Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi będą jednak sprywatyzowane? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi będą jednak sprywatyzowane?
20-08-2010 12:19   Janusz Ludwiczak
Antoni Ptak, właściciel jednego z największych centrów handlowych pod Łodzią jest zainteresowany kupnem Międzynarodowych Targów Poznańskich - informuje Polska Agencja Prasowa.

Według doniesień PAP przedstawiciele inwestora spotkali się w tej sprawie z urzędnikami Ministerstwa Skarbu Państwa.

O prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich mówi się od początku tego roku. Skarb Państwa posiada 60% udziałów, natomiast pozostała część należy do miasta. Władze miasta i województwa wielkopolskiego chciałby, by MTP zostały skomunalizowane. Ministerstwo Skarbu Państwa proponuje jednak, by miasto utworzyło spółkę i przystąpiło do przetargu razem z innymi inwestorami - donosi PAP.

W przyszłym roku Międzynarodowe Targi Poznańskie obchodzić będą 90-lecie. Powstały dokładnie w 1921 roku, kiedy to z inicjatywy poznańskiego kupiectwa w dniach od 28 maja do 5 czerwca odbył się I Targ Poznański - wystawa o charakterze krajowym.

MTP do dziś są jednym z najdłuższej działających targów w Europie. Od 1954 przez 36 lat były niezależne organizacyjnie. W 1990 roku zostały przekształcone w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z udziałem Skarbu Państwa w 60% i miasta Poznań w 40%.

Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują na 110 tys. m2 powierzchni ponad 80 imprez i wystaw rocznie. Tylko w ubiegłym roku wzięło w nich udział 10 tys. wystawców (w tym 2,3 tys. z zagranicy) z 70 krajów świata, które odwiedziło ponad 310 tys. gości i zwiedzających.

Tak uważają nasi Internauci:


Komentarze (2)

23-08-2010 12:27:15
kaśka
Częściowo się zgadzam. Targi muszą zarabiać. Po za tym co sobie Grobelny myśli, że za darmo dostanie mtp, skoro Ministerstwo Skarbu też chce zarobić? Ostatecznie niech miasto weźmie kredyt na zakup targów i zwraca go po zyskach z imprez. Ale tak jak pyruś mówisz, skoro we wszystkich jednostkach miejskich jest burdel, ludzie nie kompetentni, ciągle ci sami wraz ze swoimi rodzinami to lepiej niech targi będą prywatne. Spójrzmy na Stary Browar, Maltaski - gdyby tym zarządzało miasto to byśmy mili syf i mogiłę.
21-08-2010 14:53:28
pyruś
Może lepiej. Jak widzę, jak działają w naszym mieście takie instytucje jak ZDM, ZKZL, MPK, ZTM, AQUANET to lepiej, żeby MTP nie były miejskie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: