Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pomiędzy "deskami" powstał nowy skwer - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pomiędzy "deskami" powstał nowy skwer
29-03-2023 08:20   Janusz Ludwiczak
24 nowe drzewa, domki dla owadów, ławki i niecka bioretencyjna na deszczówkę – pomiędzy wieżowcami w rejonie ulic Dmowskiego, Stablewskiego i Łukaszewicza powstał nowy skwer.

O powstanie skweru zabiegała Rada Osiedla Św. Łazarz, która na ten cel przeznaczyła ponad 350 tys. zł.

– Będący własnością miasta teren "za boiskiem" na Dmowskiego od dawna straszył – były na nim zlokalizowane blaszane garaże. Samochody jeździły wzdłuż placu zabaw i boiska. W 2019 r. Wydział Gospodarki Nieruchomościami poinformował nas, że możemy ten teren zagospodarować. Szybko się na to zdecydowaliśmy, przekazaliśmy pieniądze na przygotowanie projektu do Biura Koordynacji Projektów – tłumaczy Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Święty Łazarz.

W ramach inwestycji nasadzono 24 nowe drzewa: 11 platanów klonolistnych, 6 wiśni "Kazan", 7 grabów pospolitych. Pojawiły się też krzewy i byliny – m.in. forsycje, róże, tawuły, jaśminowce, rozchodnik, szałwia, jeżówka). Wyznaczone zostały też nowe alejki, które zostały wyposażone w wodoprzepuszczalną nawierzchnię mineralną.

– Na skwerze pojawiła się również niecka bioretencyjna, do której będzie spływać deszczówka m.in. z boiska. Woda będzie wykorzystywana do podlewania terenów zieleni, przyczyni się także do poprawy mikroklimatu. Rozwiązany zostanie problem zalewania podczas burz znajdujących się niżej posesji – objaśnia Andrzej Janowski.

Do przetargu na realizację inwestycji "Zagospodarowanie zielenią i małą architekturą terenu zlokalizowanego w obrębie ulic Dmowskiego i Łukaszewicza wraz z wprowadzeniem małej retencji" zgłosiły się trzy firmy (najdroższa oferta opiewała na kwotę ponad pół miliona złotych). Zadanie to za kwotę 370 844,40 zł brutto zrealizowała wyłoniona w przetargu spółka Magard z Poznania. Z kolei budowę niecki bioretencyjnej sfinansował Aquanet.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: