Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sztuka z okna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sztuka z okna
08-03-2023 05:11   Janusz Ludwiczak
W Klubie "Krąg" można oglądać wystawę prac malarskich i fotografii przygotowaną przez Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej.

– Od wieków OKNO jest często powtarzającym się motywem w sztuce, szczególnie w malarstwie, a także od czasów jej powstania – fotografii. Ze względu na swe walory i możliwości, ten pozornie zwykły element naszych domów i mieszkań fascynuje artystów, wzrusza i budzi refleksje widzów.
Najczęściej pojawia się jako metafora dla percepcji i poznania; dla tworzenia nastroju i szczególnej atmosfery, wyrażania emocji, dokonania introspekcji, patrzenia "oczyma duszy". W oknie widziano także symbol nadziei, wolności, swobody, wyjścia poza horyzont, ale także nostalgii, samotności, cierpienia i niewoli
– wskazuje Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

I właśnie z różnorodnością podejścia do motywu okna zmierzyli się artyści, których prace malarskie i fotografie możemy zobaczyć na wystawie "Sztuka z okna".

– Światło, kształty, kolory, kontrast – podkreślają często różnice między wewnętrznym a zewnętrznym światem, których granicą staję się właśnie okno. Niezależnie od sposobu ujęcia i interpretacji, każda praca na wystawie to także okno do dusz artystów, ich wrażliwości i kreatywności – podsumowuje Izabella Hermanowska.

Wystawę "Sztuka z okna" można oglądać do 16 marca w dni robocze w godz. od 10:00 do 20:00 w sali małej domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37.


R E K L A M A

Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: