Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie "handlówki" badali drzewa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie "handlówki" badali drzewa
18-01-2023 06:26   Janusz Ludwiczak
Uczniowie Zespołu Szkół Handlowych podczas spotkania z leśnikiem poznali zagrożone i inwazyjne gatunki drzew, a także podczas warsztatów sporządzili drzewostan – wskazując i oznaczając gatunki drzew rosnących przed szkołą.

"Handlówka" gościła Jacka Trembińskiego z Nadleśnictwa Konstantynowo.

– Zorganizowano spotkanie z leśnikiem w celu przybliżenia misji Lasów Państwowych, wskazania możliwości dalszej edukacji w ramach studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Uczniowie zapoznali się z prezentacją na temat uprawy i hodowli lasu, mieszkańcach lasu i jego strukturach. W ramach edukacji przyrodniczo-leśnej i ochronie przyrody omówiono gatunki zagrożone i inwazyjne. Przybliżono drewno jako surowiec i jego zastosowanie – wyjaśnia Julia Kaczmarczyk-Piotrowska z Zespołu Szkół Handlowych.

Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach na temat występowania porostów na terenie skweru przed szkołą. Podczas zajęć sporządzili drzewostan – wskazali i oznaczyli gatunki rosnących drzew przy ul. Śniadeckich 54-58.


R E K L A M A

Fot: Zespół Szkół Handlowych w Poznaniu

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: