Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mistrzowska szkoła na Łazarzu ogłasza nabór do klas I i IV - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mistrzowska szkoła na Łazarzu ogłasza nabór do klas I i IV
28-03-2023 00:00   PROMOCJA
Szkoła Podstawowa nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego będąca Szkołą Mistrzostwa Sportowego mieści się na poznańskim Łazarzu. To wyjątkowa placówka oświatowa przyciągająca uczniów z dzielnicy, miasta i powiatu poznańskiego. W czwartek, 30 marca 2023 r. o godz. 18:00 odbędą się drzwi otwarte dla przyszłych uczniów klas I i IV.

Połączenie nauki ze sportem w Szkole Podstawowej nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego Szkole Mistrzostwa Sportowego przy ul. Jarochowskiego 62 stanowi wyjątkowo atrakcyjną ofertę dla dzieci i ich rodziców. Małe i dobrze wyposażone klasy, kameralna i rodzinna atmosfera, monitoring, nowoczesna i duża hala gimnastyczna, sale sportowa i judo, zajęcia z pływania w planie lekcji, brak natężonego ruchu ulicznego i zielone otoczenie sprawiają, że nikt nie jest anonimowy i wszyscy czują się bezpiecznie.

– Wyniki osiągane przez naszych uczniów na egzaminach ósmoklasisty, w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, np. gimnastyka-trampolina, judo, siatkówka, czynią z nas wyróżniającą się placówkę oświatową w dzielnicy oraz mieście i skutkują dostaniem się naszych uczniów do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Wysoki poziom nauczania wzmacniamy współpracą z podmiotami zewnętrznymi, m.in. z poznańskimi uniwersytetami, klubami i stowarzyszeniami sportowymi, Instytutem Pamięci Narodowej, Radą Osiedla Święty Łazarz, Strażą Miejską, Policją, harcerstwem i szerokim wachlarzem zajęć pozalekcyjnych (artystycznych, sportowych oraz przygotowujących do egzaminów i konkursów). Cieszy nas również rekordowa liczba „Nagród Miasto Poznań za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół”, jaką otrzymali nasi uczniowie w tym roku szkolnym - mówi dyrektor, Tomasz Woźniak.

Szkoła w procesie dydaktyczno-wychowawczym stawia na indywidualizację, nie zapominając potrzebach ogółu. Rozwój młodych zawodników i uczniów od przedszkola po ósmą klasę wspierają wykwalifikowany pion pedagogiczno-psychologiczny, świetlica i biblioteka. Rada Rodziców, jak podkreśla jej przewodnicząca, pani Dagmara Kapitaniuk-Pertek, wraz z nauczycielami i Dyrekcją tworzą zgraną społeczność, której celem jest działanie na rzecz wszystkich uczniów. Szkoła nieustannie się zmienia i doskonali. Funkcjonuje w niej również Młodzieżowe Centrum Sportu Miasta Poznania.

Placówka zaprasza kandydatów do klas I i IV w czwartek, 30 marca 2023 r. o godz. 18:00 na tzw. „drzwi otwarte”, które rozpoczną się w nowoczesnej hali gimnastycznej na boisku szkolnym. W programie, m.in.: prezentacja oferty szkoły, pokazy sportowe, warsztaty i zajęcia sportowe dla kandydatów, spacer po szkole. Każdy uczestnik otrzyma zaproszenie na bezpłatne zajęcia sportowe. Szczegółowe informacje na www.sp69sms.pl.

Wiadomo już, że w roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego będącej Szkołą Mistrzostwa Sportowego zostaną uruchomione:
• I klasy mistrzostwa sportowego (gimnastyka-trampolina, judo, pływanie)
• I klasy ogólne (z siatkówką, judo, pływaniem)
• IV klasa mistrzostwa sportowego (gimnastyka-trampolina)
• IV klasa judo (oddział sportowy)
• IV klasa ogólna z siatkówką.

Zespół Szkół nr 8 w Poznaniu (Przedszkole nr 90 i SP nr 69 SMS im. Jarogniewa Drwęskiego) wyróżniają także przedsięwzięcia unikatowe w skali kraju, a nawet świata. Tylko tutaj odbyły się egzamin rowerowy typu holenderskiego i wojewódzki etap Olimpiady Gier Planszowych IPN-u, finał Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych, Puchar Polski w skokach na trampolinie. Ponadto w szkole działa mający wieloletnią tradycję chór, który od września 2023 roku rozszerzy swoją aktywność na uczniów klas I-III.

– Szkoła Mistrzostwa Sportowego to najlepsza kadra nauczycielska i trenerska, wśród której znajdują się mistrzowie kraju, Europy i sportowe nadzieje olimpijskie. Natomiast patron placówki, Jarogniew Drwęski, pierwszy Prezydent niepodległego Poznania, wielki społecznik i działacz jest naszą inspiracją i wzorem do ciągłego rozwoju – dodaje dyrektor Woźniak.

Kontakt:
Zespół Szkół nr 8 w Poznaniu
• Przedszkole nr 90 www.przedszkole90.pl
• Szkoła Podstawowa nr 69 im. Jarogniewa Drwęskiego SMS www.sp69sms.pl
ul. Jarochowskiego 62, 60-246 Poznań
tel./fax: 61 866-36-21, tel. kom. 607803663
e-mail: sp69sms@wp.pl


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: