Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jeszcze tylko dziś mogą zgłaszać się kandydaci do rady osiedla - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jeszcze tylko dziś mogą zgłaszać się kandydaci do rady osiedla
02-04-2024 07:30   Janusz Ludwiczak
12 maja odbędą się wybory do rady osiedli. Zgłoszenia kandydatów urzędnicy przyjmować będą tylko dziś – w wydłużonych godzinach.

W Poznaniu istnieją 42 rady osiedli. Jedną z jednostek pomocniczych jest Rada Osiedla Święty Łazarz.

– Rady osiedla mają do swojej dyspozycji pieniądze z budżetu Miasta i przyczyniają się do realnych zmian. Tylko do 2 kwietnia każdy, kto chce mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie, może zgłosić swoją kandydaturę w wyborach do rad osiedli. Ich członkowie w porozumieniu z mieszkańcami i Miastem, mogą decydować o powstaniu nowych terenów zieleni, miejsc rekreacji czy remontach i budowach dróg – zachęca poznański magistrat.

Wybory do rady osiedli odbędą się 12 maja.

– Osiedla to dla Miasta bardzo ważni partnerzy. Planując każde kolejne działanie prosimy o opinię radnych, bo to oni są najbliżej mieszkańców i są najlepiej poinformowani o lokalnych problemach. Wiedzą, co i gdzie warto zmienić. Od przyszłego roku radni będą też mieli do dyspozycji więcej pieniędzy, dzięki przyjętym w lutym nowym zasadom naliczania środków budżetowych dla osiedli, a także zwiększeniu finansowania remontów i budowy dróg. Obecność w radzie osiedla może być także krokiem w kierunku dalszej działalności społecznej. To również duża satysfakcja z pomagania swoim sąsiadom i wpływu na to, jak wygląda okolica – wskazuje Stanisław Tamm, Sekretarz Miasta.

Kandydatury do rad osiedli, w tym do Rady Osiedla Św. Łazarz przyjmowane będą jeszcze tylko dziś, tj. 2 kwietnia w godz. od 8:00 do 19:00 w Wydziale Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania przy ul. Libelta 16/20 (pokój 319).

– Kandydat do rady osiedla musi mieć ukończone 18 lat i być mieszkańcem osiedla, z którego startuje. Oznacza to, że musi być wpisany do Centralnego Rejestru Wyborców, czyli mieć meldunek albo być ujęty w stałym obwodzie głosowania. Zgłoszenie kandydata powinno być także poparte podpisami co najmniej 25 osób mieszkających na stałe w danym okręgu – objaśnia Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania.

Do 27 marca urzędnicy przyjęli zaledwie 6 zgłoszeń kandydatów na radnych Osiedla Św. Łazarz. W piątek był już 17 zgłoszeń. Jednak Rada Osiedla Św. Łazarz liczy 21 mandatów.

Formularz zgłoszeniowy kandydata na radnego osiedlowego dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania.

Zakończył się za to nabór na członków obwodowych komisji wyborczych, czyli tych, które będą wydawać karty do głosowania, czuwać nad prawidłowym przebiegiem wyborów, a następnie liczyć głosy.

Osoby pracujące przy wyborach otrzymają wynagrodzenie, które wynosi 500 zł netto dla członka komisji, 650 zł dla przewodniczącego i 550 dla jego zastępcy.

– Na Osiedlu Święty Łazarz przyjęto 50 zgłoszeń kandydatów do obwodowych komisji wyborczych – wylicza Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych.

Łazarskich radnych VIII kadencji (na lata 2024-2029) będziemy wybierać 12 maja.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: