Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stablewskiego: Wyremontowano chodnik i posadzono drzewa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stablewskiego: Wyremontowano chodnik i posadzono drzewa
06-04-2023 06:45   Janusz Ludwiczak
Zakończyły się prace związane z nasadzeniem nowej zieleni na ulicy Stablewskiego. W ramach inwestycji posadzono m.in. 9 drzew oraz ponad 700 krzewów i bylin.

Pod koniec ubiegłego roku przeprowadzono remont chodnika po południowej stronie ulicy Stablewskiego, na odcinku od Głogowskiej do Lodowej. Ponadto na kolejnym odcinku – do ul. Dmowskiego przeprowadzono "odbruki". Ponadto pojawiły się koperty dla osób niepełnosprawnych.

– Prace brukarskie zostały przeprowadzone po południowej stronie ulicy, na odcinku pomiędzy ulicami Lodową i Głogowską. Na odcinku o długości 250 metrów została ułożona nowa nawierzchnia z płytek betonowych 50x50 cm. Zjazdy do posesji i pas kompensacyjny zostały wykonane z kostki kamiennej. Wymieniliśmy również obrzeża chodnika – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Inwestycja ta kosztowała ponad ćwierć miliona złotych (255 394,25 zł), z czego 250 tys. zł przekazała Rada Osiedla Św. Łazarz.

Prace na Stablewskiego były kontynuowane. Pod koniec marca nasadzono nową zieleń.

– Zieleń pojawiła się w miejscach, które nie były wykorzystywane przez kierowców, rowerzystów, czy też pieszych. Posadzone zostały rośliny naprzemiennie kwitnące: krzewy ozdobne, wieloletnie byliny. Łącznie ponad 700 sztuk, w tym m.in. róże, bergenie, trawy ozdobne. W ramach wiosennej rewaloryzacji planowane było odtworzenie 9 sztuk drzew. Pojawiły się również rośliny cebulowe w liczbie ponad 2 000 sztuk. Całość ma kosztować 90 tysięcy złotych – tłumaczy Piotr Libicki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

– Warto przypomnieć, że ul. Stablewskiego przechodzi zieloną metamorfozę od kilku lat. W latach 2016-2017 obsadzenia prowadzone były na odcinku pomiędzy ul. Kasprzaka, a Jarochowskiego. Po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania, w 2020 roku, zieleń pojawiła się na uwolnionym od samochodów, odbrukowanym pasie na chodniku pomiędzy ul. Głogowską i Kasprzaka. Teraz nasadzenie będą na tzw. dolnym Łazarzu, po południowej stronie ulicy, od ul. Głogowskiej do Lodowej – dodaje Piotr Libicki, wicedyrektor ZDM.

To nie jedyne nasadzenia zielenią w tym roku na Łazarzu. Zieleń pojawi się również na ul. Wyspiańskiego (na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Matejki) i ul. Jarochowskiego (na odcinku za ul. Hetmańską). Prace zieleniarskie są w tych miejscach skoordynowane z remontami chodników.

– Wprowadzanie i odtworzenie roślinności przyulicznej na Łazarzu jest możliwe dzięki wdrożeniu strefy płatnego parkowania, a tym samym nowej organizacji ruchu, która w wielu miejscach przesunęła parkowanie samochodów na jezdnie. Pojawiły się przestrzenie, które można było wykorzystać pod nowe nasadzenia. Tak jest dla przykładu na ulicach: Kanałowej, Niegolewskich, Białej, Niecałej, Stablewskiego, Jarochowskiego czy Małeckiego – podsumowuje Agata Kaniewska z ZDM.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-04-2023 15:26:12
Straszne
Straszne - tyle miejsc parkingowych w plecy a miasto szuka kasy jak by zostało parkowanie ukośne ile by wpadło dodatkowych funduszy do miasta:)))))

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: