Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Agitacja wyborcza w gazetce parafialnej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Agitacja wyborcza w gazetce parafialnej?
03-11-2010 02:00   Janusz Ludwiczak
Miesięcznik Parafii Matki Boskiej Bolesnej prowadzi agitację wyborczą. W najnowszym numerze zaprezentowanych zostało tylko dwóch kandydatów do Rady Miasta - Lidia Dudziak i Wojciech Wośkowiak. W gazetce parafialnej pominięci zostali inni kandydaci.

Na ostatniej stronie najnowszego numeru Miesięcznika Parafii Matki Boskiej Bolesnej w artykule "Nasi Radni" zaprezentowani zostali Lidia Dudziak i Wojciech Wośkowiak. Redakcja gazetki parafialnej co prawda przypomniała radnych kończącej się kadencji, którzy działają nie tylko na rzecz Poznania, ale i Łazarza, jednak oprócz osiągnięć i podsumowań wymienione zostało miejsce i nazwa komitetu wyborczego.

Autor tekstu nie wspomniał o innych aktywnych parafianach, którzy startują w wyborach samorządowych. Wśród nich są m.in. Jerzy Babiak, Ewa Garasz czy Maria Łazarz.

W artykule tym nie zostali wymieni wszyscy kandydaci do Rady Miasta z okręgu Łazarz-Jeżyce, a w sumie jest ich 56.

Czy zatem Miesięcznik Parafii Matki Boskiej Bolesnej nie prowadzi agitacji wyborczej?


Komentarze (19)

07-11-2010 21:59:51
Mieszkaniec
Szanowny Antymoherze - z pobożnością na pokaz i fałszywą moralnością się zgadzam. Problemy kościoła w Polsce zaczęły się poważniej tlić po śmierci JP2 - do dzisiaj nie zapomnę sceny 5 kwietnia 2005 jak pochód młodych spontanicznie przeszedł pod katedrę, a duchowieństwo nie wiedziało co zrobić. W MBB wraz z odejściem śp. Prałata Exlera skończyła się Ekstraklasa, a zaczęła się II liga. Sądzę jednak, że ta publikacja (pytanie na ile wykalkulowana) w Gazetce bardziej zaszkodzi kandydatom niż im pomoże.
07-11-2010 00:32:43
antymoher
Kościoł dostatecznie sam się kompromituje działaniami swoich funkcjonariuszy. Kto tego nie widzi ten albo zaślepiony albo czerpie z tego interes (niekoniecznie zresztą w pieniądzu bo tzw. pasterze niechętnie dzielą się dobrami uzyskanymi ze strzyżenia owieczek). Taka dziwna polska specyfika - gęba pełna wyświechtanych frazesów, pobożność na pokaz i fałszywa moralność. A w tle wędrówka między różnymi partiami, bo tu mnie nie chcieli, tu można się zaczepić, tu jakoś się wcisnę na listę. Z jednym się zgodzę - kto chce zmian, nie może pozostać obojętny. Minimum tu udział w wyborach i podziękowanie już za współpracę farbowanym lisom, członkom sekciarskich partii i prezydentowi, który tylko utrwala konserwatywny skansen.
06-11-2010 22:25:24
pp
Pchaja sie do rady zeby dalej wygodnie zyc, i zmieniaja barwy tylko po to a nie dla mieszkanców.
06-11-2010 19:39:14
@ qaf
Bu ha ha ha ha z tymi obietnicami - jak tak dalej pójdzie to za chwile nie będziemy mieli co do garnka włożyć, VAT skoczy do 25%, dług publiczny osiągnie 90%. Może czytasz Facebooka, krąży tam świetny dowcip o Złotej Rybce z Platformy. A ja powiem Tobie jedną rzecz. Wiesz kto aktywnie działał, że na Łazarzu będzie Orlik tam gdzie gimnazjum nr 33?? P. Wośkowiak. Dlatego QAF gratuluję Tobie podatności na treści z plakatów bo Twoje wypowiedzi coraz częściej są kopią plakatów PO z obecnej kampanii. A mnie żadna z nich : czy PO czy PiS nie podchodzi - swoją marną wojenką doprowadzą kraj do ruiny. Bo rzucają w siebie epitetami zamiast rozmawiać o rzeczach ważnych. A całej reszcie Antyklerykałów z Łazarz.pl gratuluję - jesteście przezabawni z tą swoją krytyką ambony i rzucaniem błota w Kościół - śmieszy mnie to. Zamiast rozmawiać na argumenty rzucacie błotem w p. Łazarz, w p. Dudziak, w p. Wośkowiaka. Zamiast siedzieć i psioczyć na forum weźcie się lepiej do roboty i zróbcie coś dla Łazarza. Bo fajnie jest siedzieć i psioczyć. Zaproponujcie co trzeba zrobić, żeby wyremontować Kolejową, zróbcie taką akcję jak p. Redaktor w sprawie placu zabaw w Parku Wilsona. Agitujcie za remontami chodników takimi jak robi ZDM na wniosek Rady Osiedla. Demokracja to nie jest siedzenie w domu i strzelanie tekstów na Forum. I mówię to Wam jako były wolontariusz imprez sportowych, osoba działająca w samorządzie i we Wspólnocie Mieszkaniowej, a obecnie Prezes jednej z poznańskich Fundacji.
06-11-2010 17:22:55
kiwi
Co sie dziwic. W Mbb boja sie, ze zarowno pani dudziak, jak i pan Woskowiak niedostana sie. No bo przeciez po i lewica moga dojsc do wladzy. jaki z tego moral? nie dawac na tace. pragne przypomniec, ze do dzis nie zostal rozwiazany problem zwiazany z 8lo. Pycha i chciwosc to sa domeny kosciola
05-11-2010 21:56:35
antymoher
To smutne, że ludzi, którzy nie sprawdzili się jako lokalni reprezentanci, promuje sie za pomocą kościelnej gazetki. A jeszcze smutniejsze, że czasem bywa to w Polsce skuteczne. Bogoojczyźniany skansen ma się widać dobrze. Nieważne, co sobą reprezentujesz, nie ważne co dobrego zrobiłeś, ważne że jesteś katolik i raz od czasu palniesz coś o tzw. wartościach. Żyj dobrze z proboszczem, syp kościołowi obiema garściami i jeszcze pokazuj się na uroczystościach. A we właściwym czasie głos poparcia połynie z ambony. Tylko co to ma wspólnego z uczciwościa?
05-11-2010 16:08:05
qaf
platforma przynajmniej dotrzymuje słowa i swoje obietnice, co widac po wybudowanych drogach, szkolach, boiskach, itd.
05-11-2010 10:38:34
@ qaf
Czekam, aż z taką samą żarliwością zaatakujesz trójkę radnych z Platformy i obecne pomysły radnych z Platformy oraz fakt, że lista PO to głównie nominacje partyjne.
04-11-2010 21:55:11
qaf
Lidia Dudziak - 12 lat, Wojciech Wośkowiak - 8 lat, wybór nowych, innych radnych - bezcenne. Co przez tyle lat zrobili dotychczasowi radni??? Poznań i Łazarz potrzebują zmian. Parafia prowadzi jawną agitację wyborczą, czego przykładem są dyżury radnej Dudziak w parafialnym biurze Caritas. Nie od dziś wiadomo, że MBB wspiera tylko tych dwóch radnych. Jestem tylko ciekaw, kiedy Antkowiak wywiesi plakaty wyborcze w kościele i będzie zachęcał do głosowania na wiadomych kandydatów w ogłoszeniach parafialnych, by głosować na partiotów i radnych, którzy działali przez wiele lat. Ave.
04-11-2010 21:10:08
!
Wstyd i skandal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak tak można!!!!!!! W gazetce parafialnej!!!!!! WZYWAM DO PROTESTU!!!!!!! NIE DAWAć KASY NA TACę!!!1
04-11-2010 15:28:29
anty bolszewik
Dla mnie Wojciech Wośkowiak to człowiek bez poglądów - bycie członkiem Prawa i Sprawiedliwości przez prawie 6 lat i bycie w opozycji do Prezydenta Grobelnego, a następny start w jego komitecie po odejściu z PIS, to przykład braku zasad w życiu i braku elementarnej przyzwoitości.
04-11-2010 13:35:02
mieszkaniec poznania
Pralat byl dla mnie nikim juz od samego poczatku , moze jako pan od remontów jest dobry , ale ma byc duszpasterzem , a nie naczelnym remontowym kosciola. Pani radna krzyczy bez sensu na antenie wtk tylko po to zeby pokazac sie ,ze jest ,a tak naprawde mysli tylko o sobie. W zntk nie robila nic poza krzykami teraz robi dokladnie to samo tylko za inna stawke, a pan radny wymieniony w artykule, nie tak dawno jeszcze wielki zwolennik pis-u, teraz dla utrzymania latwego zarobku zmienia barwe na pro-platformerska, bo jakos nie widac w transmisjach obrad rady miasta Poznania Pana aktywnosci.
04-11-2010 11:00:21
Mieszkaniec
Pani Mario, nie jestem osobą kandydującą do Rady, ani związaną z partią czy ugrupowaniem. Jestem po prostu osobą prywatną zdziwioną tym co się dzieje. Informacje, które Pani podaje w cyklu na stronach SM Grunwald są, jak już wspominałem, dostępne na Wikipedii. Nie proponuję, by pani zniknęła, ale by wszystkich mierzyć tą samą miarą - i jeżeli moim przedmówcą nie podoba się "agitacja wyborcza w gazetce parafialnej" to mnie nie podoba się realizacja cyklu o Łazarzu z Pani udziałem za m o j e pieniądze, z chyba najwyższego, czynszu z Poznaniu (ostatnio pani przegłosowała podwyżkę). Czy wzrost czynszów spowoduje, że będzie tu więcej mieszkańców? Likwidacja sklepów wiąże się z za wysokimi czynszami, budową marketów oraz z wygodą kupujących (wszystko pod jednym dachem, nie kapie na głowę) oraz z prestiżem - lepiej mieć sklep w browarze niż na ulicy z psimi odchodami a po sąsiedzku mieć sex shop. Piekarnia Kamińskiego, z tego co się orientuje, po prostu została zamknięta, nikt jej nie wykupił zamknął i sprzedał lokal. PS Czy SLD nie jest spadkobiercą PZPR? Aha - moje inicjały to J.G.
04-11-2010 00:20:06
M.Łazarz
Szanowny Mieszkańcu / osobo prawdopodobnie kandydująca do Rady Miasta / który nie masz odwagi podpisać się pod swoją wypowiedzią. Ponownie informuję ,że pomysł cyklu opowiadań o Łazarzu powstał kilka miesięcy temu i nie ma nic wspólnego z wyborami. Ale jeżeli boli Ciebie fakt, że ktoś chce przekazać mieszkańcom trochę informacji o ich dzielnicy to już twój problem. Aby zawistne osoby nie miały problemów z prawidłowym funkcjonowaniem do 21 listopada zaproponuję wycofanie moich wypowiedzi lub jak woli mieszkaniec bla bla ze stron SM Łazarz. Nie mogę niestety zniknąć na te kilkanaście dni z Poznania i będziesz niestety zmuszony mieszkańcu oglądać mnie .Nie mogę także zmienić nazwiska, które także jest reklamą i sądzę, że nie zabronisz mi go używać.. Proszę o przypomnienie mi w jaki swoją działalnością doprowadziłam do tego co tak krytykuję? Nie wiem co mieszkaniec miał na myśli bo w swoich wypowiedziach wyrażam żal dotyczący likwidacji sklepów na Głogowskiej, powstania wielu banków i salonów sukien ślubnych,zaniedbania remontów kamienic , zlikwidowania Piekarni Kamińskiego z moim ulubionym chlebem tureckim itd. Jeżeli posiadałabym taką moc sprawczą aby te wszystkie niekorzystne zmiany były moją „zasługą” prawdopodobnie wykorzystałabym ją w innym celu a nie „bawiłabym się” działalnością społeczną. Pozdrawiam i życzę przyjemnych snów o pięknym Łazarzu.
03-11-2010 22:43:32
Mieszkaniec
Prałat, prałatem ale p. Wojtek to fajny sąsiad. A Kościół, jak twierdzą zwolennicy opodatkowania mszowego, to instytucja społeczna więc czemu by nie mówić os swoich?
03-11-2010 19:48:57
kaśka
Albo się podaje wszystkich kandydatów, albo w ogóle. Cóż kościół nie od dziś pcha się w politykę.
03-11-2010 14:53:47
kandydat
Oj nie ładnie, nie ładnie ks. prałacie. Do rady miasta kandydują nie tylko Lidia Dudziak i Wojciech Wośkowiak.
03-11-2010 10:13:52
gość
no i proszę kościół znowu wtrąca się do polityki i jak już to dlaczego agitację prowadzi tylko na dwie osoby ?
03-11-2010 09:29:10
Mieszkaniec
Za to p. Maria Łazarz dziwnym trafem, przed wyborami, na stronie SM Grunwald opowiada swoje bla, bla o Łazarzu. A chciałbym zauważyć i zapytać czy to nie jest to samo? Poza tym, czy pani Łazarz sama, swoją działalnością nie doprowadziła do tego co tak krytykuje?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: