Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska: Pasażerowie mogą już czekać na tramwaj na siedząco. Podwyższenia do bimby jednak nie będzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska: Pasażerowie mogą już czekać na tramwaj na siedząco. Podwyższenia do bimby jednak nie będzie
06-07-2025 23:42   Janusz Ludwiczak
Po naszej interwencji ZTM zamontował ławkę na tymczasowym przystanku na ul. Głogowskiej, dzięki które pasażerowie nie muszą już na stojąco czekać na tramwaj linii nr 11.

O sprawie informowaliśmy w środę. W związku z remontem torowiska na ulicy Głogowskiej powstał tymczasowy przystanek przy skrzyżowaniu z ul. Potworowskiego i Potockiej. Zatrzymują się na tramwaje umożliwiające dalej dojazd na Rynek Łazarski, w rejon Parku Wilsona na Targi czy Dworzec Zachodni. Pasażerowie musieli jednak czekać na tramwaj na siedząco.

– Brakuje ławki! Nie dość, że każą nam czekać na ulicy, to jeszcze na stojąco – żaliłą się nasza Czytelniczka Małgorzata, która napisała do nas na ŁAZ@RZ24 – Kontaktową Platformę Czytelników.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się zarówno z Zarządem Transportu Miejskiego jak i MPK.

– Postaramy się najszybciej jak to możliwe o ustawienie ławki dla pasażerów – odpowiedział nam w tym samym dniu Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM.

Od piątku na tymczasowym przystanku "jedenastki" na ul. Głogowskiej jest już zamontowana ławka, dzięki której pasażerowie mogą na siedząco oczekiwać na bimbę.

Pasażerowie narzekają jeszcze na problem z wejściem do pojazdu.

– Na przystanku tymczasowym „11” brakuje podwyższenia. Mocno to utrudnia życie seniorom – napisała z kolei na naszym facebookowym profilu Helena Swojak.

– Nie ma możliwości budowy w tym miejscu jakichkolwiek podwyższeń – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Remont na Głogowskiej ma zakończyć się pod koniec lipca.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska: "Brakuje ławki i podwyższenia – seniorzy mają naprawdę problem z wejściem do tramwaju"

ZOBACZ TAKŻE: Zamknięta Matejki, remont na Reymonta, korki na Głogowskiej

ZOBACZ TAKŻE: Aż do końca lipca potrwa remont torowiska na Głogowskiej

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

sty

do 18-01-2026
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra Premiery 2026 - Międzynarodowe Targi Rolnicze

17:00
I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Koncert Rodzinny Przyjaciół "Marcinka"

25

sty

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
34. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

03

lut

do 06-02-2026
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Budma - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
Intermasz - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

24

lut

do 27-02-2026
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Meble Polska - targi meblowe

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: