Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulewy (znów) zalały Głogowską i tunel pod dworcem kolejowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulewy (znów) zalały Głogowską i tunel pod dworcem kolejowym
09-08-2010 00:36   Janusz Ludwiczak
Około 40 tysięcy litrów wody musieli wypompować strażacy z tunelu pod dworcem kolejowym. W sobotę przez Poznań przeszły ulewne deszcze, które spowodowały także, że ulica Głogowska zamieniła się znów w małe jezioro.

Sobotnia ulewa tradycyjnie zalała przejście podziemne łączące Dworzec Zachodni z Dworcem Głównym i peronami.
Strażacy musieli wypompować około 40 litrów wody, a pasażerowie znów musieli znów przechodzić po torach kolejowych, przez betonowe kładki, które na co dzień służą ekipom technicznym PKP.

W wyniku sobotnich intensywnych deszczy zalane zostało torowisko tramwajowe i jezdnia na ulicy Głogowskiej, w pobliżu Dworca Zachodniego. Ruch tramwajowy odbywał się jednak normalnie. Szczególną uwagę musieli zwrócić piesi, gdyż przejście dla nich przez ulicę Głogowską zamieniło się w gigantyczną kałużę. Na dodatek przejeżdżające samochody fundowały prawdziwe wodne fontanny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: