Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

25 lat więzienia dla mordercy z Osiedla Hetmańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
25 lat więzienia dla mordercy z Osiedla Hetmańskiego
07-05-2010 00:30   Janusz Ludwiczak
Na 25 lat kary pozbawienia wolności skazał w środę poznański sąd 20-letniego Wojciecha P., który jest oskarżony o zabójstwo swojego 70-letniego wujka.

Przypomnijmy: 1 marca 2009 roku, popołudniu policjanci otrzymali zgłoszenie o zwłokach 70-letniego mężczyzny, znalezionego w jednym z mieszkań, w wieżowcu przy ulicy Hetmańskiej 54 na Osiedlu Hetmańskim. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 19-letniego wówczas Wojciecha P., ucznia drugiej klasy prywatnego liceum, który był siostrzeńcem zamordowanego.

Poznański sąd skazał w środę 20-letniego Wojciecha P. na karę 25 lat więzienia.

70-letni Włodzimierz R., emeryt zginął w swoim mieszkaniu, przy ulicy Hetmańskiej 54 od ciosów zadanych nożem i młotkiem w klatkę piersiową i głowę. Oskarżony widział ofiarę po raz ostatni, lecz nie ciągle nie przyznaje się do winy.

Do zbrodni doszło na tle zatargu o pieniądze. Oskarżony ukradł z mieszkania ofiary laptop i aparat fotograficzny, które wraz z narzędziem zbrodni zostały znalezione w plecaku sprawcy.

W celu zatarcia śladów zabójca odkręcił gaz w mieszkaniu, licząc, że ewentualny wybuch i pożar pozwoli mu uniknąć odpowiedzialności.

Ponieważ oskarżony nie ukończył 21 lat nie mógł być skazany na dożywocie. Wobec tego sąd wymierzył mu najwyższą możliwą karę - 25 lat pozbawienia wolności.

Wyrok nie jest prawomocny. Skazany pozostaje nadal w areszcie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: