Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od kwietnia ogrodzone alejki w Parku Wilsona: "trwa proces adaptacji i aklimatyzacji roślin" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od kwietnia ogrodzone alejki w Parku Wilsona: "trwa proces adaptacji i aklimatyzacji roślin"
24-07-2023 10:51   Janusz Ludwiczak
W Parku Wilsona prowadzone są prace związane z "odtworzeniem elementów przedwojennego układu zieleni". Mimo, iż prace związane z nasadzeniem nowej zieleni już dawno się zakończyły, to wciąż nie zniknęło ogrodzenie. Dlaczego?

W kwietniu rozpoczęły się prace związane z realizacją zadania "odtworzenie elementów przedwojennego układu zieleni w obrębie parterów bocznych w części północnej Parku Wilsona".

– Prace w Parku Wilsona miały na celu odtworzenie elementów przedwojennego układu zieleni w obrębie parterów bocznych w części północnej parku i obejmowały cztery kwatery boczne centralnego wnętrza parkowego znajdującego się przed Palmiarnią. Wykonane zostało odtworzenie zimozielonych konstrukcyjnych elementów zieleni, które pojawiły się w nowym układzie formal garden zaprojektowanym na PeWukę w 1928 roku. Uwzględniając warunki świetlne dokonano nasadzeń różaneczników, a elementy pionowe z żywotników zostały odtworzone w oryginalnych proporcjach, wykonano także liniowe nasadzenia bluszczu oraz przeprowadzono rekultywację trawników. Dokonano nasadzeń następujących gatunków: żywotnik olbrzymi, hybr. różanecznik wielkokwiatowy i bluszcz pospolity – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Joanna Wojciechowska, rzeczniczka Palmiarni Poznańskiej.

Mimo, iż prace związane z nasadzeniem nowej zieleni już dawno się zakończyły, to wciąż nie zniknęło ogrodzenie. Dlaczego?

– Prace ziemne zostały zakończone, aktualnie trwa proces adaptacji i aklimatyzacji roślin – wyjaśnia Joanna Wojciechowska.

Dodajmy, że inwestycja kosztowała ponad 200 tysięcy złotych (200 485,14 zł).


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (1)

24-07-2023 16:35:40
Zenek
Pięknie - a co z fontanną, niegdyś piękną dzisiaj, raczej już nie. Czy jest przewidywana jej renowacja?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: