Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Boisko SP33 przy Arenie "zazieleni się" – w maju ma ruszyć "odbrukowywanie" dziedzińca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Boisko SP33 przy Arenie "zazieleni się" – w maju ma ruszyć "odbrukowywanie" dziedzińca
18-03-2023 11:54   Janusz Ludwiczak
Zamiast asfaltowej nawierzchni więcej zieleni – to założenia projektu "Zielony dziedziniec zamiast betonowej wyspy ciepła na Łazarzu", który zakłada "odbetonowanie dziedzińca" przy Szkole Podstawowej nr 33 przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego, w pobliżu hali Arena.

Jak już informowaliśmy w ubiegłym roku Rada Osiedla Święty Łazarz wystąpiła do miasta z konkursem na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych Miasta. Łazarski samorząd ubiegał się o środki na realizację projektu "Zielony dziedziniec zamiast betonowej wyspy ciepła na Łazarzu", który zakłada "odbetonowanie" placu przy Szkole Podstawowej nr 33 i zadrzewienie przestrzeni.

– Celem projektu jest odbetonowanie dziedzińca przy Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego/Jarochowskiego i stworzenie z niego przyjaznej, zielonej, zadrzewionej przestrzeni. Obecnie dziedziniec jest dużą, wyasfaltowaną „wyspą ciepła’, niemal pozbawioną zieleni. Celem projektu jest usunięcie bitumicznej nawierzchni z placu, posadzenie drzew, stworzenie przyjaznej, zielonej przestrzeni, z uwzględnieniem małej retencji i adaptacji do zmian klimatu – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Rady Osiedla Św. Łazarz.

Na ten cel łazarski samorząd zabezpieczył w tegorocznym budżecie 127 700 złotych. Kolejne 700 tysięcy złotych przyznało Miasto w ramach grantu.

– Na chwile obecną zbieramy dokumenty do wniosku o rozpoczęcie prac budowlanych, nanosimy małe korekty do projektu, czekamy na projekt automatycznego nawadniania i oświetlenia placu. Liczymy, że w połowie kwietnia zakończymy przygotowania pod względem formalnym i ogłosimy przetarg na realizacje projektu. Przebudowa placu powinna się rozpocząć w maju – powiedział nam Daniel Banaszewski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33 (Szkoły Podstawowej nr 33 i XXXIII LO z Oddziałami Sportowymi).

Dodajmy, że o granty ubiegało się w sumie 21 rad osiedli z całego Poznania. Do rozdania było łącznie 7 mln zł. Oprócz Łazarza środki przyznano m.in. dla Jeżyc na modernizację Sali Amarantowej wraz z foyer Domu Tramwajarza (692 369 zł), dla Ogrodów na modernizację terenu pętli tramwajowej na Placu Waryńskiego (680 374 zł) czy dla Sołacza na modernizację oświetlenia w Parku Sołackim (671 700 zł).

Radzie Osiedla Św. Łazarz udało się wygrać konkurs grantowy ostatni raz w 2016 r. na modernizację Placu Nowakowskiego.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: