Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Grunwaldzkiej będzie szpital uniwersytecki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Grunwaldzkiej będzie szpital uniwersytecki
26-02-2010 15:31   Janusz Ludwiczak
111. Szpital Wojskowy przy ulicy Grunwaldzkiej stanie się własnością Uniwersytetu Medycznego - informuje "Gazeta Wyborcza Poznań".

Jak informuje "Gazeta Wyborcza Poznań" Ministerstwo Obrony Narodowej przekaże do końca przyszłego roku 111.Szpital Wojskowy poznańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu.

Wojsko nie chce być już właścicielami szpitali i przychodni, gdyż lecznice te służą bardziej cywilnym niż wojskowym. Decyzja o przekazaniu lecznicy ma też związek z kosztami.

W "stojedenastce" pozostaną wszystkie dotychczasowe oddziały: chirurgii urazowej i urazowo-ortopedycznej, onkologii, chorób wewnętrznych, kardiologii, pulmonologii, neurologii, okulistyki, urologii, obserwacyjno-gastrologiczny oraz intensywnej opieki medycznej.

W szpitalu przy Grunwaldzkiej jak informuje "Gazeta Wyborcza Poznań" będzie jedyny w Poznaniu szpitalny oddział ratunkowy prowadzony przez Uniwersytet Medyczny. Rocznie trafia tam 28 tysięcy pacjentów, którzy po różnego rodzaju wypadkach wymagają pilnej interwencji lekarskiej.

W 111.Szpitalu Wojskowym jest 227 łóżek. W placówce rocznie leczy się ponad 12 tysięcy pacjentów. Lecznica powstała w Hotelu Polonia, wybudowanym na Powszechną Wystawę Krajową w 1929 roku. Co ciekawe sam hotel funkcjonował tylko przez 13 miesięcy, a więc szpital posiada ponad 80-letnią tradycję.

Pozostajemy przy temacie Szpitala Wojskowego. Zatrzymany na początku lutego 44-letni mężczyzna, który był rolnikiem przyznał się do rozprowadzania tabletek antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych. O sprawie pisaliśmy w artykule: Rolnik podawał się za ginekologa w Szpitalu Wojskowym.

Policjanci proszą o zgłaszanie się kobiet, które padły ofiarami przestępców. Osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Targi pod numerami telefonów: 61-841-26-11 oraz 61-841-26-12. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: