Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Za Kręgiem" powstało graffiti {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Za Kręgiem" powstało graffiti {WIDEO}
02-06-2010 00:42   Janusz Ludwiczak
Nastolatkowie z klubu "Za Kręgiem" otworzyli w piątek przygotowane przez siebie graffiti, które przedstawia napis "Horyzonty Za Kręgiem".

W piątek na parkingu, na tyłach Klubu Osiedlowego "Krąg" odbył się wernisaż i otwarcie wystawy fotograficznej oraz graffiti przygotowaną przez Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" i klubu nastolatków z koła "Za Kręgiem".

Graffiti przedstawia napis "Horyzonty Za Kręgiem", jednocześnie jest nazwą Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty oraz "Za Kręgiem" to jest nazwa klubu nastolatków, który powstał w lutym w ramach projektu programu działania młodzieżowe.
Graficiarz Jakub, który prowadził nasze warsztaty pomyślał, że właśnie danie nazw, klubu i stowarzyszenia, podział na literki da pole ekspresji każdemu z członków klubu "Za Kręgiem", żeby każdy mógł zaprojektować swoją literkę, ze swoją ekspresją, kolorami.
Graffiti powstawało na przestrzeni miesiąca. Zaczęło się od zajęć, na których grupa 12 osób od 12 do 16 lat zapoznawała się ze sztuką graffiti, jakim elementem kultury jest hip-hop. Kuba pokazywał przykłady swoich dzieł, ponieważ on się zajmuje graffiti jako formą sztuki ulicznej, która może manifestować to co komuś leży na sercu, w duszy, w głowie. To co widzę, w tym napisie jest taka potrzeba podkręcenia swoje tożsamości, tego kim jesteśmy, że jesteśmy z klubu "Za Kręgiem", że jesteśmy z "Horyzontów" i tego jak mamy na imię. W każdej literce po za jakimś motywem i symbolami są takie podpisy, po to, żeby zaznaczyć to jestem ja, to jest moje miejsce i ja stąd jestem
- powiedziała Olga Stobiecka-Rozmiarek, Przewodnicząca Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Zajmujemy się szeroko pojętą aktywizacją dzieci i młodzieży, po przez promocję idei wolontariatu, walkę z wykluczeniem społecznym oraz po przez metody edukacji po za formalnej: warsztaty, szkolenia. W "Horyzontach" działa około 40 osób. Jesteśmy częścią sieci międzynarodowej Youth for Exchange and Understanding. To jest jedna z największych sieci europejskich, zrzeszających organizacje pozarządowe. My jesteśmy polskim oddziałem tej sieci, dzięki czemu mamy bardzo szerokie kontakty za granicą. Dlatego możemy robić projekty międzynarodowe. Naszą siedzibą jest Poznań i głównie działamy lokalnie. Również pracowaliśmy z dziećmi z Domu Dziecka w Mostach, robiliśmy tam warsztaty. Kilka razy w roku jeździliśmy na weekendy, z nimi pracowaliśmy - powiedział Michał Kłopocki z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

maj

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

18:30
Łazarz
25. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

maj

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek muzyczny w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem.

21

maj

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Spektakl dla dzieci pt."O królu Nic Nie Robię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
- organizatorzy proszą o przyniesienie swoich siedzisk (poduszka, karimata, kocyk)
Wstęp wolny pod warunkiem zachowan

24

maj

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: