Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dworzec Poznań Główny przecieka? W holu rozstawiono kilkanaście wiader - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dworzec Poznań Główny przecieka? W holu rozstawiono kilkanaście wiader
04-11-2023 07:30   Janusz Ludwiczak
Z dachu budynku dworca Poznań Główny kapie woda. W holu obiektu ustawiono kilkanaście wiader. Zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości i wad technicznych budynku do Najwyższej Izby Kontroli, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i Ministerstwa Infrastruktury zgłosili młodzi radni z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Obecny dworzec Poznań Główny został otwarty ponad 11 lat, na miesiąc przed Euro 2012. Od samego początku budzi on wiele kontrowersji.

– Dworzec, przy deszczowej pogodzie, jest pokryty wodą, jakkolwiek kuriozalnie to nie zabrzmi - jest łapana wiadrami. Powodem tego stanu są nieszczelne szyby, czasem nawet pęknięte. Beton na świeżo wyremontowanym peronie 1 również jest w fatalnym stanie technicznym – napisał do nas Kamil Wojda, przewodniczący Komisji Transportu w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

– Po mojej obywatelskiej inspekcji wraz z radną MSWW i zarazem członkinią Komisji Transportu Milena Wąsik stwierdzono kolejne nieprawidłowości techniczne obiektu. Wśród nich jest między innymi mocno pęknięta szyba dachu, nieszczelne miejsca przy głównej ramie dachu, znaczące zalania pod kopułą, itd. Przecieka też beton na peronie, który został wyremontowany za około 110 milionów złotych.
Należy zwrócić szczególną uwagę na parę innych kwestii - obsługa dworca nie oczyszcza zalań wynikających z poważnych usterek technicznych, które wynikają z zaniedbań zarządcy obiektu użyteczności publicznej, czyli PKP S.A. Co więcej, ze względu na dużą ilość ptactwa takiego jak gołębie, oddają one odchody do tej wody. Przypominam - woda nie jest sprzątana. W tej sytuacji mamy uzasadnione podejrzenia o naruszenie art. 165 § 1. i § 2. KK. W wyniku braku przeprowadzonych działań mających na celu wyeliminowanie wad technicznych obiektu, narażeni również są nie tylko pasażerowie, ale też pracownicy dworca. Tu także mamy uzasadnione podejrzenie naruszenia art. 220 § 1. i § 2. Kodeksu Karnego. Nawiązując także do wyżej wymienionych problemów, nie może zabraknąć też prawa budowlanego. Zgodnie z tym bazując na podanej treści, naruszono w ten sposób art. 61 oraz art. 66 § 1. ustawy Prawo budowlane
– dodaje Perdo Ćwikliński z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

W tej sprawie do Najwyższej Izby Kontroli, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwa Infrastruktury, który jest organem nadrzędnym nad spółką PKP S.A. zostało zgłoszone zawiadomienie dotyczące nieprawidłowości związanych z zarządzeniem obiektem oraz z podejrzeniem dotyczących wad technicznych obiektu, stanowiących zagrożenie dla osób postronnych.

Przedstawiciele Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego 28 sierpnia wysłali zapytanie do spółki PKP ws. dworca Poznań Główny. Do tej pory nie otrzymali odpowiedzi.


R E K L A M A

Komentarze (2)

08-11-2023 20:59:21
Negatyw
Ile jeszcze lat, to miasto będzie w wersji BETA...?
08-11-2023 19:56:18
Sąsiad ze Starego Miasta
W końcu ktoś się za to zabrał porządnie. Jak tu nie doceniać młodych. Chłopaki, szacun. Może mi dzięki wam nie spadnie na łeb kawałek sufitu. JJ ma tylko wizje, pis obietnice wyborcze, a wy działacie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: