Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mistrzowska szkoła na Łazarzu ogłasza nabór do klas I i IV - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mistrzowska szkoła na Łazarzu ogłasza nabór do klas I i IV
08-04-2024 05:13   PROMOCJA
---ARTYKUŁ PROMOCYJNY---
Szkoła Podstawowa nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego będąca Szkołą Mistrzostwa Sportowego mieści się na poznańskim Łazarzu. To wyjątkowa placówka oświatowa przyciągająca uczniów z dzielnicy, miasta i powiatu poznańskiego. W poniedziałek, 8 kwietnia 2024 roku o godz. 17:30 odbędą się drzwi otwarte dla przyszłych uczniów klas I i IV.

Połączenie nauki ze sportem w Szkole Podstawowej nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Jarochowskiego 62 stanowi wyjątkowo atrakcyjną ofertę dla dzieci i ich rodziców. Małe i dobrze wyposażone klasy, kameralna i rodzinna atmosfera, monitoring, nowoczesna i duża hala gimnastyczna, sale sportowa i judo, zajęcia z pływania w planie lekcji, brak natężonego ruchu ulicznego i zielone otoczenie sprawiają, że nikt nie jest anonimowy i wszyscy czują się bezpiecznie.

– Wyniki osiągane przez naszych uczniów w ogólnopolskim sprawdzianie kompetencji trzecioklasisty, na egzaminach ósmoklasisty, w olimpiadach ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, np. gimnastyka-trampolina, judo, siatkówka, czynią z nas wyróżniającą się placówkę oświatową w dzielnicy oraz mieście i skutkują dostaniem się naszych uczniów do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Cieszy nas również rekordowa liczba „Nagród Miasto Poznań za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół”, jaką otrzymali nasi uczniowie w tym roku szkolnym – mówi dyrektor, Tomasz Woźniak.

Szkoła w procesie dydaktyczno-wychowawczym stawia na indywidualizację, nie zapominając o potrzebach ogółu. Rozwój młodych zawodników i uczniów od przedszkola po ósmą klasę wspierają wykwalifikowany pion pedagogiczno-psychologiczny, świetlica i biblioteka. Rada Rodziców, jak podkreśla jej przewodnicząca, pani Dagmara Kapitaniuk-Pertek, wraz z nauczycielami i Dyrekcją tworzą zgraną społeczność, której celem jest działanie na rzecz wszystkich uczniów.

Szkoła nieustannie się zmienia i doskonali. Funkcjonuje w niej również Młodzieżowe Centrum Sportu Miasta Poznania. Natomiast we wrześniu 2025 roku zostanie oddana na terenie placówki nowa Hala Sportowa. Ponadto w szkole funkcjonuje Szkolne Koło Turystyczne Włóczykij, którego członkowie zdobywają Koronę Gór Polski, a dodatkowo odbywa się wiele wycieczek i coroczny wyjazd na warsztaty językowe np. Wielka Brytania, Włochy, EuroWeek.

Placówka zaprasza kandydatów do klas I i IV w poniedziałek, 8 kwietnia 2024 r. o godz. 17:30 na tzw. „drzwi otwarte”, które rozpoczną się w nowoczesnej hali gimnastycznej na boisku szkolnym. W programie, m.in.: prezentacja oferty szkoły, pokazy sportowe, warsztaty i zajęcia sportowe dla kandydatów, spacer po szkole. Każdy uczestnik otrzyma zaproszenie na bezpłatne zajęcia sportowe. Szczegółowe informacje na www.sp69sms.edupage.org.

Wiadomo już, że w roku szkolnym 2024/2025 w Szkole Podstawowej nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego będącej Szkołą Mistrzostwa Sportowego zostaną uruchomione:

  • I klasy mistrzostwa sportowego o profilu gimnastyka spec. trampolina we współpracy z AZS AWF Poznań wraz z godzinami pływania (przyjmujemy dzieci spoza obwodu);
  • I klasy ogólnodostępne wraz z godzinami pływania (dzieci z obwodu);
  • IV klasa mistrzostwa sportowego o profilu gimnastyka spec. trampolina we współpracy z AZS AWF Poznań (przyjmujemy dzieci spoza obwodu);
  • IV mistrzostwa sportowego o profilu judo we współpracy z AZS AWF Poznań (przyjmujemy dzieci spoza obwodu);
  • IV klasa oddział ogólnodostępny (z dodatkowymi godzinami siatkówki dla zainteresowanych we współpracy z SKF KS Poznań).

Zespół Szkół nr 8 w Poznaniu (Przedszkole nr 90 i SP nr 69 SMS im. Jarogniewa Drwęskiego) wyróżniają także przedsięwzięcia unikatowe w skali kraju, a nawet świata. Tylko tutaj odbyły się egzamin rowerowy typu holenderskiego i wojewódzkie etapy Olimpiady Gier Planszowych IPN-u, finał Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych, Puchar Polski w skokach na trampolinie. Ponadto w szkole działa mający wieloletnią tradycję chór.

– Szkoła Mistrzostwa Sportowego to najlepsza kadra nauczycielska i trenerska, wśród której znajdują się mistrzowie kraju, Europy i sportowe nadzieje olimpijskie. Natomiast patron placówki, Jarogniew Drwęski, pierwszy Prezydent niepodległego Poznania, wielki społecznik i działacz jest naszą inspiracją i wzorem do ciągłego rozwoju – dodaje dyrektor Woźniak.

Kontakt:
Zespół Szkół nr 8 w Poznaniu
• Przedszkole nr 90 – www.przedszkole90.pl
• Szkoła Podstawowa nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego SMS – www.sp69sms.edupage.org
ul. Jarochowskiego 62, 60-246 Poznań
tel./fax: 61 866-36-21, tel. kom. 607 80 36 63
e-mail: sp69sms@wp.pl


---ARTYKUŁ PROMOCYJNY---
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: