczesnie w radzie osiedla
22-03-2011 11:24:05
Statystyk
W radach osiedlowych powinni zasiadać ludzie z ikrą oraz z doświadczeniem zawodowym, z niezbędnymi kwalifikacjami do działalności społecznej itd.. Widząc skład nowej rady osiedla św. Łazarz, jestem przekonany, iż będzie dalej zastój. Wyborcy mają już dość obiecanek nie zrealizowanych. To jest główny powód oziębłości obywateli do jakikolwiek wyborów. Nabierają coraz większego dystansu do kiełbasy wyborczej. Większość kandydatów przed wyborami dużo obiecuje, a po wyborach, ma zanik pamięci i liczą się kliki. W okręgu I, wszystkie mandaty zgarnęły panie, które zasiadały w radzie osiedla targowego. Zaś w okręgu II, na 9-ciu ubiegających się o reelekcję wygrało 8. Niska frekwencja działa na korzyść starej rady. Ktoś wspomniał, że do urn pójdą kandydaci, rodzina i znajomi. Tak też się stało.
22-03-2011 10:21:03
Płetwa
I nie zmieni się nic. Będzie nadal syf i gemela - dziury, nierówne stare chodniki, brak ławek, brak boisk, brak placów zabaw, puste betonowe podwórka, psie kupy. Nadal będą rosły czynsze w zastraszającym tempie - tak jak było do tej pory. Pan Wośkowiak, Sadowski i inni będą spokojnie siedzieć na stołkach przyznając sobie diety i zajadając ciastka. Głupi jesteście mieszkańcy Łazarza, zapyziali i kompletnie bez wyobraźni. Dulszczyzna i kumoterstwo. Przecież wiadomo, że wybory te były celowo źle zorganizowane, by ludzie nie wiedzieli gdzie głosować. Kuriozum totalnym była możliwość głosowania na kilkunastu kandydatów. Oczywiście panowie radni dogadali się między sobą by oni i ich znajomi nawzajem się skreślali. Klika i nic więcej. Taką mamy demokrację i taką dzielnicę jaką widać. Nie ma ani lodowiska, ani pływalni z prawdziwego zdarzenia a zamiast tego coraz więcej pustostanów. Wośkowiak jak nie robił nic w PiS tak nie będzie robił i u Grobelnego - uważam, że ściemniacze doskonale się dobrali. Szkoda tylko, że ze szkodą dla miasta. Gratuluję głupoty!!!
21-03-2011 22:21:51
Mieszkaniec
Bardzo się cieszę, że wynik p. Wojciecha Wośkowiaka jest taki a nie inny. Może wreszcie trochę uciszy ten chór malkontentów z Forum, co ciągle na nim psy wiesza. Mieszkańcy, którzy poszli głosować pokazali, że chcą, aby był Radnym Osiedla. Mam także pytanie: gdzie jest Sławek? Nasz słynny dyskutujący z forum...co tak wszystko krytykował i było mu strasznie źle. Do Rady Osiedla nie kandydował :-) A jeszcze parę miesięcy temu chciał robić rewolucję w Poznaniu i zlikwidować wszystkie samochody.
21-03-2011 20:20:37
lulu
No i co Wośkowiak tak najlepszy.
21-03-2011 14:43:34
mamik
Faktycznie żenująca frekwencja. Tylko 1206 na prawie 30 tys. poszło zagłosować? To jeśli chodzi tyle o zainteresowanie mieszkańców swoim podwórkiem. A potem pierwsi będą narzekać, że chodnik nie został im wyremontowany.
21-03-2011 13:17:47
kiwi
no to widze, ze pan woskowiak sie dostal i zbil najwiecej kokosow.
21-03-2011 11:53:33
kaśka
4,05% - co to ma być? Tylko 1206 osób poszło zagłosować? Ż E N A D A ! Może czas najwyższy pomyśleć o zlikwidowaniu obowiązku meldunkowego i wprowadzeniu głosowania przez internet.
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: