Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz na Warcie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz na Warcie
26-06-2023 01:40   Janusz Ludwiczak
Kilkanaście przystrojonych kajaków, tratw i łodzi, z flagą symbolizującą różne poznańskie osiedla i fyrtle przepłynęło Wartą w Paradzie Sobótkowej. Nie zabrakło również ekipy z Łazarza. Popłynęła ona z banderą, na której znalazła się Arena, Palmiarnia, muszla koncertowa w Parku Wilsona i hasło: "Na łazarskim rejonie nie jest kolorowo".

"Parada Sobótkowa – Fyrtle na Warcie" odbyła się w piątkowy wieczór z okazji Nocy Kupały (zwanej też Świętojańską), czyli najkrótszej nocy w roku.

W Paradzie Sobótkowej nie zabrakło ekipy z Łazarza, którzy popłynęli dwoma kajakami. Na pokładzie pierwszego znalazła się Sylwia Badzińska z Rady Osiedla Św. Łazarz oraz Wojciech Wysocki – kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg". Drugim kajakiem płynęli: Luiza Szumiło-Walczak z Przestrzeni Działań Otwartych oraz Abdelhadi el Gadi reprezentujący Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty". Nie mogło zabraknąć również bandery, na której znalazła się Arena, Palmiarnia, muszla koncertowa w Parku Wilsona i hasło: "Na łazarskim rejonie nie jest kolorowo".

Wartą przepłynęły w sumie reprezentacje 23 osiedli. Piątkowo chwaliło się wieżą RTV, Głuszyna – Pawłem Edmundem Strzeleckim, a ekipa z Górczyna demonstrowała: "Chcemy park i torfowiska zamiast betonu i blokowiska".

Parada Sobótkowa przepłynęła rzeką Wartą od Plaży Rataje do Starego Portu. Nie zabrakło również wspólnego wyplatania wianków, pokazu teatru ognia czy potańcówki.

Wydarzenia związane z obchodami Nocy Świętojańskiej mają w Poznaniu długą tradycję. Pierwsze Wianki w stolicy Wielkopolski zorganizowała polska młodzież 23 czerwca 1872 roku nad brzegiem Warty za Bramą Szelągowską.

Inicjatorką wydarzenia jest Katarzyna Wala ze Stowarzyszenie Mobilny Dom Kultury Wilczak.


Fot: Agnieszka Michalak-Pietkiewicz (1-20), Sylwia Badzińska (21-40

ZOBACZ TAKŻE: Arena nad Wartą

Aktualności
Niezapominajka
15

sty

10:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

22

sty

17:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - nabożeństwo ekumeniczne

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Modlitwo Jedność Chrześcijan - nabożeństwo centralne, kazanie wygłosi abp. Stanisław Gądecki

24

sty

do 25-01-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Agro Premiery

26

sty

Polska * Poznań * Łazarz
33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - "dla onkologii i hematologii dziecięcej"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: