Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Miasta przyznała 150 tys. zł dotacji na renowację dwóch kamienic na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Miasta przyznała 150 tys. zł dotacji na renowację dwóch kamienic na Łazarzu
21-06-2023 01:47   Janusz Ludwiczak
Poznańscy radni zgodzili się przyznać dotację na dofinansowanie renowacji elewacji frontowych wraz z naprawą balkonów, izolacją fundamentów, remontem dachu i odwodnienia w kamienicy przy ul. Wyspiańskiego 15. Wsparcie otrzymają również właściciele kamienicy przy ul. Mottego 2 na dofinansowanie renowacji okładziny ceramicznej w budynku.

Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę w sprawie udzielenia w 2023 r. dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

– Możliwość udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków przez Radę Miasta Poznania wynika z ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Do podziału mieliśmy milion złotych. Otrzymaliśmy 30 wniosków na 30 mln zł, ale zdecydowaliśmy o przyznaniu dotacji dla 15 podmiotów – mówiła podczas sesji Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.

Na liście dotacji znalazły się dwie kamienice z Łazarza. I tak właściciel kamienicy przy ul. Wyspiańskiego 15 (na rogu Drużbackiej) otrzyma 130 tys. zł dotacji na dofinansowanie renowacji elewacji frontowych wraz z naprawą balkonów, izolacją fundamentów, remontem dachu i odwodnienia w kamienicy.

Ponadto spółce Ariva Investments przyznano dotację w wysokości 20 tys. zł na dofinansowanie renowacji okładziny ceramicznej w budynku przy ul. Mottego 2/2.

Za podjęciem uchwały było wszystkich 29 radnych obecnych na sesji. Uchwała została podjęta jednogłośnie.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: