Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tysiące miłośników fantastyki zjechało na Pyrkon {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tysiące miłośników fantastyki zjechało na Pyrkon {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
19-06-2023 06:00   Janusz Ludwiczak
Elfy, czarownice i superbohaterów z komiksów, gier, książek, filmów i seriali z gatunku fantasy można było w weekend spotkać na Targach i wielu pobliskich ulicach podczas 21. Festiwalu Fantastyki "Pyrkon".

Na "Pyrkonie" można było spotkać przede wszystkim cosplayerów, czyli osoby przebrane za bohaterów filmów, seriali, literatury fantastycznej czy komiksów. Był "Super Mario", "Superman" czy "Tiny Tina".

Miłośnicy fantastyki mieli do dyspozycji aż 16 stref tematycznych – od spotkań autorskich, po strefę gier czy miniaturową hutę miedzi.

Festiwal Fantastyki "Pyrkon" odbył się już po raz 21. Ile odwiedziło go osób? To będzie wiadomo dopiero w poniedziałek po zliczeniu. Wiadomo, że ubiegłoroczny konwent odwiedziło ponad 56 tysięcy osób. Dla porównania pierwsza edycja, w 2000 roku zgromadziła zaledwie 600 osób.

Nazwa "Pyrkon" pochodzi od połączenia słów konwent i pyry, co miało podkreślać poznańskość imprezy. Organizatorzy zakładali, że nazwa nieco humorystyczna, będzie w sam raz na pierwszą i drugą edycję, a potem wymyśli się coś poważniejszego, ale jak widać nazwa przyjęła się i funkcjonuje od ponad dwudziestu lat.


Fot: Janusz Ludwiczak

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: