Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiesław Banaś został pełniącym obowiązki Wielkopolskiego Kuratora Oświaty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiesław Banaś został pełniącym obowiązki Wielkopolskiego Kuratora Oświaty
11-01-2024 23:14   Janusz Ludwiczak
Minister edukacji Barbara Nowacka wyznaczyła Wiesława Banasia, dotychczasowego zastępcę dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania do pełnienia obowiązków Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Wiesław Banaś, dotychczasowy wicedyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania (a także przewodniczący Zarządu Osiedla Górczyn) zastąpi Roberta Gawła, który został odwołany 29 grudnia 2023 r. przez minister edukacji Barbarę Nowacką. Robert Gaweł był Wielkopolskim Kuratorem Oświaty od września 2020 roku. Wcześniej, w latach 2015-2019 był senatorem PiS. Nie udało mu się uzyskać mandatu w kolejnych wyborach.

W środę, 10 stycznia ministra edukacji Barbara Nowacka wyznaczyła Wiesława Banasia do pełnienia obowiązków Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

– Decyzja ministry edukacji została podjęta po zasięgnięciu opinii wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk z 9 stycznia 2024 r. Wiesław Banaś będzie pełnił powierzone mu obowiązki do czasu powołania Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – informuje Nina Swarcewicz, zastępca rzecznika Wojewody Wielkopolskiego.

Wiesław Banaś jest magistrem pedagogiki, tytuł uzyskał na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu przedsiębiorczości na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej, z kolei na Wydziale Prawa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania placówkami publicznymi i z zakresu prawa pracy nauczyciela. Na SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Poznaniu ukończył studia podyplomowe na kierunku - Lidera zmian w mieście. Jest nauczycielem dyplomowanym.

Wiesław Banaś jest od 33 lat pracownikiem poznańskiej oświaty - najpierw, jako nauczyciel w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych, którego jest absolwentem, potem jako dyrektor Gimnazjum nr 50 im. Lotnictwa Polskiego. Dotychczas od prawie 8 lat pracował jako zastępca dyrektora Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta Poznania. Prowadzi także zajęcia ze studentami w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii i Wielkopolskiej Szkole Medycznej.

Wiesław Banaś jest też od lat związany z Radą Osiedla Górczyn, obecnie pełni funkcję przewodniczącego Zarządu Osiedla.

Dodajmy, że z dniem 28 grudnia 2023 r. premier Donald Tusk powołał na stanowisko wojewody wielkopolskiego Agatę Sobczak.


R E K L A M A

Fot: Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: