Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zarząd miejski PO wyraża sprzeciw ws. zmiany przeznaczenia terenów ogrodów działkowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zarząd miejski PO wyraża sprzeciw ws. zmiany przeznaczenia terenów ogrodów działkowych
04-02-2023 08:30   PROMOCJA
Zarząd miejski Platformy Obywatelskiej w Poznaniu wyraża zdecydowany sprzeciw w sprawie proponowanej zmiany przeznaczenia terenów rodzinnych ogródków działkowych między ulicami Potockiej, Dmowskiego, Hetmańską i Kolejową.

Uważamy, że ogródki działkowe stanowią niezwykle ważny element krajobrazu miasta i są ważnym miejscem dla wielu mieszkańców Poznania, którzy w nich uprawiają swoje rośliny i spędzają wolny czas.

Zmiana przeznaczenia terenów rodzinnych ogródków działkowych na park zaburzyłaby harmonię i równowagę w krajobrazie miasta. Ogródki działkowe są nie tylko miejscem relaksu i odpoczynku, ale także miejscem, w którym mieszkańcy miasta mogą bezpośrednio włączyć się w proces produkcji żywności, co jest niezwykle ważne w dobie zmian klimatycznych i potrzeby zwiększenia zrównoważonej produkcji żywności.

Kolejnym ważnym argumentem przeciwko zmianie przeznaczenia terenów rodzinnych ogródków działkowych jest fakt, że jest to miejsce, gdzie mieszkańcy Poznania mogą kontaktować się i integrować ze sobą. Ogródki działkowe są miejscem, gdzie ludzie mogą się spotkać, wymienić pomysły i doświadczenia oraz tworzyć wspólnotę. Takie miejsca są niezbędne dla zdrowego i zintegrowanego społeczeństwa i powinny być szczególnie chronione.

Nie bez znaczenia jest też fakt, iż 20 lat temu miasto zabrało działkowcom teren po drugiej stronie ulicy Hetmańskiej pod wielką inwestycję, która jednak nigdy nie została zrealizowana. W dzisiejszych czasach tamtejsze tereny są porośnięte dziką zielenią i pełne nieużytków.

Koszt przerobienia terenów rodzinnych ogródków działkowych między ulicami Potockiej, Dmowskiego, Hetmańską i Kolejową na park jest ogromny i wynosi kilkanaście milionów złotych. W obecnych czasach, wiele miast, w tym Poznań, boryka się z ogromnymi wyzwaniami finansowymi i nie jest w stanie ponieść tak wysokich kosztów inwestycyjnych. W takich sytuacjach, ważne jest, aby wydatki były przeznaczane na najważniejsze potrzeby mieszkańców, takie jak ochrona zdrowia, edukacja czy bezpieczeństwo. Zmiana przeznaczenia terenów ogródków działkowych na park jest zatem obecnie nieuzasadniona i nieodpowiednia.

Jako Zarząd miejski Platformy Obywatelskiej uważamy, że takie tereny powinny być odpowiednio wyremontowane i zagospodarowane, a nie zmieniane w park i pozbawione swoich obecnych mieszkańców. Chcemy bronić praw działkowców, którzy przez lata uprawiali swoje ogródki i którzy nie powinni być pozbawieni swojego miejsca do relaksu i produkcji żywności.

Zarząd zdecydowanie sprzeciwia się działaniom Rady Osiedla Święty Łazarz, która lobbuje za likwidacją Rodzinnych Ogródków Działkowych. Jesteśmy zaniepokojeni faktem, że członkowie Rady działają wbrew opinii większości mieszkańców i nie uwzględniają ich potrzeb i wolności wyboru. Rodzinne Ogródki Działkowe stanowią niezwykle ważną część kultury i historii naszego miasta, a ich likwidacja byłaby nieodwracalną stratą dla naszej społeczności.

Nie ulega wątpliwości, że głos Rady Osiedla Święty Łazarz jest głosem mniejszości i nie odzwierciedla poglądów większości mieszkańców. W takiej sytuacji, ważne jest, aby decyzje dotyczące tak istotnych spraw, jak likwidacja ogródków działkowych, były podejmowane w oparciu o szerokie konsultacje i opinie społeczeństwa. W przeciwnym razie, możemy dojść do sytuacji, w której interesy mniejszości będą nadużywane, a decyzje będą podejmowane bez uwzględnienia interesów większości. Dlatego też, jako Zarząd Miejski Platformy Obywatelskiej, zdecydowanie sprzeciwiamy się działaniom Rady Osiedla Święty Łazarz i wyrażamy nasze poparcie dla Rodzinnych Ogródków Działkowych.

W imieniu Zarządu
Bartosz Zawieja
Przewodniczący Zarządu PO RP w Poznaniu


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: