Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kolejowej układają już nowe krawężniki, płyty chodnikowe i kostkę w zatokach postojowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kolejowej układają już nowe krawężniki, płyty chodnikowe i kostkę w zatokach postojowych
27-01-2023 02:09   Janusz Ludwiczak
Przebudowa ulicy Kolejowej trwa już 3 miesiące. Obecnie prowadzone są prace związane z modernizacja sieci teletechnicznej i gazowej oraz montażem kanalizacji deszczowej. Od strony ulicy Gąsiorowskich układana jest już nowa nawierzchnia i chodniki.

Przebudowa ulicy Kolejowej rozpoczęła się 25 października ubiegłego roku.

– Trwają prace nad odwodnieniem ulicy. Do tej pory zbudowano już m.in. 25 wpustów do kanalizacji deszczowej. Wykonawca prowadzi także przebudowę sieci teletechnicznej, a we współpracy z nim firma pracująca na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa realizuje roboty związane z siecią gazową. Tam, gdzie jest to już możliwe, powstaje konstrukcja jezdni, a po wschodniej stronie ul. Kolejowej, na odcinku od ul. Gąsiorowskich do ul. Kanałowej, wykonawca rozpoczął już roboty brukarskie z wykorzystaniem kostki kamiennej pochodzącej z rozbiórki – powiedział Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nawierzchnia zatok postojowych wykonywana jest z kostki brukowej, krawężników i płyt kamiennych, które zostały zdemontowane z innych fragmentów ulicy Kolejowej.

– Kostka pojawi się na większości nowych miejsc parkingowych, wśród których powstaną również miejsca dedykowane osobom z niepełnosprawnościami. Jezdnię na całej długości ulicy pokryje nowy asfalt. Pojawią się na niej uspokajające ruch, wyniesione skrzyżowania. Piesi poruszać się będą wygodnymi, równymi chodnikami. Na traktach pieszych w rejonach skrzyżowań zaprojektowano system informacji fakturowej, ułatwiający poruszanie się osobom z dysfunkcjami wzroku – dodaje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes PIM.

Inwestycja zakłada, że ulica Kolejowa zostanie przebudowana na całym odcinku – od Gąsiorowskich do Potockiej.

– Cała ulica zyska jezdnię o nawierzchni asfaltowej, wyniesione skrzyżowania oraz miejsca postojowe dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami z kostki betonowej, chodniki z płyt betonowych, a także zjazdy i miejsca postojowe dla pozostałych uczestników ruchu z kostki kamiennej. W trakcie realizacji inwestycji zbudowane bądź przebudowane zostaną sieci: elektroenergetyczna, gazowa i telekomunikacyjna, powstaną też kanał technologiczny, odwodnienie, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie drogowe. Ulica będzie dostosowana do możliwości poprowadzenia nią w przyszłości – jeśli zapadnie taka decyzja - linii autobusowej obsługiwanej przez mikrobusy – zaznacza Tomasz Płóciniczak z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

W ramach inwestycji zaplanowano nasadzenia ponad 50 drzew - głównie robinii akacjowych, a także krzewów na powierzchni niemal 1500 metrów kwadratowych – wśród nich ponad 800 berberysów, ponad 400 sosen górskich oraz ponad 600 róż. Wzdłuż ulicy pojawią się także m.in. juki, irgi oraz lawenda. Dodatkowo ok. 800 metrów kwadratowych zajmą trawniki.

Przebudowa ul. Kolejowej ma zakończyć się jesienią tego roku i kosztować będzie ponad 17,7 milionów złotych (17 706 777 zł), z czego blisko 10,5 mln zł (10 415 284,62 zł) pochodzi z dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dodajmy, że w związku z prowadzonymi pracami ulica Kolejowa jest jednokierunkowa – przejazd możliwy jest tylko od ulicy Potockiej w kierunku Gąsiorowskich i Głogowskiej.


Fot: Janusz Ludwiczak (1-41), Poznańskie Inwestycje Miejskie (42-55)

ZOBACZ TAKŻE: Przebudowa Kolejowej ruszyła na dobre. Mieszkańcy czekali na to 18 lat!

Komentarze (1)

03-02-2023 22:08:24
Kristo
po co dodajecie, że Kolejowa jest jednokierunkowa???? sa pieprzone znaki i to wszystko. Mieszkam przy tej ulicy i niemal codziennie kiedy wracam do domu to trafiam na idiotę lub idiotkę ktora nie zna znaków. I te ich tłumaczenia, że wracaja z hotelu albo mieszkaja tuż obok, ku...... przepis to przepis, jest jeden kierunek to spier... i objeżdżaj, ja też moge jeździc dookoła i jest dobrze. inna sprawą jest jeb..... obojętność służb..... policji, leserów z SM. najlepiej czuwać tam, gdzie można załozyć piekna blokadę i przytulić 150 pln.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: