Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska: Po 22 latach zniknęła pasmanteria. Blisko 30 lokali do wynajęcia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska: Po 22 latach zniknęła pasmanteria. Blisko 30 lokali do wynajęcia
18-01-2023 05:51   Janusz Ludwiczak
– W ostatnich latach sytuacja na Głogowskiej znacznie się pogorszyła. Kiedyś przyjeżdżali do nas ludzie z całego Poznania, a nawet z okolicznych miejscowości. Ulica Głogowska znacznie straciła swój handlowy charakter – przyznaje Barbara Frąszczak, która tuż przed świętami po 22 latach funkcjonowania zamknęła swoją pasmanterię przy głównej ulicy Łazarza. Obecnie przy Głogowskiej, od samych Targów aż do Palacza blisko 30 lokali czeka do wynajęcia, a znikają już nawet banki czy salony sukien ślubnych.

Tuż przed świętami, 23 grudnia 2022 r., zlikwidowana została pasmanteria, która przez 22 lata działała w lokalu przy ul. Głogowskiej 99, niedaleko Stablewskiego.

– Niestety w ostatnich latach znacznie zmniejszyła się liczba klientów. Sytuacja na Głogowskiej znacznie się pogorszyła. Kiedyś przyjeżdżali do nas ludzie z całego Poznania, a nawet z okolicznych miejscowości. W ostatnim czasie mało kto do nas już przyjeżdżał, zaglądali jedynie tylko pobliscy mieszkańcy lub osoby, które akurat szły Głogowską. Jeszcze 10 lat temu tak nie było. Myślę, że ulica Głogowska znacznie straciła swój handlowy charakter. Sklep zamykam ze względów ekonomicznych, ale też z powodów osobistych – powiedziała w rozmowie z portalem Lazarz.pl Barbara Frąszczak, która od 2000 roku prowadziła pasmanterię przy Głogowskiej 99.

Kilka kroków dalej, pod numerem 91 przez blisko 30 lat znajdował się pierwszy w Polsce sklep sieci Piotr i Paweł. Delikatesy te zostały zlikwidowane na początku grudnia 2018 r. Pół roku później w lokalu tym otworzył się Groszek, jednak sklep przetrwał tylko pół roku. Następnie Groszka zastąpił… Groszek. Poprzednia właścicielka nie płaciła czynszu, a nowy sklep otworzył inny najemca. Sklep ten też nie przetrwał zbyt długo. Od ponad roku lokal przy ul. Głogowskiej 91 ciągle stoi pusty.

Przy głównej ulicy Łazarza, od samych Targów i dworca aż do ul. Palacza blisko 30 lokali – zarówno prywatnych, jak i miejskich czeka do wynajęcia.

Z Głogowskiej zniknęły kioski Ruchu, nie ma kultowej piekarni Kamiński, cukierni Regionalna i Dobski. Do historii przeszedł też słynny zakład kaletniczy, który przez ponad pół wieku znajdował się przy Głogowskiej, a co więcej główną łazarską arterie opuściło już kilka banków, a nawet salonów sukien ślubnych.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: