Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Troje uczniów ZSG-L założyło szkolne radio internetowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Troje uczniów ZSG-L założyło szkolne radio internetowe
19-10-2010 01:39   Janusz Ludwiczak
Trzech uczniów Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy ul. Wyspiańskiego postanowiło namówić dyrektora szkoły by zakupił im komputer, przystosował łącze internetowe i zgodził się na uruchomienie szkolnego radia internetowego. Radio 33 - Twoja Stacja Marzeń tworzona jest od marca i ma już pierwszych wiernych słuchaczy.

Na założenie szkolnego radia internetowego wpadło trzech uczniów klasy trzeciej XXXIII Gimnazjum w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy ul. Wyspiańskiego.

Aleksander Pałczyński, Mateusz Skitek i Kacper Andrzejczak, którzy już od pewnego czasu prowadzą szkolny radiowęzeł wpadli na pomysł, by swoje didżejskie zamiłowania rozwijać dalej. Stąd pomysł uruchomienia szkolnego radia, które emitowane jest już w internecie.

Pomysł przyszedł jakoś sam. Przyszliśmy do pana dyrektora z pomysłem i się na to zgodził. Tak zaczęliśmy. Najpierw kupiliśmy komputer i skonfigurowaliśmy go pod potrzeby całego przedsięwzięcia. Na razie się rozkręcamy, bo to działa dopiero od niedawna - mówi Mateusz Skitek.

Już w pierwszym roku swojego urzędowania wprowadziłem "święty" do tej pory radiowęzeł. Uznałem, że ma być on dla uczniów. W miarę możliwości chcę wspierać go coraz lepszym sprzętem (głośnikami, mikserami, mikrofonami).
Uznałem, że wydatek 2 tys. zł na komputer to niewysoka cena na realizację marzeń uczniów. Rozwinięta szkolna sieć internetowa pozwala bez problemów na uruchomienie radia. Koszty licencji pokrywane są ze środków działalności gospodarczej szkoły. W sumie jesteśmy zauważalni, trzech facetów ma zwiększone powodzenie u dziewczyn. Uczniowie rozwijają się. Cieszę się, że są oni z tego dumni. Było warto. Radio skierowane jest przecież nie tylko dla uczniów
- powiedział Lech Sadowski, dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych (ZSG-L).

Radio 33 - Twoja Stacja Marzeń ruszyło w marcu. Od tego czasu szkolne radio internetowe ma już swoich licznych fanów. Tylko przez pierwsze pięć dni października stronę www.radio.33.poznan.pl odwiedziło ponad 1300 internautów.

Nadajemy dwa kanały - klubowy i miks. Na kanale miks leci pop, rock i tego typu gatunki. Chcemy w przyszłości emitować informacje i reklamy. Nie myślimy o konkurowaniu z radiami zwykłymi. Myślimy, że jak będziemy mieli pomysły jak to rozkręcić i bardziej rozreklamować to ruszymy ze stałymi programami - tłumaczy Aleksander Pałczyński.

Chłopcy dali mi słowo, że nie będzie muzyki zespołów satanistycznych. Co do emitowanej to nie jestem ekspertem - dodaje Lech Sadowski, dyrektor ZSG-L.

Radio 33 ma już nawet stałą ramówkę. We wtorki, środy i czwartki w godzinach wieczornych (od 19:00) nadają prezenterzy z ekipy lub goście specjalni, najczęściej są to profesjonalni DJe, z kolei w soboty program "Live MIX" (od 20:00) i niedziele "Przegląd tygodnia" (od 18:00) prowadzą DJ Alo (Aleksander Pałczyński) oraz DJ Szakal (Mateusz Skitek).

Trzecioklasiści w tym roku szkolnym zdawać będą egzaminy gimnazjalne. Czy więc będą chcieli dalej kontynuować swoją pasję, która może być dla nich sposobem na życie?
To jest ciekawe zajęcie. Jeżeli będzie przynosiło to jakieś efekty, to będziemy chcieli się tym dalej zajmować, bo w końcu to był nasz pomysł i my się w tym najlepiej orientujemy. Myślę, że będziemy dalej to kontynuować - mówią wspólnie Aleksander Pałczyński, Mateusz Skitek i Kacper Andrzejczak.

Radio 33 można posłuchać wchodząc na stronę: www.radio.33.poznan.pl


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

10-03-2011 20:20:36
Górczyn.
No fajne radio szkoda, ze tylko po 22-ej działa.
02-01-2011 23:13:55
Hania
Brawo dla mlodych !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: