Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Trwaj przy Jehowie!" - ponad 5 tysięcy świadków modliło się na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Trwaj przy Jehowie!" - ponad 5 tysięcy świadków modliło się na Targach
19-07-2010 15:25   Janusz Ludwiczak
W weekend w pawilonie 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się Okręgowy Kongres Świadków Jehowy, w którym uczestniczyło ponad 5 tysięcy osób.

Od piątku do niedzieli w hali nr 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywał się Okręgowy Kongres Świadków Jehowy. W spotkaniu uczestniczyło ponad 5 tysięcy osób, którzy przyjechali z Poznania i całego regionu, od Piły po Leszno, Słupcę i Gniezno.

Przez trzy dni Świadkowie Jehowy modlili się, śpiewali pieśni i uczestniczyli w sympozjach. W sobotę 32 mężczyzn i 50 kobiet przyjęło chrzest.

Okręgowe Kongresy Świadków Jehowy organizowane są na przełomie lipca i sierpnia. Oprócz Poznania spotkania odbędą się jeszcze w 25 innych polskich miastach.

Na całym świecie jest ponad 7,3 mln Świadków Jehowy.


Komentarze (2)

24-07-2010 14:20:47
antymoher
Następny nawiedzony, któremu życie się pomyliło z literaturą. Zadziwiające ilu jest dziwaków, którzy zamiast się wziąć do roboty plotą swoje dyrdymały oparte na chorych wizjach jeszcze większych pomyleńców. Te wszystkie bezwartościowe teorie krążą wśród ludzi nie rozumiejących niczego z otaczającego świata, zagubionych i stale się czegoś bojących. Zawsze łatwiej jest bredzić o upadku i końcu świata niż zrobić coś dobrego tu i teraz. Pozdrowienia dla wszystkich "badaczy", którzy rozwiązanie swoich problemów widzą w cytatach z książki napisanej dwa tysiące lat temu.
24-07-2010 12:18:37
wierzący
Jezus ostrzegał: "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (Mateusza 24:5). W sprawozdaniu Łukasza czytamy podobnie: "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem' i 'wyznaczony czas przybliżył się' (sens: 'blisko jest'). Nie podążajcie za nimi" (21:8). O kim tu jest mowa? Ci, którzy przyłączyli się do uzurpatorów, podających się za pomazańców, to nie "wielka rzesza, której nikt nie mógł policzyć", o której jest mowa w Księdze Objawienia (7:9-17), lecz wielu zwiedzionych, o których mówił Jezus w Mateusza 24:5. Uzurpatorzy ci głoszą fałszywą ewangelię, opartą na nauce o roku 1914. Już w XIX wieku ogłaszali, że "czas jest blisko". Wnikliwa analiza biblijna wskazuje, że nie znajdujemy się przy końcu "dnia Pańskiego", lecz dopiero na jego początku (Ap.1:10). Apokalipsa 6:4 = Mateusza 24:7 = Daniela 11:29,30a = III wojna światowa Dlaczego można tak twierdzić? Otóż tekst Daniela 11:28 nawiązuje do wydarzeń po II wojnie światowej: "I powróci [król północy = Rosja] do ziemi swej z dobrami wielkimi [1945], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał skutecznie [odnosił sukcesy na scenie politycznej], i zawróci do ziemi swojej [rozpad Związku Radzieckiego, garnizony rosyjskie wracają do swej ziemi]". Rosja przejęła rolę "króla północy" w drugiej połowie XIX wieku, rozciągając wpływy na obszary należące niegdyś do Seleukosa I. Niemcy nigdy nie zajęły nawet skrawka tego terytorium (Da.11:27). Rosja będzie występować w tej roli aż do Armagedonu (Da.11:44,45; por. Ez.38:3,15). Szczegółową analizę 11 rozdziału Księgi Daniela można znaleźć w sieci. Tylko wnikliwi będą w stanie to zrozumieć. Kto lekceważy proroctwa pozostanie ślepy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: