Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują szalet przy Parku Wilsona, a na Rynku Łazarskim toi toje zastąpi toaleta kontenerowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontują szalet przy Parku Wilsona, a na Rynku Łazarskim toi toje zastąpi toaleta kontenerowa
21-01-2011 02:06   Janusz Ludwiczak
Latem Usługi Komunalne przeprowadzą remont toalety na ul. Berwińskiego. Natomiast Targowiska planuje w tym roku uruchomić na Rynku Łazarskim toaletę kontenerową.

W tym roku poprawią się warunki sanitarne łazarskich toalet publicznych. Usługi Komunalne, jednostka budżetowa Miasta Poznania planuje remont szaletu w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wilsona, przy ul. Berwińskiego.

W najbliższych dniach ogłosimy przetarg. Precyzyjny szacowany koszt remontu toalety przy ul. Berwińskiego poznamy po wykonaniu projektu budowlanego i kosztorysu inwestorskiego. Wstępnie szacujemy je na około 500 tys. zł.
Jeżeli wszystko potoczy się wg planu (przetargi i uzyskanie pozwolenia na budowę), to chcemy zrealizować remont w okresie letnim, ze względu na sprzyjającą aurę.
- tłumaczy Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

W czasie remontu toalety na Berwińskiego zapewnimy w tym miejscu toalety tymczasowe. Najbliższe toalety publiczne znajdują się w Palmiarni – prawdopodobnie umieścimy na terenie budowy stosowną informację - dodaje dyrektor Maciej Dźwig.

Kupcy, klienci i pobliscy taksówkarze z Rynku Łazarskiego wciąż mają do dyspozycji dwie toi-toje. Przedłuża się rozpoczęcie budowy toalety publicznej na parterze kamienicy przy Rynku Łazarskim 5. Obecnie sprawę bada Samorządowe Kolegium Odwoławcze, wskutek odwołania od decyzji Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Poznania o zmianie sposobu użytkowania lokalu mieszkalnego przez Stowarzyszenie Mój Dom.

Mam nadzieję, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze wyda w końcu orzeczenie po upływie prawie roku od złożenia odwołania (złożono je w kwietniu zeszłego roku) i będziemy mogli w tym roku wybudować i otworzyć nową toaletę na Rynku Łazarskim - mówi Maciej Dźwig z Usług Komunalnych.

Tymczasem spółka Targowiska planuje na Rynku Łazarskim postawić kontener sanitarny, który miałby zastąpić stojące przy wylocie z ul. Dmowskiego dwie przenośne toi toje.

Spółka Targowiska złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na ustawienie tymczasowego kontenera sanitarnego na terenie placu targowego do Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz zgłoszenie zamiaru budowy kontenera do Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania - wyjaśnia Danuta Wiza, główny specjalista ds. eksploatacyjno-technicznych, prokurent, spółka Targowiska..

Projektowany kontener sanitarny będzie obiektem ogólnodostępnym, posiadającym część damską i męską, z podziałem na kabiny przeznaczone wyłącznie dla kontrahentów handlujących branżami spożywczymi. W kontenerze będzie nadto wygospodarowane miejsce dla obsługi WC oraz biuro targowiska z samodzielnym wejściem.
Kontener będzie również posiadał miejsca, gdzie będzie możliwe mycie w ciepłej wodzie narzędzi wykorzystywanych do handlu (np. szczypce, chochle, itd.). W sąsiedztwie kontenera sanitarnego zbudowany zostanie punkt czerpania wody i zlewania nieczystości
- tłumaczy Dorota Wiza ze spółki Targowiska.

Miejmy nadzieję, że urzędnicy słowa dotrzymają i poprawi się standard toalet publicznych na Łazarzu.


Komentarze (1)

21-01-2011 22:59:14
MIKI
Czy w toalecie przy ul. Berwińskiego będą krany ze szczerego złota ? Koszt oszacowany na 500 tys zlotych - za takie pieniądze można postawić piękny duży dom.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: